Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    gusztusos? egyből belőle sokat ( :
    nem rossz, nem rossz, ettől független nem enném meg ( : ehhez mérethez ez a tömeg viszont sok sztem ebben a kategóriában, a több éves 14,1" gépem 1,7kg szintén ekkora akkuval, de ebben cserélhető minden, odd-t is fogad a 2,5-es ssd mellett, és nem takonyból van a kasztnija ennek sem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hieronymus #8 üzenetére

    nemrég volt egy 14-es talán acer 1kg-val, ami persze szuper könnyű, ez viszont sztem nehéz - 13,3"-nál és prémium kategóriában -, annak fényében amit fentebb mondtam a gépemről, ami egy fuji e746
    14,1" szép nagy kávákkal
    2,5" ssd
    optika hely - tömeg airbay használatával mérve -
    cpu cserélhető, memória szintén, akku ugyanekkora, ami szintén cserélhető, ez 1,7kg

    hallador
    van egy nagyon rossz hírem, valamit benéztél ( :
    köszönöm szépen, tudok erről, már elég sok éve, a tömeget nehezményeztem
    nyilván ha egy ssd és ram cserélhető, nagyobb tömegvonzattal jár együtt valószínűleg, ezért mondtam az én gépemben mik vannak és mekkora, és nyilván ismered a fujikat, nem bontószökevény a házuk sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #12 üzenetére

    kedves uram, értelmezési problémáival keresse meg kezelőorvosat és gyógyszerészét
    utoljára:
    nem a bővíthetőséget hiányolom, hanem a nagy tömeget nehezményezem, ami tekintve h egy 13,3"-os gépről beszélünk, aminek szinte nincs a kijelző körül kávája, és minden sz@r forrasztott benne, az ára pedig csilliós, ez a tömeg NAGY
    jobban nem tudom betűzni ( :
    az említett fuji kasztniját pár gen óta vitték, 744-ben és előtte levő 743-ban is már az volt, a hűtése pedig k_vaddal is megbírkózott, karcolódik a fedlapja, de ezen kívül masszivitási gondja az biztos nincs, zsanérok nem lazulnak évek után sem, egy mm-t sem, több mint 180 fokban nyitható a kijelző, utoljára nálam járt g szériás hp gépeknél jó ha 130 fokig lehetett nyitni - volt 8. core i genes is - , a bazári festésről ne is beszéljünk, sehol nem voltak minőségben ehhez a fujihoz képest, mostani fujikat viszont nem ismerem, 746-os 6. core genes gép

    nostradamusnak nem kell lennem, évek óta a trend az agyonintegrálás felé megy, gyártótól függetlenül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #13 üzenetére

    kis kieg, 746-ban az u-s cpu nem cserélhető, de ui. házban 4. genes cpu az cserélhető volt - nem u -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #15 üzenetére

    lol ( : mi derült ki miről? te majd kitalálod, h azt állítottam volt 820-am, aztán 4 hónap múlva kiderült h nem volt? isten téged úgy segéjjjen', ámen? :d
    nem teljesen mindegy milyen szériáról van szó? a 746 üzleti gép, nem konzumer vacak, masszív, és nyilván van a méret és tömeg között összefüggés, nagyon csúnya lenne ha nem lenne
    nem láttam/használtam gen10-es gépet, ami mondjuk elég irreveláns is abból a szempontból, h ennek a hp-nak mért ekkora a tömege...
    mivel lehet tabletnek is használni, ráfogható h ezért nagyobb a tömeg, de _szerintem_ ez sok ilyen gépnél, a revolve szériához képest jobb a helyzet, kézzzed', olyan gépem is volt, talán g2, 11,6-os gép, ami ha nem 1,3-1,4kg körül lenne még használható is lett volna, így nekem csak jópofa érdekesség volt, ennél a hp-nál már jobb a helyzet, de igazán ütős kisebb tömeggel lenne - amennyit elkérnek érte, nyugodtan megoldhatták volna -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hieronymus #17 üzenetére

    Lehet az uveggel rahibaztal, esetleg a zsaner, tegnap raneztem az airekre, 1,25kg-t irt a mac oldala, ugy remlett joval kevesebb, lehet nekem nagyok az elvarasaim mar
    Bovithetoseg hianya engem sem erdekel ha tomegen es mereten meglatszik, illetve nem akarnak csilliokat kerni a nagyobb ramert/ssd-ert

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #19 üzenetére

    kuva sok gépem volt, legtöbbet nem használtam huzamosabb ideig, mert első 1-2 órában elvérzett - ha annyi nőm lett volna mint notebookom, már 10 éve is tolókocsiban ültem volna (((( : -
    hp-ből ami most hirtelen eszembe jut:
    2540p - átmenetileg használtam, fosch a kijelzője
    8540p - imádtam, sokáig használtam
    8560/70p - utóbbit sokáig használtam lg paneles pwm free verziót, végén k_vad upgradet is kapott
    2560/2570p - csak átmenetileg használtam, fosch a kijelzőjük
    820 g1 - szintén átmeneti volt, fosch a kijelzője, - nekem - bazári - a megjelenése
    g2 szintén - ebből már lehet volt fhd ips, talán g1-ből is, nekem hd tn verziók voltak -
    g3 - no ebből fhd ips touch verzióm volt - ha jól rémlik touch verzióban itthon nem is lehetett kapni, nekem mégis volt, magyar lokalizációs -, úgy már korrekt volt, panel nem top kategóriás, de mégsem fosch hd tn, csak átmenetileg használtam próbára
    850 g1/g2/g3, mint az előbbiek, itt viszont nem volt nálam ips verzió, g3 volt fhd tn touch
    2170p - kicsi, aranyos, de a kijelzője fosch ennek is - ebből most is van egy, és 2570-ből is -
    revolve, nehéz ((( : kijelző ips, de csak hd, átmenetileg használtam -

    szóval igen, láttam, itthon, elég közelről, olyat is amit boltban nem kaptál meg, mert egyedi konfig volt
    most a fujival teljesen elégedett vagyok, könnyebb sokkal mint a 8570, kijelzője nagyon jó, billzetben kicsit visszalépés de tud backlitet, masszivitásban ugyanolyan jó, és ugyanolyan kényes a magnesium ötvözet fedlapja, mint a hp-ak az alu fedlapja volt - amit 40-es szériág még kifejezetten karcálló bevonattal láttak el, 60-astól meg sztem bármilyen felületkezelés nélküli natúr alu volt, ami szép volt, de ha csúnyán néz rá az ember attól megkarcolódik ( : -
    a fujiból kiindulva gondoltam, ami már taán 4 éves, és elég oldschool - vastag, kijelző körül nagy káva van, dvd, 2,5-es meghajtó, 60wh körüli akku -, de ennek ellenére 1,7kg, hogy egy mai 13,3 gép ami prémium ligában játszik, és kb keret nélküli kijelzője va, több dolog integrálva és nincs odd-je, már belefér jóval kisebb tömegbe
    de ahogy fetebb mondták valszeg a gg üveg lehet benne a hunyó, illetve erősebb zsanér is amire én tippelek, esetleg anyaghasználat, szép meg jó az alu - nem tudom már abból van-e -, de nehéz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #21 üzenetére

    Azt mondtam milyen hp gepeim voltak, es nem teljes a lista ( :
    Ami nem volt, csak jart nalam, pl hp 850 g5 talan - 8. genes k_vad i5 az biztos -
    Kulsore nalam ugyanolyan bazari hatast hozott mint az elodei, kijelzot ugyanugy csak kb 130 fokig lehet nyitni, panele ertelmes volt, fhd ips, de messze nem olyan srgb lefedettseggel mint ami a fujimban van, es ami anno volt a 8570 lg paneles gepekben
    Anno volt szerencsem sok gepet tesztelni, ezert is volt annyi hp-m es ezert ismerem oket, nem 1-2db volt az alany, ami tetszett v jo aron volt megvettem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák