Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bluegene

    addikt

    válasz Parci #78 üzenetére

    miért az mennyire számít lopásnak ha anno videókazettával felvettük a Dallas-t? Az is jogot sért? Vagy mégse?

    Vagy amikor rádióból felvettem a kedvenc számaimat kazira és nyomattam a walkmanen? Börtönbe kéne csukni?

    sztem nagyon elmosódott az igazság ebben az ügyben, valaki ezt vallja van aki azt, egyértelmű igazság nincs, ill attól függ hol állunk

    pl.: Irakban egy harcos felrobbant egy amerikai katonai teherautót

    Ha amerikai vagy azt mondod: terrorista gyilkos állat
    Ha arab: Szabadságharcos aki a megszállók ellen harcolt

    minden csak nézőpont kérdése, ezért sem értek veled egyet ;)

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • emvy

    nagyúr

    válasz Parci #78 üzenetére

    Szerintem ennek tenyleg csak annyi a magyarazata, hogy nem szellemi munkabol / termekbol el meg, ezenkivul korlatolt annyira, hogy el se tudjon kepzelni egy ilyen helyzetet.

    Fura, regen probaltam szakmai alapokon forumozni, mostmar legtobbszor csak flemtopikokban jelenek meg :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • ddekany

    veterán

    válasz Parci #78 üzenetére

    "marhára elegem van a sok önjelölt, 0-iq robin hoodból"

    Viszont bizonyára 99% ők védik PB-t is... mondjuk a 0 IQ-tól eltekintek sok ember esetén, mert attól még nem lesz valaki automatikusan hülye, mert érdekütközése van a szellemi termékek árusítóival. Szóval, lehet filozofálni, hogy de a PB szerverin nem volt ez meg az, meg hogy ők csak a infrastruktúrát biztosították (már ennek egy kritikus részét) nem a tartalmat, stb, de mindenki tudja jól, hogy Pirate Bay azzal a céllal működött, hogy ott illegálisan csereberéljenek az emberek. Basszus, a nevében is benne van: "Pirate". Tehát a jogászi szócsavarást ki lehet hagyni, maradjon az a bíróságra, ahol majd a kamu évek egymással megbirkóznak. És innentől kezdve szerintem megvan lőve az egész téma. Nincs nagyon miről beszélni. Akinek érdeke, hogy csorogjon ingyen a cucc, az drukkol nekik, akinek meg nem, az drukkol ellenük, azt' csókolom. Há' nem? Há' de. :DDD

  • azbest

    félisten

    válasz Parci #78 üzenetére

    (Racecam-nak is)
    Ugye tudod, hogy ha jogerőre emelkedik az ítélet (tehát a piratebay üzemeltetése illegális), abból következik, hogy idővel az oldal is illegálissá lesz nyilvánítva, s ilyen körülmények közt jó eséllyel magát a p2p technológiát is kriminalizálják?
    Készülhettek arra, hogy nagytakarítás kell a fórumokon, ha a torrent téma illegálisnak lesz kikiáltva. Mellesleg a hardverapró legalább annyira pengeélen táncol, mint a piratebay: hozzásegíti a látogatókat áfacsalás és adókerülés véghezviteléhez.

    Egyszerűen annyira túlbonyolított a mai jogrendszer, hogy jó eséllyel senki (!) sincs pl ebben az országban, aki 100%-ig betartana minden jogszabályt, mert képtelenség.
    (lásd az üzletek ellenörzésekor nem az a kérdés, hogy találnak -e szabálytalanságot, hanem az, hogy mennyire büntetnek meg: egymásnak ellentmondó szabályok... van sapkája - nincs sapkája)

    Materiális javakat pedig kéretik nem párhuzamba állítani immateriális javakkal, mert sem jogilag sem könyvelésileg nem tartoznak ugyanabba a csoporotba.
    Teljesen más az árképzésük is, mivel materiális javak előállításához szépen felrajzolhatók a görbék, amelyből a kiadások és bevételek megadják, hogy hány példányban és milyen áron lehet maximalizálni a hasznot. Immateriális javaknál nem egészen így van, ott is meghatározható, hogy az előállítás mennyibe kerül és hogy hány példány / milyen ár szükséges a megtérüléshez. Ezen felül viszont minden egyes példány színtiszta haszon, mert a fizikai hordozó előállítása elhanyagolható költségű, sőt: az online terjesztéssel gyakorlatilag 0ához konvergál (p2p alapon működő terjesztő rendszerük is van).

    Nem helyes, ha valaki jogtalanul használ immateriális javakat, de ugyanolyan balgaság súlyos bűnként beállítani ezt, mint az ideológiai alapokon történő kalózkodás.
    Amíg létezik rabszolgaság egy nyugati "fejlett" állam területén, addig arcátlan dolog súlyosabb bűnnek ítélni a szoftvermásolást, mint pl a gyilkosságot vagy épp a rabszolgatartást. (gyilkosságért kevesebbet kapnak, mint pár példa statuálós szoftver/zene/film kalóz... rabszolgatartást pedig bűntetlenül tehetik)
    Saipan - a divat ára
    - http://en.wikipedia.org/wiki/Saipan

Új hozzászólás Aktív témák