Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tanisz #4 üzenetére

    Egy komoly multi nem áll szóval vállalkozócskákkal, a következő okok miatt:
    - Nem tudja kifizetni a kötbért ha baj lenne.
    - Mivel magánvállalkozó, abban is biztos vagyok, hogy az oktatásokat megspórolja, ha mer minek?
    - Mert nem áll mögötte egy komoly team, akik pillanatokon belül megoldják a feladatot.
    - Mert nem áll vele szóba egy vendor sem, nyilván mint vállalkozó nem fog erre költeni, mert hát na, azért meg is kell élni valamiből.

    (#5) Gabesz84

    Ha jó vagy, és nem a szokásos magyar mentalitás vezet, akkor itt Németországban simán 6 ezer Euró-t adnak, ha tényleg jó vagy, akkor 7 - 9 ezer Eurót. Szóval ha valaki 3 - 4 Ezer Eurót keres, mint mondjuk Senior rendszermérnök akkor egyszerűen Ő nem senior.
    Magyarországon, ha jó vagy, akkor Bruttó 650 - 700 000 Ft, ha nagyon jó vagy, akkor bruttó 1,2 milliót ügyelettel, kocsival telefonnal, megfizetik, de akkor mondjuk a szokásos magyar mentalitás, nem játszik, akkor ITSH, Getronics, DD szinten játszunk, az az tudsz dolgozni, és csak akkor kérsz segítséget, ha tényleg kell, nem hívogatod az integrátort, vagy a supportot, mert a Windows-od nem indult el. Adnak otthon is simán 3500 - 4000 Eurót, de akkor mocskos jónak kell lenni.
    Pl: Dolgoztam egy magyar "bankocskában", mondom mi volt a mentalitás:
    - Reggel bemegy, fél nyolcra egy órát beszélget, kimennek reggelizgetni 1 óra, kávézgatás fél óra, vissza jön 10-re, megint "dolgozik" fél 12-kor kimegy ebédelni, kettőre megjelenik, persze kollektíven, majd fél négykor elmegy a "kemény" munka után haza. Miközben sír, hogy csak 600 000 nettót keres.... Persze havi 60 - 90 túlórával, mert hát a nappal nem arra van, hogy dolgozzanak. Na ennek én max 300 000 bruttót fizetnék, mert egy tényleg jó mérnök 5 ilyen menő manót tud helyettesíteni...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák