Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    válasz Hi!King #150 üzenetére

    A szociális hozzájárulási adónak címkézett valami valóban elég sok, az átnevezés óta szerintem ők azt ilyen "címkézetlen" "fizessadót, mi majd elköltjük" dolognak tekinti.

    Az, hogy kell fizetni ilyet is - mondjuk nagyon szerencsétlen a neve - még nem is lenne baj, csak itt is több őszinteségre lenne szükség. Az államnak csak adóbevételei vannak (közvetett vagy közvetlen módon), abból kellene finanszírozni mindent. Az útépítés, a zebrák felfestése, az önkormányzatok működtetése, mind olyan, amit közösen veszünk utána igénybe. A majdani nyugdíjad viszont nem közös téma, abból mindenkinek a sajátja lesz, a haver nem fogja megosztani veled a nyugdíját. Ugyanígy, amikor a (majdani, illetve ad-hoc) egészségügyi ellátásodért fizetsz, azt saját magadnak teszed, ezért ezek szerintem kényesebb témák, itt igen is pontosan tudni kellene, hogy mennyi az annyi, mire megy el a pénz és ebből mit fogsz te viszontlátni. Abba én nem akarok beleszólni általánosságban, hogy hova fessenek zebrát, meg milyen időközönként fessék újra.

    A magánellátáshoz: azért az nem igaz, hogy csak pitty-putty kidobhatnak a szerződésedből. Sőt, ha a biztosításod ideje alatt egy teljesen újonnan kialakult krónikus betegséged lesz, abból sem táncolhat ki sem a biztosító sem az eü. ellátó. Nyilván ha már ez megvan nálad, akkor nem is kötnek veled szerződést, ami a kapitalizmusban érthető. Az állami ellátásnak természetesen viszont ezt is el kell látnia, ő nem szelektálhat (bár most nagyon undorító módon épp a napokban léptünk arra az útra, amely megint nem a feltétlen őszinteséget támogatja...), el kell látni, ami borzasztó költséges, nyereségesen nem működtethető. A magánellátásnál jelenleg annyit kell tudni, hogy 65 éves korodig veheted igénybe/kötheted. Tudomásom szerint nincs olyan szolgáltató az országban, akinél ez nem így lenne (én a megkötés előtt több, mint egy évig vizsgáltam a piacot, ezért van egy közepesen felszínes, de szerintem elég átfogó képem erről a piacról). Az pedig, hogy a nagy műtéteket hol és kik csinálják majd, igazából mindegy is, van sok olyan állami intézmény, ahol az infrastruktúrális és személyi feltételek is adottak a minőségi munkavégzéshez, csak pénz nincs a működtetéséhez, már hónap másodikán kimerül a tb finanszírozott műtétek száma. Viszont a magánszektorból becsatornázott betegeket gond nélkül ellátják itt. Jó ez így? Hát, nem teljesen így kellene működnie, ez egy olyan igazi vadkapitalista átmeneti időszak. Ha épp nekem lenne szükségem ilyen műtétre, zavarna-e, hogy ilyen módon intézik a mihamarabbi elltásomat? Tök őszintén, akkor marhára nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák