Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leeate

    senior tag

    válasz Penge_4 #78 üzenetére

    "Továbbá a szituáció sem mindegy, hogy miért teszi az ember mindezt. Mondjuk egy versenyképes diploma megszerzéséért? Belefér. Vagy mert egy idegen nyugati országban így tud olcsón kijönni és megszedni magát? Szintén vállalható."

    Na de pont erről van szó. Tenni se akarsz azért, hogy a helyzeted jobb legyen, csak várod a csodát az alacsony értékű munkáddal. A hozzáállásodra jó mutató a "megszedni magát" kifejezés használata. Olyan egyszerűen nincs, hogy az ember megszedi magát, aztán csak dorbézol,értelmes ember ilyet nem csinál.
    A propos, te miért nem szeded meg magad nyugaton, hogy aztán itthon valami értelmes szakmát kitanulhass? :)

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Narxis #82 üzenetére

    Magyarországon dolgozzanak értelmes szakmában csak a nagyon hazafiak, nekem biztosan nem kellene, ha csak nem lennék rákényszerülve.. :DD
    Ja és nem is ilyen kemény szakértelmiségi szakmákra gondoltam: hallottál te a német gyári munkásról? :)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Penge_4 #85 üzenetére

    "Gondolkozz már picit, hogy ha felborul az egyensúly és mindenki, (nem csak egy 10 milliós országból, hanem a környező kelet-európai országokból, de még a harmadik világból is) nyugatra vándorol, akkor mi történik majd az ottani jóléttel."

    Pont a bevándorlóknak köszönhetően élnek jól a nyugati államok. A szorgos kezek ugyanis olcsó pénzért megcsinálják az aljamunkákat, így több felhalmozható pénz marad, amiből tovább épülnek. És jellemzően azért ezek az emberek vándorolnak ki, kényszerből, bár az agyelszívás sem elhanyagolható, való igaz. De ha hiányszakmákkal mennek ki, annak a nyugati államok szintén csak örülhetnek. Egyébként Ny-Eu. mióta is befogadó térség? A 70-es évek óta kb. Az elmúlt 45 évben minden kelet-európai, arab, indiai, (80-as években) jugoszláv nyugatra költözött, és magába roskadtak ezek az államok?

    A szélsőjobb mit tud csinálni? Hogy dönti el, hogy én micsoda vagyok? Lehetek svéd vagy osztrák is, ha úgy érzem. 5 év munka után állampolgárságot is kaphatok. Vagy majd "magyartörvényeket" hoznak? :D

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Penge_4 #91 üzenetére

    "mivel a betöltendő munkahelyek száma véges, nőni fog a helyiek közötti munkanélküliség, azok pedig ugyanúgy zokon fogják venni, hogy kezdetben csak a jó állásokat nyúlják le a bevándorlók (mint itt a románok), utána meg már a többi munkát is."

    Nem értem, miért lenne véges, mi ez, tervgazdálkodás? Az olcsóbb munkaerő növekedést, az pedig új munkahelyeket hoz létre. Mit nyúltak le itt a románok? Meg mi az, hogy lenyúlni? Nem tudom, tudtad-e, de az európai társadalmak öregednek, egyre kisebb az aktívak aránya. Ha sok fiatal bevándorló érkezik, azzal csak jót tesznek.
    Nem csak a JavaScript fejlesztő a hiányszakma :D

    "Nézd meg csak a mostani és a 10-15 évvel ezelőtti helyzetet. Anno bármilyen léhűtő tróger akiben volt némi kalandvágy kiment külföldre, 0 nyelvtudással, mutogatással eladta magát. Nyilván nem álommelót kapott, de bármilyen ótvar helyen el tudott helyezkedni a gyros-ostól a McDonald's-on át, szállodai takarítónak, pizzafutárnak, konyhai mosogatónak, utcaseprőnek, gyártósori droidnak, ugráló beöltözött csirkének. Talált munkát. A lehetőségek országai voltak."

    Igazából ez most is hasonlóan működik, csak nem Londonba kéne menni a sok futóbolondnak. De még ott is kap mindegyik hülye munkát.

    "És ettől a jövőben még csak rosszabb lesz. Nem véletlenül tör előre több EU-s országban a szélsőjobb."

    A szélsőjobb előretörése mindig kedvezőtlen világgazdasági trendekhez kötődik, a migrációnak sok köze nincs hozzá, mert a migráció maga is csak ennek a következménye. Ha köze lenne hozzá, akkor Magyarország népessége nem fogyna, annyi bevándorló érkezne.

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz leeate #93 üzenetére

    Ja, egyébként az EU bármikor beállíthat egy plafont a külső bevándorlás megfékezésére, ha a közérdek úgy kívánja. Nem hinném, hogy az Európán belüli vándorlástól kellene tartani. Az eurozónán belüli vándorlást pedig már nem is igazán lehet vándorlásnak nevezni.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Penge_4 #95 üzenetére

    "Szóval a lehetőségek behatároltak. Most őszintén, milyen olyan munkakör jelent meg az utóbbi pár évtizedben, ami a következő nagy mennyiségű emberanyagot képes felszippantani?
    ...
    Szóval, milyen munkahelyek születtek az elmúlt néhány évtizedben, ami ennyi embert fel tud szippantani? Hallgatom."

    Az kizárt dolog, mert nem tudom. De azt igen, hogy ez régen is nagy kérdés volt: mi lesz a felszabadított jobbágyokkal és a köznemesekkel, mi fogja felszippantani őket?
    Majd jött az iparosodás kezdete. Az újabb kérdés: mi fogja felszippantani a hagyományos mesterségeket űző kisiparosokat? Mi lesz a gazdasági cselédekkel?
    Később: mi lesz a mozigépészekkel, jégárusokkal, telefonos kisasszonyokkal, számítógép operátorokkal?
    Nem tudta senki a válaszokat, mégse lett összeomlás.

    Hasonló folyamat játszódik le most is, az ipari társadalmat leváltja az ipar utáni társadalom. Vannak olyan elméletek, amelyek szerint már nem is lesznek érvényesek a hagyományos közgazdasági modellek, amiket ma használunk. Ki tudja.

    "Nem fiatal, hanem 40-50 körüli emberek is jönnek szép számmal Erdélyből. Hozzák a népes rokonságot és a mentalitásuk néha rosszabb, mint a cigányoké. Ügyeskednek, felül nyalnak, alul taposnak, lopják ami mozdítható, kihasználják, ami kihasználható, hordják a háztáji dolgokat a megfelelő embereknek ajándékba, stb."

    Mennyi az a szép szám? Vagy a tanyavilágban feketéző suttyókra gondolsz? Nem hinném, hogy tömeges jelenségről van szó..

    "Nem kell ahhoz növekednie. "
    Hát te írtad, hogy a bevándorlástól erősödik a szélsőjobb.

    "Egyébként nem tudom mikor jártál utoljára a fővárosban, de egyre több a külföldi. Az ázsiaiak, kreolok, négerek egyből kiszúrhatók, de ha figyel az ember, egyre több nem csak angol, hanem német, francia, olasz és szláv nyelvek ütik meg a fülét."

    Ja, főleg turistaszezonban, de ez régen is így volt. Nem hinném, hogy az itt élő külföldiek csapatostul csodálkoznának rá 1-1 üzletre az Andrássyn, én meg főleg ezt látom. Meg marha sokan itt is tanulnak. Ha elmegy az ember a Szimplába, azt hiszi, külföldön van.

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Új hozzászólás Aktív témák