Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Nos azthiszem öszintén és első kézből nyilatkozhatok a téma kapcsán, lévén 3 évvel ezelőtt kb ugyanezt éltem át, csak ugye Szegedről jövet.
    Nálam elég egyszerü volt a helyzet, Szegeden már nem volt olyan cég, aki megadta volna azt a pénzt, amit kértem. Ez igy bunkón hangzik tudom, de nekem volt egy szint, ami alatt már nem mentem el dolgozni. A szegedi Siemenstöl eljőve bepályáztam néhány céghez, és ha előre bekérték a fizetési igényt, akkor többnyire be sem hivtak, ha meg nemkérték előre, akkor a helyszinen kaptak infarktust. Volt egy cég, ahol magával a vezérkutyával tárgyaltam, és kör után már ketten maradtam egy másik sráccal - egyébként régi főiskolás társam.
    Azt mondta a faszi, hogy bizony én vagyok a legjobb (naja, 8 éves oracle gyakorlat, ugyanennyi delphi, stb), és hát akkor mennyi az annyi? Mondom neki, hogy 200.
    Megáll a kezében a toll - nettó vagy bruttó? Én meg visszakérdezem, hogy ezt komolyan kérdi? Ebben maradtunk.
    Ezután kerestek meg pestről, és rántottak ide fel, 240 nettóval, bár azt a 40et elvitte a lakbér simán.

    Node most nem rólam van szó.
    Gróf úrnak azt tanácsolom, ne féljen Pesttől. Budától se, bár ő néhány sör után pofozkodik. Viszont első látásra valóban rémisztö lehet mérete, átláthatatlansága miatt a főváros. Én kocsival 1 évig nem mertem közlekedni. Kiismertem a metróvonalakat, tanulmányoztam őket a térképen. Aztán mivel ezzel nem tudtam eljutni mindenhova, beiktattam még a 4-es 6-os villamost. Ez bőven elég volt minden olyan helyhez, amit igy a hétköznapok alatt érintenem kellett. Lehet, hogy egy külső kerületben olcsóbban megkaptam volna a valamit, de oda nem mertem kimenni, mert tuti nem találtam volna vissza. Igy megvettem a westendben.
    BP egyik legnagyobb előnye (nemsok van), hogy szinte mindent megkapsz bárhol. Najó, 3 km-es körben. Tulajdonképpen most, hogy belegondolok, én hónapok óta nem mozdulok ki ebből a bermudaháromszögböl : SzJános kórház - Mammut - Gazdagrét.

    Ha legyőzted a várossal szembeni félelmed (átlátod a metrókat és a 4-6os vilit), akkor jöhet a következö : a tömegiszony. Bizony, itt annyi emberrel fogsz találkozni, amivel még rémálmodban sem eddig. CSak úgy sodor magával a tömeg, megállni sem tudsz. Mindenhol ugyanaz az arc, mint a Mátrixban, Smith ügynök. Melankólia, búskomorság, lehajtott fej, érzéketlenség, szürkeség, egy-vagyok-a-sok-közül feeling. Emberrel szóbaállni képtelenség. Szemében nézni képtelenség. Mozgó tárgyak közlekednek körülötted. Aki rádnéz, rádmosolyog, az vagy vidéki (és nemrég jött fel), vagy aberált.
    Készülj fel az állandó inzultálásra. Aluljárókban, megállókban csövesek, kérdőivesek, szektások. Ha 3-nál több bőrdzsekis vagy feketeruhás egyént látsz egyhelyen, inkább fordulj vissza. Kissé paranoid, csáknorriszosan hangzik: de nagyon fontos, hogy mint egy kommandós, lásd, halld az 5 méteres körzeted, és érzékeld a 10-15 méterest. Igy nemnagyon érhet meglepetés.
    Jellemző dolog: az elején, mivel eléggé el voltam veszve mindenfele, sokszor utánna akartam kérdezni, mi merre van. Kb átlag az ötödik embert tudtam megszólitani, hogy elnézést, merre van a Podmanicky utca? A többiek az ''elnézést'' hatására elfordultak, kikerültek és sietve továbbmentek. És ugye jólöltözött, jó kiállású, fehér, banki informatikusként...

    Munka: nos ez egy jó kérdés, és lehetne órákat mesélni róla. Mivel már igyis untok, rövidre fogom. Ahogy fent is irtam, pesten a nagy számok törvénye szerint sok a munka. Ami mégjobb, hogy jól is fizetnek. Jó helyre bekerülni, és jó munkát kifogni azonban két fontos dolgon múlik:
    - gyakorlatod, tudásod a szakmában
    - hogyan tudod eladni magad?
    Az elsö nemkérdés. Gyakorlati tudás nélkül, sokéves tapasztalat nélkül igazából veszett ügy. Infósként főleg. Itt sokkal nagyobb a szűrés, mint vidéken. A szegedi vizmühöz felvettek olyat is, aki egy magányos délután gondolta, hogy ö infós lesz, pedig eddig könyvelő volt. Azóta is nyomtatókat vesz rá, hogy nyomtassanak, napi 8 órában.
    Itt dúrva a szelekció. Többszörös a túljelentkezés, és van kiből válogatni. Kezdőkkel dunát lehet rekeszteni. Csak nézd meg, hány friss infós kerül ki évente az egyetemekről. Aki nem tud extrát felmutatni, nincs kapcsolata, az megy a darálóba (meki).
    Ha szerencsés, akkor felveszik félmunkaidös rendszergazda-csicskának, és behordhatja a teherautóról az épp megérkezett hw-eket.
    A második kérdés a fontosabb. Ezen áll vagy bukik az egész. Ha nincs nagy gyakorlatod, háttered, akkor főleg. Itt te vagy a hús, el kell adnod magad. Úgy kell odamenni a céghez, hogy TE vagy az, akire szükségük van. Mindent tudsz, amit ők kérnek, sőt, 2x olyan gyorsan, mint a többiek. Ecceren nincs nálad jobb, SQL-el fekszel, ORACLE-val kelsz. A barátnőd neve VisualC++ 6.0. Persze mindezt jól körültámogatva érvekkel, meggyőző előadásmóddal, megnyerő mosollyal és néhány aduval otthonról (cégek, akiknél már csináltál ilyet). Én ezzel a módszerrel felvetettem magam a Siemenshez, és itt pesten 2 nagy céghez úgy, hogy még diplomám sem volt (folyamatban volt).
    Azóta meglett, de gyak tökmindegy. Papir. Ha kérik adom, ha nem nem.
    Alapvetően 2 féle cég van. Az egyik a papirra megy, és ha egy 5 kilós pakkot tudsz hozni végzettséget és tanfolyamokat igazoló iskolákról, felvesznek, még ha tökhüje vagy mindenhez is. Hálistennek nem ez az általános.
    A másikféle cég leültet, és azt mondja : oldd meg ezt a problémát. Magyarázd meg, villants. Ha teljesited, nem érdekli őket, hogy trágyát lapátoltál még 2 hete, vagy csak 8 általánosod van. Nekik az a fontos, hogy ha rádbiznak egy létfontosságú feladatot, akkor az 3 nap múlva meg legyen oldva. ennyi. Na eza jobb. De ehhez télleg villanatani kell, és azt kamu ászokkal nem lehet.

    Albi: nagyon jó, hogy lesz hol csövezned, amig nincs saját pecó. Ez fontos, énis úgy jöttem fel, hogy egy régi siemenses kollegával együtt szunyáltunk egy 1szobás lakásban, kempingágyon 1 hónapot. Kibirtuk, bár néha oldalba kellett rúgnom, ha horkolt, vagy túl közel mászott hozzám. Közben megvágott 2 haverom albiajánlattal, egyiket elfogadtam. Havi 50, Budán, a móricz körténél, 1 szobás, 36 m2. De legalább zöld környék, udvaron parkoló, és relative csendes. Ez másfél év után szük lett, meg iszonyat dobogott felettem a gumimaci kiscsaj, igy léptem.
    30-40 m2-es albit találni nem nehéz. Elég sok van, csak néhány ingatlanportálon szét kell nézni. Az ár már kérdéses. Általában ezekért is elkérik a 40-50et + rezsi. És akkor ez még csak 1 szoba, jó esetben másfél. Valóban, Budán egy téglaházas, 5-10 lakásos házban ugyanez már 60-70. De ott már lehet lakni is, és aludni is. Nyugodtan.
    Merhogy nem tudom eléggé hangsúlyozni, egy új munkahelyen, ahol most kezdtél, és rohadtul ott kell lenned, agyilag és testileg, mennyire fontos, hogy kipihenten érkezz be minden nap. Ehhez viszont kell éjszaka a 8 óra alvás, és nem a szomszéd szexuális életét, netán éjszakai szoba-átrendezését kelljen hallgatnod alvás helyett.
    Számolj úgy, hogy egy 2 szobás, kezdő albérlet 60 rongy + rezsi.
    Számolhatsz 2 havi kaúcióval is, bár nekem mindig sikerül lealkudnom 1 havira, mer ilyen cigány vagyok. Ellenben minden hónapban percre pontosan tolom a zsét. (mostmár nemsokáig, mert havonta 70ezret kidobálni az ablakon azér elég öngyilok).

    Nos ezek ismeretében - és mások véleményét is meghallgatva - sok sikert kivánok, hamár ittvagytok, örömmel segitek bármiben, amiben tudok. ;)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Yushchenko #20 üzenetére

    Hálistennek már 1 éve itt lakom Gazdagrét fölött egy erdő közepén :D
    Na itt álom lakni :B (kép a teraszomról: [link] )

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz lorcsi #21 üzenetére

    Nem több az olyan cég ahol a papírt is kérik (jó sokat) és a problémamegoldást is?
    Én ilyennel nem találkoztam, az akkor az a kategória (kb a hirdetök 5%-a), aki 10 nyelven beszélő, linux-unix-solaris-windows-macintosh gurut keres, 15 éves szakmai tapasztalattal, 5 éves csopvezetői múlttal, napi 12 órában, lehetőleg nettó 100ért.
    Általában 5 kiló papirra, meg még helyszini keresztkérdéses problémamegoldásra sem idő, sem energia nincs.
    Nemmondom, hogy nemrossz dolog az a sok papir, de én azt vallom, hogy aki arra gyúrt, hogy legyen 5 kiló papirja, mindenféle certifikét, meg tanfolyam, meg degree, meg tököm, az nem ért rá gyakorolni a szakmát. Márpedig ha összeomlik egy 5 Sun gépből álló telefonalközpont, Solarisostól, applikációstól mindenestöl, másodpercenként kb 1 millió eurós kárral, nemsok idő van ám a könyveket bújni, hogy miként is tanitották ezt itt meg ott...

    Meg ahogy dabadab is mondta, az a lényeg, mit villantasz a helyszinen. Én pl általában beszélek a szakmai múltamról 5 percet angolul, 5 percet németül, aztán már csak annyit kérdeznek, hogy mennyi? Általában itt csúszunk el :B

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Jégkokó #28 üzenetére

    Hát naná, hogy érdemes!! Mivel villogsz, ha nem ezzel? Nehüjéskedj már, rémesek vagytok, komolyan. Pannon boltban nem megemliteni, hogy 15 méterröl megmondod hány ft van a telcsijének egyenlegén? Ilyen emberről álmodnak ott, nem olyanról, aki bekapcsolni se tudja öket (volt rá példa).
    Örök szabály : egy interjún nem bün dicsérni magad!!! El kell adni magadat, tehát értelemszerü, hogy minden pozitivat elmondasz, amit csak lehet. Ha már csak 2 napot foglalkoztál az adott területtel, akkor azt is elmondod. Képzeld magad a másik fél helyébe, és mondd azt, amit te akarnál hallani az ő helyében, hogy felvehesd magadat :D Na jólmegaszontam.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák