Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #214 üzenetére

    Nyilván, 70-nes tempónál országúton 4 literrel is eljárkálsz.
    A Toyota Prius mint elképzelés nem rossz, de a megvalósitás közel sem annyira jó, mint ahogy a reklámokban hirdetik/hirdették.

    Az előző Prius-szal kapcsolatban a legnagyobb csalódás tankoláskor ért: átlagban hét litert evett a csudatakarékosnak gondolt autó. A felfrissített hibridrendszerrel 450 kilométert 29,3 liter benzinnel sikerült megtenni, ami szerintem 6,5 liter százkilométerenként. A komputer szerint meg 5,6, legalábbis ennyit mondott az átlagfogyasztásra. Még ha ez utóbbi is az igaz, és én rontottam el valamit tankolásnál, akkor is: ez vegyes üzemben egy korszerű másfél-kétliteres Common Rail-dízel fogyasztása, mondjuk egy 307-es 1.6 HDI Peugeot-é. Csak az a Prius árának felébe-kétharmadába kerül.

    És nem csak a Totalcarban mértek ilyen adatokat. Az autómotorban is.

    Öööö, elmondanám, én a Primera is ment már 1070 km-t, aztán tankoláskor kiderült, hogy még volt 14 liter a tankban. És ez nem valami hűdeállat hibrid csoda, csak egy másfél tonnás td. A prius 1300 kiló.

    Városban van létjogosultsága szvsz, máshol nincs.
    Nem azt mondom, hogy hülyeség a hibrid rendszer, de hogy nem az, mint ahogy a marketingesek beállitják, az tuti.

    [Szerkesztve]

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #217 üzenetére

    Olvasgattam a tapasztalatokat (népítélet) és azt szűrtem le, hogy városban fogyaszt nagyon jól, mert ott ugye nagyrészt a vllanymotor működik, viszont autópályán lazán 7 liter felé szökik a fogyi és emelett 120-130 felett már a dinamikája is elszomoritó. Ezért írtam én ezt a 7 litert és nem tartom jó választásnak az autót. De használja egészséggel, ha szereti.

Új hozzászólás Aktív témák