Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anjani182

    őstag

    válasz moma #3 üzenetére

    Ebben a ''nyers hideg'' dologban egyetértek, tudom miről beszélsz. Egyrészt célszerű óránként szellőztetni kell akkor is, ha klímázol otthon, másrészt én kb. 25 fokra veszem itthon, nem szabad túlzásokba esni, azt mondják max. 10 fok különbség a kintihez képest az jó az emberi szervezet számára, plusz a rendszeres szellőztetés is kell, különben tényleg fura ''nyers hideg'' érzésem lesz nekem is. Amúgy most nem megy a klíma, van kb. 30 fok, de kintről már jön be a friss hüvös levegő, plusz egy venti is megy.

    A kocsiban meg ha reggel elindulok, akkor épp csak megy a legkisebb fokozaton- este, amikor indulok haza, akkor pár percig nagyobb fokozaton járatom, de utána leveszem. Amikor meg már majdnem hazaérek, akkor ki is kapcsolom, egy ideig még hűt is, de a rendszert érdemes nagyobb fokozaton kifújatni sima levegővel, különben lecsapódik a pára, főleg hosszabb út után volt már rá példa, hogy mire beállítam a garázsba meg minden, szinte beizzadt az egész kocsi belseje.

    Én most már így használom a klímát, ezek a helyes használat módjai tudomásom szerint, régen ezekre nem figyeltem oda.

    De ez már nagyon OFF, talán a klíma topikban lenne a helye.

    [Szerkesztve]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Male

    nagyúr

    válasz moma #3 üzenetére

    Szerintem arra gondolt, hogy így a felforrósodott függőny nem a benti levegőnek adja tovább a hőt, hanem a kintinek (legalább részben)...


    Régebben gép hűtéshez nálam: jégakkuk a fagyasztóbol egy tányérban (a lecsapódó pára miatt) bepakolva a gép aljába... jókis -18 fok :D

  • Necc

    addikt

    válasz moma #3 üzenetére

    Ez is fizika. A meleg levegő sűrűsége kisebb, mint a hidegé. Ha bent melegebb van, mint kint, akkor a levegő elvileg kifelé kell hogy áramoljon. Persze a szél ezt befolyásolja, de ez szélcsendben tökéletesen működik.
    Sok esetben rengeteget számít az a pár fok. Ha pl. már 36 fok van bent, ami ugye az ember testhőmérséklete, akkor az már szerintem eléggé gázos és az a -2-3 fok sokat számíthat.

    Továbbá igaz, hogy a ház képest elhanyagolható árú egy klíma, na de nem vesznek olyan sokan új házat, és így a már meglévő házba nem lehet ilyen szempont alapján bepréselni egy klímát, hogy a ház árához képest... ekkor már a fizetéshez képest kell szintezni a dolgokat, sajnos.

    u.i.: nem nézek híradót, és TV-t sem :DDD

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák