Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    Ha az áramkör tervrajza, vagy valamelyik elírás pontatlanságom eredménye, írjatok nyugodtan, és az adott bejegyzést törlöm, visszavonom, mivel amit leírtam nálam működött, az nem jelenti azt, hogy másnál is fog. Habár az írás eleje gyerekes, tapasztalatból mondom, hogy hőségben az ember a legelemibb dolgokat is elfelejti, mint a függöny behúzása ha süt a nap :DDD
    Mások egyszerű ötleteit is szívesen várom.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • anjani182

    őstag

    válasz Necc #1 üzenetére

    Üdv!

    Jó az írás, az-az van alapja, kb. ilyeneket mondanak a híradókban is, árnyékold a házat, igyunk sokat, meg hasonlók.

    Szerintem amúgy ezek nem sokat érnek nyersz vele 2-3 fokot, 30 vagy 32 fok, oly' mindegy, egyikben sem érzed jól magad. Legalábbis én nem...

    Én bevallom megpusztulnék, ha nem lenne klíma, de szerintem egy átlagember simán megteheti, hogy vásároljon egy klímát manapság. És nem kerül sokba, főleg ha azt nézem, hogy azért egy-egy nyáron nincs állandóan kánikula. Havi pár ezer forint pluszt jelent ez egy átlagos helyiségben, és évi egy karbantartást, amit mellesleg házilag is el lehet végezni. A ház/lakás árához képest elhanyagolható a légkondi ára.

    Ugyanez a helyzet szerintem az autóknál, ennek ellenére még rengeteg /új/ autóban nincs klíma, pedig nem nagyok a költségek, évi pár ezer ft a karbantartás, 0,5 - 1 literrel több fogyasztás. Nem nagyon értem ezeket az embereket, sokan arra mennek, hogy új kocsit vegyenek, de jól felszerelni, arra már nem telik, csak villognak, hogy új kocsijuk van, közben meg szinte ''üres''. Hát ezek az emberek magukra vessenek... (Nekem egy 2 éves autóm van, a kategóriájában a legfelszereltebb, Prémium csomaggal vettem). Használt autónál pedig egyenesen vétek olyat venni, amiben nincs klíma, ugyanis általában ugyanazon az áron találsz klímásat, telített a piac. Jó, persze nem 10-15 éves modellekről beszélek. Nagyon megszolgálja az árát a légkondi -szerény véleményem szerint- ilyen időben!

    Ennyit szerettem volna hozzáfűzni!

    Üdv, Jani

    [Szerkesztve]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • moma

    őstag

    Nekem az nem tiszta, hogy ha nyitva van az ablak, akkor miért kifelé menne a meleg(mint ahogy írod), miért nem pont, hogy befélé jön? Én azt próbálgattam, hogy nap közben azon az oldalon ahol épp sütött a nap, be is zártam az ablakot és besötétítettem, de hogy legyen valami levegő a másik oldalt azért kinyitottam valamit. Mondjuk igazán tegnap meg előtte volt durva, mert nem volt semmi légmozgás amúny. Ma már ha kinyitok mindent tök jö kis szellő van.

    anjani: szerintem pont az a pár fok az, ami számít. Legalábbis engem általában nem zavar a meleg, de tegnap meg előtte majd meg haltam. Ma már minden okés. Egyébként én eddig azért nem akartam klímát, mert arra a pár hétre kicsit overkillnek tűnik. Mondjuk ha rendszeresek lesz az olyna idő, mint most volt, akkor viszont muszály lesz. (monduk amikor kocsiban vagyok, akkor sem szeretem a klímát, mert valahogy olyan nyers hideg)

    we all deserve a bit of luck.

  • Male

    nagyúr

    Akkor már én is leírom a sötét színű redőnyökkel rendelkezőknek a módszerem...

    Ha rásüt a Nap, nem szabad teljesen leengedni, mert felforrósodik, és hiába jó hőszigetelő a redőny és az balka között rekedt levegő, bizony az ablak is átmelegszik, és fűti a szobát. Ehelyett alul egy centis rést kell hagyni... ilyenkor maga a redőny is ''rácsos''. Ahogy forrósodna a Naptól, megindul a légáramlás, ezzel pedig elérjük, hogy a redőny és az ablak között a levegő nem lesz 50+ fokos, hanem csak a kinti 35-40...
    (már ha valaki zárva tartja az ablakot persze)

    Aki nem hiszi, tesztelje le pl két egymás melletti ablak segítségével ;)

  • anjani182

    őstag

    válasz moma #3 üzenetére

    Ebben a ''nyers hideg'' dologban egyetértek, tudom miről beszélsz. Egyrészt célszerű óránként szellőztetni kell akkor is, ha klímázol otthon, másrészt én kb. 25 fokra veszem itthon, nem szabad túlzásokba esni, azt mondják max. 10 fok különbség a kintihez képest az jó az emberi szervezet számára, plusz a rendszeres szellőztetés is kell, különben tényleg fura ''nyers hideg'' érzésem lesz nekem is. Amúgy most nem megy a klíma, van kb. 30 fok, de kintről már jön be a friss hüvös levegő, plusz egy venti is megy.

    A kocsiban meg ha reggel elindulok, akkor épp csak megy a legkisebb fokozaton- este, amikor indulok haza, akkor pár percig nagyobb fokozaton járatom, de utána leveszem. Amikor meg már majdnem hazaérek, akkor ki is kapcsolom, egy ideig még hűt is, de a rendszert érdemes nagyobb fokozaton kifújatni sima levegővel, különben lecsapódik a pára, főleg hosszabb út után volt már rá példa, hogy mire beállítam a garázsba meg minden, szinte beizzadt az egész kocsi belseje.

    Én most már így használom a klímát, ezek a helyes használat módjai tudomásom szerint, régen ezekre nem figyeltem oda.

    De ez már nagyon OFF, talán a klíma topikban lenne a helye.

    [Szerkesztve]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Male

    nagyúr

    válasz moma #3 üzenetére

    Szerintem arra gondolt, hogy így a felforrósodott függőny nem a benti levegőnek adja tovább a hőt, hanem a kintinek (legalább részben)...


    Régebben gép hűtéshez nálam: jégakkuk a fagyasztóbol egy tányérban (a lecsapódó pára miatt) bepakolva a gép aljába... jókis -18 fok :D

  • Necc

    addikt

    válasz moma #3 üzenetére

    Ez is fizika. A meleg levegő sűrűsége kisebb, mint a hidegé. Ha bent melegebb van, mint kint, akkor a levegő elvileg kifelé kell hogy áramoljon. Persze a szél ezt befolyásolja, de ez szélcsendben tökéletesen működik.
    Sok esetben rengeteget számít az a pár fok. Ha pl. már 36 fok van bent, ami ugye az ember testhőmérséklete, akkor az már szerintem eléggé gázos és az a -2-3 fok sokat számíthat.

    Továbbá igaz, hogy a ház képest elhanyagolható árú egy klíma, na de nem vesznek olyan sokan új házat, és így a már meglévő házba nem lehet ilyen szempont alapján bepréselni egy klímát, hogy a ház árához képest... ekkor már a fizetéshez képest kell szintezni a dolgokat, sajnos.

    u.i.: nem nézek híradót, és TV-t sem :DDD

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Rive

    veterán

    válasz Necc #7 üzenetére

    A meleg levegő sűrűsége kisebb, mint a hidegé. Ha bent melegebb van, mint kint, akkor a levegő elvileg kifelé kell hogy áramoljon.
    Megbocsáss, de.

    Addig OK, hogy a meleg levegő sűrűsége kisebb, mint a hidegé. Azaz a hideg levegő megül alul, a meleg pedig felszáll. Az áramlás alapvetően függőleges irányú (lent/fent), nem pedig vízszintes (kint/bent). Nyitott ablaknál, ha az ablak tetejénél a benti levegő melegebb, mint a kinti, akkor ki tud szökni valamennyi, és alul ilyenkor húz maga helyett másikat. De! Ez egyrészt nem esik egybe az dolog alapvető irányultságával , másrészt az ablak azért nem mindig ér plafontól padlóig, minimum a plafonnál marad egy elég vastag meleg légréteg.
    Magyarán ez a fajta légcsere önmagában nem igazán hatékony.

    A vizeskedésről: addig OK, hogy felkensz vízzel. Csak éppen a hőérzet erősen függ a levegő páratartalmától. A párásabb levegő rosszabb: az emberről nehezebben párolog el az izzadtság, nem hűt annyira. Ha bármennyi pára a lakásban reked, akkor könnyen ott tartasz, hogy több rosszat csináltál magadnak, mint hasznot.

    A legnagyobb gond ilyenkor, hogy a falak már néhány nap alatt átmelegednek, és este a lakásba eregetik vissza a hőt. És ez ellen nem sokat lehet tenni. Kertes háznál a falak takarásával (fa, bokor, kúszónövény) illetve időnkénti nedvesítésével (szigorúan csak kívülről) lehet valamennyire szabályozni a dolgot, de aztán ennyi.

    Ja, és az ablakokra lehet kapni 'hőtükör' nevezetű csodát. Egyik oldalán fémezett fóliaizé, cserép alá vagy radiátor mögé szánták eredetileg. Olcsó, és az ablakba rakva pedig eléggé kenterbe ver minden házilagos megoldást.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • DArchAngel

    tag

    Aki panelban éldegél, és van erkélye, akkor az ne felejtse el locsolni a nappal alaposan felmelegedett falat se. Elég jó kis mikroklímát lehet összehozni.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz anjani182 #2 üzenetére

    Öööö, egy átlagember? Egy átlag klíma 50e + felszerelés, ezzel szemben a nagy többség Mo-on keres havi 60at... Ismét valaki aki nem közöttünk él.

    Jó a cikk, még annyit hozzátennék, az alkar gyakori lemosása (belső oldal, eres rész..) is segít, át tudod hűteni a tested nagyon jól! :)

    Illetve 2 szobaban nem egy szintre huzott redőnyökkel talan létre lehet hozni kis áramlást.

    [Szerkesztve]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Új hozzászólás Aktív témák