Új hozzászólás Aktív témák

  • Kraptor

    őstag

    Tivusok,

    Mennyire van tapasztalatok munka legális egyetemistáknak kinn Amcsiba?

    Én még anno 90es évek végén 911 között voltam kinn és nekem a következtők voltak:

    Akartam bankszámlát nyitni + jogsit és azt hittem, hogy kell SSN jogsihoz meg számlához mint kiderült nem kellett, pont 96-97 környékén kezdek rátérni arra, hogy jogsi számod már nem a SS számod volt hanem generált szám(Mass állam). Na mindegy én még tudtam kérelmezni SSN-t iskola adott egy papírt ami engedélyezte, hogy ''nyilvántartásba'' vegyenek és kapjak egy számot de a SSN kártyámra rá volt írva, hogy ''Valid for Work only with INS Authorization.'' Magyarán melózni nem tudtam vele sehol(iskolábanl az más tészta mindjárt rátérek arra is). Pár évre rá az iskolák betiltották ezt, hogy kérelmet adnak ki SSA felé mert jogsihoz már egyáltalán nem kellett SSN és sokan visszaéltek vele mert hitelkártyát lehetett igényelni vele.:)

    Munka sulin belül lehetett, de mondjuk az nem sokat fizetett és aszem csak az első félév után.

    Miután diplomáztál utána lehetett igényelned egy ideiglenes munkavállalási engedélyt ami egy meghatározott ideig szólt csak és csak olyan helyen helyezkedhettél el ami a végzetséged volt, pl közgazdaságtant tanultál akkor nem mehettél el pl eladónak csak annak ami a végzettséged. Azt hiszem ezt említettétek. Mivel ez jóval 911 elött volt gondolom azóta sokkal szigorúbb lett minden.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák