Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz dragonfx #42 üzenetére

    Ezt én már olyan magas fokon űzöm hogy bárhová beállíthatom a telefont, 10 perccel előtte mindig fent vagyok :) Nagyon érdekes dolog ez is, legelőször akkor figyeltem meg mikor középsuliban kellett reggel időre kellni, ott is már sokszor fent voltam hamarabb mint megszólalt volna a mobilon az ébresztő. Kicsit lehet hiperaktívvá vált a biowekkerem. :) Amúgy ha már itt tartunk. Én ha tudom hogy másnap fontos teendőim vannak, akkor valahogyan nem tudok 10 órahosszákat aludni, viszont ha pl. ünnepekben otthon vagyok képes vagyok délig aludni előtte való este 10-től. Lehet hogy erre is kihatással van a dolog. Mindenesetre én örülök neki hogy tudok így tervezetten ébredni. Igaz még megkockáztatni nem mertem hogy nem húzom fel a telefont, mert lehet hogy az a tudat, hogy a telefon csörögni fog kelt fel hamarabb.

  • Landsmann

    addikt

    válasz dragonfx #42 üzenetére

    Ez az időpontban való ébredés valóban működik. Én is próbáltam már. Lefekvés előtt tudatosítani kell, hogy pontosan mikor akarunk ébredni, majd azt is, hogy éppen mennyi az idő. 1-2 perces eltéréssel felébred az ember. Különösebben nagy gyakorlás sem kell hozzá. Persze jöhet a kérdés, honnan tudja a szervezet, hogy mennyi az idő? KIt érdekel, honnan tudja. Lényeg, hogy működik. Az óra működése kit érdekel? Lényeg, hogy a beállított időben csörögjön.
    De mivel az emberben ketyeg a biológiai óra, ezért ha tudatosítjuk az agyban, hogy mennyi az idő és mikor akarunk felébredni, mindjárt van viszonyítási alapja.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák