Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edipqe

    senior tag

    nagyon jó a cikk! :R
    Nagyon igazad van. A probléma oka sztem az, hogy kevés a nyelvet jól beszélő ember akit nem szippantanak fel az igazán nagy kutyák, akik már diploma elött lecsapnak rájuk.

    Hr-es ismerősöm keresett a saját helyére, szeptember óta keresi :DD
    Pedig nem kér sokat: okos, talpraesett, ne legyen komunikációs analfabéta és tudjon magabiztosan angolul meg még 1 európai nyelvet, és nem talál :Y

    folyamatmérnököt keresnek angol és német tudással, pályakezdő is jó nekik 0 km tapasztalattal, nem találnak :Y pedig baromi sokan vannak, csak a nyelv macerás nekik.

    Az íráshoz meg passzol vmennyire (hogy legyen ellenpélda is):
    angol felső fokon; német alapfokon, magyar nehezen megy :B ,
    most kapok majd gépészmérnök diplomát a nyáron, környezetmérnök szakiránnyal.
    Középsuli óta folyamatosan dolgozok, amiből 4 évnyi a szakmai jellegü tapasztalat.Gyakhelyet kerestem karácsonykor ültem neki a keresésnek. Mostanra 3 nagy multi van aki boldogan venne fel gyakornoki programba, jó fizuval és közben munkaidőben írhatom a szakdogámat :)) + még féltucat cég+ minisztérium van ahol bár nem fizetnének a gyakorlati idő alatt, szakdoga után boldogan alkalmaznának.

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    válasz Dany007 #181 üzenetére

    diákmunka? igen kizsigerelős (vidéken meg pláne), de nyelvvel vagy jó szaktudással simán lehet 1000HuF vagy akár magasabb órabéres munkákat találni. Decemberben 160k-t kerestem. A cég akiknél voltam akkor is 8 órát fizettek ha az adott napon csak 2 órát bent voltam. Megtanúltam az egész technológiájukat, aztán meg szakanyagot és tréning anyagokat fordítottam.
    Vagy volt tolmácsolás amikor volt pesten a nyáron egyy ázsiai gazdasági küldöttség, 3 órán át ültem és unatkoztam, mert keveseknek kell a segítség és 1500 volt az órabér.
    Magánembereknek szoktam néha fordítgatni, anyagokat a termékekről, hogy a kermivel engedélyeztetni tudjon, az órabérbe átszámolva 2000-3000-re jön ki.
    Szval ha ügyes vagy, tudsz nyelveket, ismered a megfelelő diákmunkaközvetítőket akkor lehet keresni :DD

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    válasz Dany007 #199 üzenetére

    tudod miért az anyukát választottá? Mert Ő 2szer megfogja gondolni, hogy fizetés emelést kérjen vagy 5 ször meggondolja hogy keressen-e másik állást mert ebben a nyomi országban félnie kell, hogy talál-e más állást. Azt a nőt magukhoz tudják akár egy életre láncolni, koszt kvártélyért cserébe!

    De te fiatal vagy jó képességü és nekik nem jön be, hogy ha nem adnak eleget bármikor otthagyhatod őket, mert fiatal vagy és megteheted. :U

    [ Szerkesztve ]

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    válasz Dany007 #202 üzenetére

    nyugi nekem is volt már ilyen:

    ÉS a cég neve ;] BELDEN ;] amcsiknál elég komoly kábelgyártó cég. Európában most még kicsi. Integrált termelésirányító rendszerhez kerestek mérnököt diákmunkában.

    5 jelölt volt, 3 embert vettek fel.
    az 5 jelentkezöből a másik 4 igazi gyökér nyomoronc volt. Mind1ik fél meg 1 oldalas CV vel állított oda :Y
    FÉL OLDAL! annyit tett le az asztalra! az semmi. Az azt jelenti, hogy eddig egész nap CSzet (ami jó dolog :DDD ) és kész ennyi. Alig tudtak megszólalni, angolul se nagyon ment nekik. Végig a plafont + az asztalt bámulták, az hogy végig azt az embert nézem akihez beszélek áááááááááááá neeeeeeeem :DD

    Nem akartam elhinni, hogy ilyen emberek mindjárt végeznek! És kiket vettek fel? :O
    igen hát naná nem engem :D Felhívtam utána a Hr-est és megkérdeztem, hogy a további interjuim érdekében szeretném megkérdezni, hogy miben hibáztam, hogy javítsak az interjúzási technikáimon :P
    Válasz: ÓÓ nagyon jól képzett vagyok, kicsit túl jól is éééééésssssss hát nem tudom, hogy mondjam, de önnek nagy az önbizalma :O
    Meglepődve kérdeztem: Az önbizalmam?
    Hááááááttttt őőőőő igen, nagyon határozott és céltudatos vagyok és, (na eddíg bírta a nő, itt már kiugrott a szög a zsákból nem hiszik, hogy hosszú távon engem ez a munka "lekötne".

    Féltek, hogy miután ott magambaszívom a szaktudást, elköszönök szépen :(

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    válasz dabadab #204 üzenetére

    annyi mindenben benne vagyok és annyi dolgot csináltam hogy örülök ha 2 oldalba be tudom tuszkolni :)
    És egy Hr-es azt mondta nekem állásbörzén, hogy a régi önéletrajzok túl hozzuak voltak a mostaniak meg túl rövidek és nem tudnak választani a jelentkezők közül, mert semmit nem tudnak meg a CVből. Jah és mondom a 4 srácból 2 nek fél oldalas volt :DDD
    az a személyes adatok, a mostani sulija a korábbi meg hogy angolbol milye van azt kész.

    [ Szerkesztve ]

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    hát itt van az enyém akkor felrakom:
    a személyes adat részt kivettem a formázás szétesett kicsit
    Studies:

    2004-08 College of Dunaújváros, Dunaújváros, Hungary
    - Mechanical Engineer specialized as Environmental Engineer

    1999-2004 Technical Secondary School, Székesfehérvár, Hungary

    Work:

    2007 Tetra Pak Hungary Ltd, Budapest, Hungary
    - Translation of the company’s integrated /production support/ system

    2007 Hewitt Associates LLC, Budapest, Hungary
    - Group leader of a visual conversion team

    2006 NCR Hungary, Budapest, Hungary
    - Interpreter and Technical translator,
    translated on various fields: logistics, labour safety, HR, production, security, etc.

    2005 Alcoa-Köfém Ltd, Székesfehérvár, Hungary
    - Production of extruded aluminum profiles
    - Translator

    2002 Philips PLC, Székesfehérvár, Hungary
    - Selective waste management section

    2000 Circuits Ltd, Székesfehérvár, Hungary
    - Electric quality control division (printed circuits)

    1999-2007 In several student-jobs I could test and expand my skills such as:
    - problem solving
    - exactitude
    - creativity
    - communication
    - multitasking

    Main projects, published materials:

    2007 Started to work on the Vector project involving 4 European countries, responsible for researching and data collection: of the health effects of Ultra Fine Particles (UFP) and social risk-communication. Measurements in Utrecht, Vilnius and Budapest.

    Other Activities:

    2006 Player of the Thirsty Camels Rugby Team of the College of Dunaújváros

    2006 Member of IAESTE – (Magyar Mérnökhallgatók Egyesülete)
    - Visiting factories
    - Foreign road trips
    -etc.

    2004 Tutoring other students in Statics, English, Manufacturing technologies, Physics, Drafting.

    2004 Member of Engineering Dormitory of the College of Dunaújváros – (Műszaki Szakmai Kollégium)

    2004 Guardian of Miner Student Traditions of Selmecbánya

    Computer skills: - confident use of Windows / Excel / Word / Power Point / Explorer / Lotus Notes

    - beginner in Solidworks

    Languages: - Has successfully passed the state accredited English advanced combined language examination (25th January 2007)

    - German in spoken: lower-intermediate

    Hobbies / Interests: languages, canoeing, bowling, swimming, rugby, informatics

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

Új hozzászólás Aktív témák