Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Teljesen laikus és hozzá-nem-értő vagyok a témában, mondhatni off.
    Nem iszok, max 2-3 havonta megengedek magamnak egy régi, 6puttonyos aszut, az árát most direkt nem irom ide be. Aki ismeri, tudja.
    Ezt elszopogatom kb 1-1 decinként, igy kitart 1 hétig is akár.
    A sört nem szeretem, mert a harmadik kortynál összerándul mindenem, olyan vacak keserü, savanyú meg minden. Igen, többfélét is próbáltam.
    A töményektől meg ég a szám, a torkom, a belem, egyenesen rosszul vagyok. El nem tudom képzelni, hogy lehet ezeket szeretni? A minap is megkináltak a kollegák reggeli előtt johny wókerral. 3x elutasitottam, negyedjére csak beleöntöttek 1 kortyot a bögrémbe. Szó szerint 1 kortyot. Na mondom legalább megkóstolom, milyen ez a hires neves johny - mégse haljak má meg hüjén. Lecsúszott, elöbb kirázott a hideg, aztán krákogtam 2 percig, majd mintha egy vulkán költözött volna a gyomromba, égett, viszketett, aszittem kilyukad. Hányingerem volt, émelyegtem és piszok szarul voltam. Gyors benyomtam a szendicsemet, undorral, de attól jobb lett.
    Mármár arra a következtetésre jutok igy, 28 évesen, hogy az emberek nem azért isznak töményet, mert hüde finom, mennyire izlik. Mi a lószart lehet egy 40 fokos pálinkán, töményen érezni? Semmit! Aki érez valamit, az szerintem hazudik. Nem. Azért isszák, mert milyen piszok kemény dolog ez, mennyire frankó, milyen jóláll és mennyire férfias dolog hümmögni és bólogatni a feles pohár fölött.
    Eddig a monológ.

    Amiért én rendkivüli módon elitélem és lenézem az alkoholizálást, az alkoholistákat, a részegeket, az a szégyenletesség, az emberi mivolt levetkőzése, és a biztonság. Ez utóbbit majd megmagyarázom később.
    Merthát mi történik azzal, aki jól beiszik? Igen, lerombolja a gátlásokat, a falakat, amiket piszkos erkölcsös társadalmunk épitett. Vajon véletlen? Nem. Azért épitettük, már évezredek óta, hogy Emberek legyünk, hogy kiemelkedjünk az állatok soraiból. Nem hányunk és szarunk a saját fészkünkbe (bár ezt már az állatok nagy %-a sem csinálja), nem szitunk ellentéteket embertársainkkal, nem piszkáljuk őket, nem kötünk bele mindenkibe, nem rongálunk, vandálkodunk, nem botránkoztatunk meg, nem dugunk meg mindent és mindenkit aki mozog, és úgy egyáltalán, úgy viselkedünk, ahogy azt egy civilizált társadalmi lénytől elvárja a többség. Mert hálistennek mi, józanok még többségben vagyunk.
    Félelmetes, undort keltő látni magukból kifordult embereket, akik nemis méltóak már erre a jelzőre, hisz abban a halmazban énis benne vagyok. De ekkor, ott, olyan hatalmas különbséget, szakadékot látok közöttünk, hogy azt leirni sem lehet. Szégyellem magam is helyette, magam is lealacsonyodok kicsit belül, ahogy látom, amint tántorog, faltol falig mászik, testnedveivel -jöjjön az alul/fölül- összebarmol mindent és mindenkit, nem utolsó sorban kényelmetlenné avagy lehetetlenné teszi a normális emberek létét maga körül (busz, metró, bolt, diszkó, utca, stb)
    Ezek az emberek hogy számolnak el magukkal másnap? Hogyan lehet belenézni a párom/embertársam/barátom/anyám-apám szemébe úgy, hogy asse tudom, hogy kerültem haza, mi történt velem, mit tettem, kinek miylen kárt okoztam? Hisz filmszakadás volt úgy hajnal 2-kor, de még a buliban voltam jócskán. Hogyan léphet át ezen egy tusolással és korhelylevessel, mikor valaki kimosta helyette az összehányt cuccokat, majd a vasalt cuccokban magát kihúzva lép ki ismét az utcára, indul akárhova is, és közben találkozik azokkal az emberekkel, akik előtt tegnap állatként, öntudatlanul fetrengett?
    Ezt szeretném megérteni. Én egy ilyen alkalom után - nem egyet láttam sajna - elsüllyednék szégyenemben, ecceren nem mernék kilépni a szobámból.

    És elértünk a második ponthoz, a biztonság. Lehet paranoiás vagyok, de ebben a mai világban az vesse rám az első macskakövet, aki nem pislog körbe az aluljárókban.
    Ugyanis a feloldott gátlások, az önfeledt lebegés ugye azt eredményezi, hogy az ember repül, nagy ivben szarik mindenre, röhög, bulizik, nem érdekli semmi és senki, legyen üveg a kezében és heppy minden. És ilyenkor lopják el mindenét, támadják meg, ütik le, verik szét, rabolják ki - netán ütik el az út szélén, esik a villamos alá, a vonat elé, arról már nemis beszélve, hogy kormány mögött ártatlan családokat gyilkol meg.
    Felelősségérzet? Ön-féltés? Biztonság-érzet? Hova lesz? Én józanul sem érzem magam elég biztonságban bizonyos helyeken, az is kevés lenne, ha 8 szemem lenne körben a fejemen, és páncélossal mennék. Nem fél? Nem bánja, ha eltünik a pénztárcája mindennel tele? Nem fél, hogy agyonütik? Megér egy jó buli egy életet? Nem látja ezeket akkor, mikor az első kortyot leküldi? Hogy oké, most ittvagyok a havernál, szól a zene, jó a hangulat, biztonságban vagyok, és persze, most haza is tudnék menni.
    De tudja, hisz nem először csinálja, hogy 5 óra múlva már a nevét sem fogja tudni megmondani, és akkor épp bármi lehet vele! Bármi!
    Unokatesóm mesélte -aki mellesleg velem egyidős, és pilóta németben-, hogy egy barátja a szülinapján úgy beb..ott, hogy Düsseldorftól 200 km.-re, Frankfurtban ébredt a pályaudvartól 5 utcányira, 1 szál alsógatyában. Se mobil, se tárca, se ruha, se semmi. Tele volt zúzódással, fél szemére nem látott, meg ilyenek. Rendőrségről kellett a rokonoknak szólni. És ilyesmit már nem először csinált.

    Nem értem ezeknek az embereknek az indittatását, a gondolkodásmódját, az okait, azérveit. Értelmes, inteligens emberek, ha normálisak. Itt dolgozunk együtt, rokonom, barátom, a világ legjobb embere - amig nem iszik. És megteszi, képes átalakulni , kivetkőzni magából, nincs számára se ember, se isten, nem érdekli a holnap, a dolgok következménye, nem törödik vele mi lesz estére, hogy kerül haza, és mit okoz ezzel.

    Amint látszik, irásom a mértéktelenekről szól. Aki tudja, hogy 4 sör után stop, mert utánna már hüjeségeket beszél és csinál, az elött respekt. Igya meg a 4 sörét, üdvözlöm, sőt, fizetem neki. Aki tudja, hogy befér 5 unikum, mert olyan még utána is, mint előtte, annak is fizetem.
    És ne jöjjön senki azzal, hogy oké, de a 10 sör után meg elfelejtem, hogy utálnak az emberek, meg még 5 vizsgám van hátra, meghogy elhagyott a bnőm, mert ez nem ok, és nem magyarázat. Ettől - ahogy Vamp is irta - nem oldódik meg semmi. Sőt!!!
    Elmenekülni a problémák elől, fejemet a homokba dugni, hisz ha én nem látom, mások sem látnak, ha én nem érzem a problémát, meg is szünik - ez nem kulturált és inteligens emberre vall.
    Én eddig mindent meg tudtam oldani józanul, még ha az fájt is pár napig, vagy nem tudtam aludni. Soha nem éreztem, hogy most be kéne ba..ni öntudatlan állapotig, mer az miylen jó lesz, ha elfelejtem a gondokat. Sőt, törtem a fejem, és próbáltam az optimális megoldást megtalálni.
    Én eddig mindig tudtam magam jól érezni józanul is. Feledhetetlen élményeket szereztem már a görög tengerparttól kezdve Disneylandig, egy házibulitól kezdve a diszkóig. Soha nem gondoltam, hogy ezt alkohollal ki lehetne váltani, vagy meg lehetne dobni. Miért kéne? Mitől lenne az jobb? Megmásitani, elferditeni a valóságot? Ámitani önmagam?
    Aszongyák a szex is sokkal jobb részegen meg belőve. Biztosan. Ám ha már józanul, egy romantikus vacsora után, hagyományos módon nem élvezem, akkor ott már más baj van. Egészen más, és nagy baj. És ezt pijával meg füvel elnyomni, feldobni - olyan, mint az ausztrál erdőtüzed kiskanállal oltani, közben hagyni, hogy amarról a benzinkút fele másszon.
    A füvet sem próbáltam ki soha, mint ahogyan még csak vidám sem lettem pijától. (annyi italtól amit én életemben megittam, más egyszerre sem rúgna be). Nem próbáltam, mert egyrészt van tartásom, másrészt nem is akarom tudni, milyen úgy. Próbáltam másoktól megtudni, (lásd kenderes topic), de senki nem mondja el. Nem, nempróbálom ki. Lehet tőlem katarzis, lehet dupla orgazmus, akkor sem kell. Félek, hogy függövé válok, félek, hogy nem önmagam leszek, félek, hogy elveszitem az önkontrollomat (mérnem használtam ezt a szót feljebb?), és félek a következményektől, aminek esetleg nem leszek ura. Én szeretem magam irányitani a dolgaimat, a legapróbb dolgokig. Nem hagyom, és asszem el is vesznék a magam szemében, ha ez kicsúszna.

    Huh. Ezernyi gondolatot tudnék még irni, saját rossz tapasztaltaimat még nemis mondtam el - talán jobb is. Hosszú lettem megint. Be is zárom, megyek haza, felbontom a 82-es 6os tokajit, töltök a kristálypohárba, és elszopogatok 1 decit, lassan , hogy minden apró molekulát érezzek. Igen, én ilyen sznob geci vagyok. De józan.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz BloodRay #85 üzenetére

    Többször beirtam, hogy ''szerintem'' - és ennek szinonimáit. Ezért nem gondolnám, hogy általánositok. Ámbár a részeg ember sztem nem csak engem zavar, hanem mindenkit, aki legalább nem annyira részeg, mint ő maga.
    Azér ne vedd magadra, hogy szerintem a whiskey-nek nincs ize, remélem nem gázoltam a lelkivilágodba ezze. Vagy tán te is palackozol?
    És az meg nekem fáj, de nagyon, amiket lent leirtam.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz divot #88 üzenetére

    Bizisten megkóstolnám, ha azt mondanád, ez olyan. Adok a véleményedre.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz tildy #94 üzenetére

    Tildy, énis erre céloztam, hogy aki mértékkel teszi, azt üdvözlöm. Akkor sem értem, mér van rá szüksége, mér nem jó egy baracklé, vagy szörp, mér kell bele 50% alkohol, ami mar, éget, széttépi az embert belül, dehát mindenki úgy intézi a saját perverzióját, ahogy akarja. (pl tölem sokan kérdezhetnék, mér volt jó 2 napja, hogy éjféltől hajnal 3-ig jáccottam a thief3 árvaházas pályájával, profin, a vérnyomásom kb 200 volt, és 5percenként kaptam majnem szivrohamot, mikor a sötétből rámtört egy pszichopata a rácsos kezeivel. sztem 3 évet öregedtem ezalatt, és jó sok idő kellett mire lenyugodtam utánna. de olyan ez, mint a száguldás, meg a hullámvasút, a horrorfilm - meg ezexerint az alkohol?)
    Hameg nem az a célja, hogy filmszakadás legyen, akkor minek kezd neki? Olyan ez akkor mint a szex, ami megszakad a pettingnél. Hát sztem az rosszabb, mintha el sem kezdi az ember.

    Rosszul érzed, semmiféle korábbi megszégyenülésem nem volt, és nem hagyom, hogy bármikor is legyen. Mint mondtam, soha nem ittam egy nap 1 deci bornál többet, töményet max az ize miatt kóstolva (aztán beleborzongva). És úgy egyáltalán eddig - úgy remélem - nem tettem semmi olyat, ami miatt szégyenkeznem kell. Ilyen úri ficsúrnak neveltek, na. Ahogy Vamp mondja : félek, hogy ha sokat innék, pont ezeket a korlátokat lépném át, amiket magam, és nevelőim (élet, szülők, barátok, stb) diktáltak belém, és kárba veszne mindaz, amiért eddig küzdöttem (megbecsülés, tisztelet, stb). tudom, bizonyos körökben az az elismerés, ha az ember az orrán száján hány, de hálistennek én ilyenben nem forgok, és ne érdekel, ha számukra én puhány vagyok.

    A másik : én végtelenül türelmes ember vagyok. Nagyon ritkán tudnak felhúzni odáig, hogy kiabáljak (tán eddig még sosem tettem... nem emléxem), vagy tettlegességig fajuljon a dolog (sztem még soha nem ütöttem elsőnek). Ha vitázik velem valaki, indulatból, akkoris normál hangon, vagy még csendesebben próbálom ész érvekkel meggyőzni, és ha végképp nem vita-partner, akkor otthagyom. Egyrészt nem vagyok hajlandó lealacsonyodni állati-verekedős-anyázós szintre, másrészt többet ártok az egészségemnek vele. Én nevetni szeretek. Kerülöm a konfliktust. Az a fajta vagyok, akibe ha belekötnek, inkább elfut. Nem gyávaságból, mer azér nem vagyok egy cingár tipus.
    Ha innék? Nemtom milyen lennék. Nagyon sokban hasonlitok nagybátyámra. Ő nem tud mattrészeg lenni, mert még előtte kifordul a gyomra, tehát egy szint után nem szivódik már fel nála. De ott a határon már igencsak szókimondó és feljönnek korábbi elhallgatott sérelmek, stb. Kiélesedik a humora, nagyokat poénkodik, néha túl öszintén, stb. Sztem ilyen lennék énis. És ez még sztem tök oké. Még ha meg is bánt embereket, nem úgy teszi, hogy direkt sértésből, hanem mély igazságokat, fekete-fehér tényeket mond, amiket józanul az ember pl tiszteletből elhallgat.

    Az ajánlott pijákat jegyeztem, kóstolgatom :)

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák