Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Sgr_A #4770 üzenetére

    Nagyon használat függő az akku romlásának mértéke. nekem fél év alatt 1%-ot esett a kapacitás.
    Minél több a töltési ciklus(100>0,0>100) annál nagyobb tempóban romlik. Bár a szakik azt mondják, hogy a közbenső töltögetés nem számőt bele a töltési ciklusokba, ettől függetlenül ugyan úgy romlok az élettartam.
    A funkcióval mint írtam nincs baj, inkább egy konyhanyelvi leírás kellene, hogy mitől függ és miért van az, hgy egyeseknél kevésbé, másoknál meg gyorsabban romlik az akku élettartam.
    Többek között amit fontos tudni, ami gyorsítja a romlást:
    - hőhatás(legyen az külső/környezeti/ vagy belső/pl. sok játék vagy nagy felbontású film, ami terheli a procit/)
    - túl sokszori töltés(itt a napi többszöri rátöltést kell érteni)
    - intenzív használat
    - túlzott akkuterhelés(magas fényerő, intenzív terhelést igénylő játékok amik szinte maxon hajtják a processzort)

    Viszont amit meg lehet tenni a romlás lassítása érdekében:
    - redukálni kell a töltések számát
    - nem szabad magas külső hőhatásnak kitenni
    - meg kell próbálni kevesebb időt tölteni teljesítmény igényes játékokkal
    - redukálni kell az intenzív használat idejét
    - meg kell talalni azt a fényerő szintet, ami még megfelelő, de nem virít túlságosan/ezzel a kijelzőt is lehet óvni!/ így kímélve az akku terhelését

    Ez a külső hőhatás, pl. akkor kellenetlen ha tűző napon telefonálunk és közben a nap közvetlenül a sötét hàtlapra vagy tokra szórja káros erejét.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák