Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz MongolZ #50 üzenetére

    "...sorba kell állnom olyanok mögött..."
    Ha sorban kell állnod, az nem sürgős eset, vagyis medicare. Az ne legyen ingyen.
    A sürgősségi ellátás (medicaid) legyen ingyen, ne hagyjuk az embereket meghalni egy balesetben.

    "...az ország fenntarthatóságát segítik."
    A bökkenő, hogy csökkenő gyerekvállalási kedvet nem tudod megváltoztatni kizárólag pótlékokkal. Mert nem csak attól függ.
    Mindeközben zavar, hogy alattvalónak tekintenek, aki csak szaporodjon. Aki meg "csak" dolgozik, le van sz sajnálva.
    További problémák: a mélyszegény réteg ettől függetlenül szaporodik, és újratermelik a nyomort. A nyomorgó gyerekeket felszippantja a szervezett bűnözés. Ők segítik a fenntarthatóságot?
    Egyébként sem hat meg a "fenntarthatóság", amíg a pilótajáték-nyugdíjrendszer fenntarthatóságát értik alatta.

    Inkább nem válaszolok több posztra ebben a topicban, mert már eléggé szétoffoltam.
    Menyjünk a poltopikba, vagy valahová.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • attila9988

    őstag

    válasz MongolZ #50 üzenetére

    Ez miért is jó? Azt, amit a TB-re kötlök, miért ne költhetném el én magam az egészségemre?

    Ja.. miért ne élhetnél mondjuk egy barlangban, ahol aztán semmi sincs, és nem kell társadalomban élned.. ;)

    Az emberi társadalmak azért jöttek létre, mert sok dolgot csak másokkal közösen lehet megcsinálni. Ha beteg vagy, egyedül nem tudod megteremteni a feltételeket arra, hogy meggyógyítsanak. Ezért jó, a társadalombiztosítás, mert így mindenki költ rád, te pedig költesz mindenkire, hogy a hazád ne beteg, lerobbant emberekből álljon, akik nem tudják a feladataikat ellátni. A házadat sem hagyják leégni, és az életedet is megvédik... Ez az együttélés, és a saját hazád fejlődésének egyik kulcsa. Az egyéni vagyonszerzést nem szabad ezzel egy lapon kezelni. Annak az lenne a vége, ami amcsiban van, (hidd el, hogy az egyáltalán nem jó... amikor az anyádat azért nem gyógyítják meg, mert nem tudott elég drága biztosítást fizetni.).

    Persze ettől még legyenek magánklinikák, ha az kell, de azért ne azért haljon meg egy esetlegesen értékes ember valami betegségben, amit ma már lazán meg lehet gyógyítani, mert épp nem áll jól anyagilag. Ennek szerintem ez a rendje. Ha még ezt sem kapnám meg az országtól, ahol élek, akkor mégis mit?

    Ezt persze lehet jól is, meg rosszul is csinálni. Hogy mi jól csináljuk -e, az jó kérdés. De hidd el nekem, nem akarnál úgy élni, hogy még a mentő sem megy ki érted, ha önhibádon kívül baleset ér. (mondjuk az elvonót azt nem fizetném senkinek sem... ha valaki alkesz, az azért az, mert az akar lenni.... akkor meg a francnak gyógyítgatni.... :) )

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák