Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz leeate #139 üzenetére

    Nyilván ott fogják eladni a kész terméket, ahol van rá fizetőképes kereslet. Gyártás és eladás két külön folyamat.
    Igen, nálunk a gyártás, máshol az eladás, mondjuk hazaviszik az anyacéghez, esetleg csak oda könyvelik és már a szállítás is innen történik és még a központi raktárba el se kell szállítani.
    A kreatív könyvelés és adóoptimalizálás még mindig ugyanazt eredményezi: a hozzáadott érték utáni nagy lé nem a (leányvállalat) gyártás helyén csapódik le, hanem az anyacégnél. De ez nem mutogatás még mindig, csak ténymegállapítás és problémafelvetés.

    Jó esetben a gyár egy valag pénzt befizet a dolgozók után,
    Már ezt is írtam. Az a valag pénz a TE bruttó fizetésedből vonódik le leginkább.
    De nézzük is, a járulékok miképp csordogálnak vissza munkahelyteremtés címén:
    Csak a Bosch példájánál maradva, 2003 óta csak a 100 milliónál nagyobb nem visszatérítendő támogatásokat listázva kaptak 7.5 milliárdot, ebből létrejött 4640 db. munkahely (nem közmunkás utcaseprő, profitot termelő munkahely versenyszférás feltételekkel).
    Fejenként bő másfélmillás adókedvezmény, egy átlag munkásnál simán az egy évi járuléka.
    Értem, hogy a nagy cég kisebb eséllyel ugrik meg a támogatással, de erre például induló magyar cégeknek sokkal nagyobb szüksége van.
    A különadózás pedig vajon miért született, ha már olyan vitriolosan írsz róla? Azért, mert az iszonyat profitot generáló szektorok adózta is utána bőszen, nem keresve és nyitogatva a kiskapukat? :U (a korábban írt "de veszteséges a Sziget" az egyik jó példa, hogyan lehet 200 ezret elkérni egy vattacukorárustól helypénzként és a végén bejelenteni, hogy "baaaw nem sikerült pluszosan kihozni ; (" )

    Kevered a dolgokat. Ha én mondjuk német állampolgárságot kapok, automatikusan német leszek?
    Sokak szerint igen, de ez nem ide tartozik :) (és szerintem sem; sajnos a fórum-printscreent nem lelem, ahol valaki elmondja, hogy 20 éve él az Egyesült Királyság területén, tehát angol, amire válaszként csak azt mondja valaki: "20 éve élek egy garázsban, tehát autó vagyok")
    Ide sokkal inkább az tartozik ide, hogy te egy helyben maradsz, majd egyszer csak azt mondják hogy te holnaptól ubungai vagy, ubungaiul kell beszélni, viselkedni, annak kell vallanod magad és ha nem asszimilálódsz azonnal, akkor megnézheted magad.
    Ha viszont az eredeti felvetést nézzük, akkor attól még, hogy magyarországi cég vezetője leszel, nem leszel magyar és a magyar érdekeket sem fogod nézni, ahogy ha belebiggyeszted egy cég nevébe hogy "Hungária", sem lesz a cég magyar.

    Igen, csúnya dolog, de meg kell tenni, úgyhogy az ismerősöd is inkább nézzen magába, mielőtt másokat okol.
    Nem okol senkit. Én is csak a visszásságokra mutatok rá, hogy ahol a szükség, ott NAV ellenőrzés van segítség helyett.

    Pedig te kevered a dolgokat már megint. A költségek optimalizálásáról volt szó, amelyre ha legális lehetősége van az illetőnek, miért ne tegye meg? A diákigazolvány erre tökéletes példa. Az adóoptimalizálásban semmilyen külön tárgyalás nincs.
    A diákigazolványt központilag osztják és támogatandó csoportot céloz meg.
    Az adóoptimalizálás csak legális, de munkával jár és szervezéssel.
    A 10 év teljes adómentesség és zöldmezős beruházás átvállaltatása pedig sajnos a korrupció miatt legális.
    És ez a három NAGYON nem ugyanaz a kategória, mivel az első kettővel még csak-csak tud az ember élni, a harmadikkal csak nagyon kevesek élhetnek és keményen vissza is élnek vele.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák