Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azreon

    tag

    Már egy ideje én is nézegetem ezeket a rendszereket, de a dedikált vezérlőket hiányolom. Pl ennél az insteonnál is van fali kapcsoló, de kinek van ilyen foglalata a falon, amibe ez jó? Nekem amerikai szabványnak tűnik. Olyan négyzet alakú, ami itthon is van, olyat nem sokat találtam.

    Nekem a problémám a következő. Belépek a szobába és szeretnék hangulatfényt csinálni 2-3 állólámpával és olvasólámpával. Ehhez vagy újrakábelezem a helységet, hogy minden konnektort a bejárat mellől kapcsolhassak a falról vagy valami rádiós cucc jöhet szóba. Viszont azok meg nem kompatiblisek a villanykapcsoló gyártók foglalataival. A Conradnak vannak jó, olcsó cuccai ilyen célra, de nem tudom őket a Legrand foglalatba belerakni. Illetve saját távirányítójuk van, amit meg pakolgathatok össze-vissza a szobában és mindig rossz helyen lesz.

    Valaki tud esetleg erre megoldást? És nem mennék tovább feltétlenül a lakás teljes vezérlésének irányába, hubokkal meg mindennel.

    "The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

  • azreon

    tag

    válasz Stanley-B. #42 üzenetére

    De ez az hogy ehhez megint új izzó kell :( Szerintem igazából a vezérlést kéne okosabban csinálni, hiszen sok eszköz már modern(LED izzók) és inkább a "hogyan használjuk"-on tudna az okosítás javítani. Mi van ha én olyan lámpa teste szeretnék, amibe ezek nem mennek be? Miért kéne emiatt lemondanom akkor az okosítás lehetősgéről? Tudom, jönnek többféle formában, kialakításban, de lassan... Pl nálunk a hagyományos E24 izzó nem fér be az álmennyezetbe.

    "The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

Új hozzászólás Aktív témák