Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Ed_007 #68 üzenetére

    Különbözik a kiszolgáló: ...és ez nem annyi eltérést okoz, hogy a tárhely szolgáltató nevét kicseréled a szövegben? ( oké, a szolgáltatónak is GDPR megfelelőnek kell lennie )

    bambano: Ez oké, megfelelően kell működnie, és ennek bizonyíthatónak kell lennie, stb... de most nem erről beszélek, hanem az egésznek azon részéről, amit ki kell tenni egy szövegben a weboldalra egy üzenetküldőhöz, vagy éppen megrendelő formhoz.

    "
    "A kérdéseidből is látszik, hogy ez nem a Józsi webshopja mint egyszemélyes vállalkozás kategória amikre te gondolsz": teljesen egyértelmű, hiszen az, hogy ÉN mire gondolok, egyrészt senkit nem érdekel, másrészt sehol sem számít. ami számít, hogy a jogszabályban mi van.
    "

    Ez oké, de arról kérdeztem, hogy az alap esetre miért nincs egy sablon, amikor azok a kérdések amiket feltettél nem túl relevánsak.

    Az miért számít, hogy hol van a központja az adott szállító cégnek? A webshop adatkezelése addig tart, hogy ő a szállítás teljesítése céljából átadja az X futár cégnek az adataidat, és hogy leírja melyik ez a futár cég. Vagy netán a webshopnak át kell néznie az X futár cég teljes működését, és hogy ott pontosan betartanak-e minden adatkezelési előírást? Ez azért teljesen irreális elvárás lenne. ( bank szintén ) ...maximum annyit tehet, hogy megnézni, az adott futár cég azt állítja-e magáról, hogy megfelel a GDPR-nek ( ez elvárható igen ).

    Közben elolvastam a 169-es paragrafust, amit írtál. Amit írtam, az miért sértené azt meg? A bizonylatot írja elő, nem azt, hogy a webshop belső rendszere mit kell hogy tároljon 8 évig. ( továbbra is én a kis webshopokról beszélek, ahol pl kézzel írt számla megy a dobozba, nem a nagy cégekről )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák