Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hardzsi2

    aktív tag

    Érdekes, hogy a többség az AV*-trióra (Avira, Avast, AVG) asszociál, ha ingyenes vírusirtóra van szükség, és szinte senkinél sem látom a BitDefender-t említeni - pláne mint a legjobb/javasolt megoldást.

    Úgy másfél-két éve, amikor a frissen telepített Win10 beépített Defendere helyett kerestem egy potensebb alternatívát (nem célszerű halogatni a cseréjét, ha más nem az erőforrás-igény mérséklésére...), körbenéztem én is az AV-Comparatives-on, hogy az elmúlt évben mely termékek voltak az élmezőnyben.

    Ez alapján nekem akkor úgy tűnt -és ez a véleményem azóta sem változott-, hogy felismerési pontosságban a BitDefender jobbára odaver az AV* triónak és emellett a gépigénye is szerény. Mivel én egyéb csilli-villit, beállítás-hegyeket nem igénylek, valamint irtózom a kikapcsolhatatlan prémium-termékvásárlás-ösztönző felugró ablakaiktól és reklámjaiktól (valóban csak install-and-forget élményre vágytam), így számomra ideálisnak tűnt.

    Azóta használom teljes elégedettséggel - és persze ajánlom is annak, aki hasonlót keres.

    Itt egy friss összevetés a Tom's Hardware-től - ez is megerősíti a fentebb írtakat.

    Bocs, még annyit a cikk kapcsán -hogy kevésbé legyek OFF-, hogy ha meg is jelenik az ingyenes Kaspersky, nem valószínű, hogy bármivel meg tud győzni, hogy majd BitDefender-ről átváltsak rá.

    Elsődlegesen nem azért, mert félnék attól, hogy kémkedne, bár ezt bármelyik termék megteheti, hiszen eléggé low-level beágyazódnak a rendszerbe, hogy az ilyen jellegű tevékenysége ne tűnjön fel, ráadásul épp mi várjuk el, hogy rendszeresen átfésüljék a teljes rendszerünket (szóval olyan, mint az Orbán-prezentálta poén, hogy isznak-e a halak vizet: hogy isznak vagy nem isznak, azt nem tudom - mondá az öreg paraszt bácsi, de hogy módjuk van rá, az biztos!). Azonban kétlem, hogy bármely tulajdonságában annyival jobb tudna lenni, hogy megérné a váltást.

    Ettől még jó, ha több jó képességű ingyenes megoldás is van a piacon, így ha valamelyik kidőlne, van mire váltsunk.

    [ Szerkesztve ]

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Új hozzászólás Aktív témák