Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    Jelen pillanatban is van lehetőség Linuxot használni. És nyilván nem akármilyet választ az állam, nem érdekli a "community" száj- s hajtépés, hanem az, amelyik mögé beáll egy cég szupporttal.
    És nyilván hátrányból indul eleve bármilyen Linux, mert a Windows előtelepítve ott van minden gépen, ennek telepítésével nem kell küzdeni. Elterjedtsége okán mindenhez van driver, stb., stb., milliószor lerágott csont. Ilyen körülmények között az lenne a korrekt, ha géppel együtt adnák az OS-t. Csak azon meg megont nagy felháborodás lenne.
    "vagy az Ubuntut, ami nem véletlenül kapta a Buguntu nevet?">Mennyi tapasztalatod is van Ubuntuval? Mit is tudsz te személyesen erről? De akkor az a legfőbb érv a Windowszal szemben, hogy még a használói közül is sokan Winfosnak (vagy külföldiül az adott nyelven kellően kreatívan akármi másnak) nevezik?

  • wetomi

    aktív tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    "próbálom, hogy ne tűnjön trollkodásnak, de meglátásom szerint amíg nem lesz "közös karám" (értsd: kismillió disztrib jelenleg, más implementálásokkal, "hívők" közötti nem is kevés szájtépéssel), addig nem hiszem, hogy érdemben el fog terjedni. főleg nem az oktatásban."

    Gondoljunk át egy egyszerűsített példát:
    Te autót tanultál meg vezetni, vagy csak is kizárólag pl. dízel vw golf 3-at (vagy éppen amilyen típuson tanultál)?
    Attól, hogy van akinek csak a bmw és esetleg a mercedes az autó, miért ne lehetne más is, más márka. Természetesen van annál jobb is, rosszabb is.
    Neked nem kötelező másba beülnöd, ha nem akarsz, de másnak attól még jobb lehet egy olcsóbb.
    De ugyan ez van az alkatrészekkel, ne akarj két különböző motoron hengerfejet cserélni, mert nem biztos, hogy túl sok jó sül ki belőle. Az más, hogy bizonyos alkatrészek attól még működhetnek máshol hajtókar, dugattyú... tuning esetén ez teljesen rendben van, meg egyébként is van sok közös alkatrész, ugyan úgy, mint a linuxok esetén.

    Erőltetett példa ez ugyan, de rá lehet ezt húzni valamennyire a sokféle linux disztróra és a win és osx-re is és akár a mobil oprendszerekre is.

    De, itt jön a képbe, hogy az oktatásban és a közigazgatásban nagyon elterjedt a windows és az ms office, drágán Kb. olyan, mintha mindenkit kizárólag ugyan azon az automataváltós városi kisautón oktatnának vezetni. Egyszerű vezetni, könnyű parkolni, de.
    Az, hogy pl. bizonyos fájlformátumoknál csak látszat szabványosítás van, az szánalmas.

    Nem konkrétan az ms termékével. itt a baj, hanem a gondolkodásmóddal.
    Az a baj az oktatás ezen terén, hogy konkrétan az ms office és windows használatát tanítják, nem pedig átfogóan a szövegszerkesztő programok és operációs rendszerek használatát.
    Nem is említik meg, hogy lehet más is ezen kívül, lehet az fizetős, zártforrású is akár.

    Persze jobb esetben autót is egy oktatónál, ugyan abban a kocsiban ülve tanulsz meg vezetni, de biztosan sokszor ülsz másikban is, láttad már hogyan működik, így nem lesz újdonság, hogy van automata váltó és 4 helyett 5-6 sebességes váltó, vagy első, hátsó és összkerék hajtás is. Van aki csak használni akarja az autóját, eljutni a-ból b-be, van aki pedig a tuning kipufogójához akarja kiszámolni az ideális leömlő méretét, majd saját maga megépíteni.

    Van akinek csak egy egyszerű, kényelmesen használható városi kisautó kell. Van akinek a nagy luxus szedán, van akinek terepjáró. Mindenki másra esküszik, mást ismer jobban. Munkagépbe dízel motor kell... Van ahova windows, van ahova linux kell, csak a bizonyos dolgok miatt a linux és/vagy a nyílt forrás univerzálisabbnak tűnik.

    Az, hogy most egy jó ötlet útján jól marketingelik az eddig is ingyenes szolgáltatásukat/ terméküket, az más téma, egy jó stratégia. A képességeit nem ismerem, arról nem tudok mit mondani.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #23 üzenetére

    "de meglátásom szerint amíg nem lesz "közös karám" (értsd: kismillió disztrib jelenleg,":
    - a disztribúciók ugyanazokból az építőkövekből építkeznek, legalábbis ami az érettségi feladatsort illeti. vagy a gnome fejlesztésű office van benne, vagy a kde fejlesztésű. de azon belül ugyanaz mind. esetleg néha már van benne libreoffice. ha azt veszem, hogy windowsos gépeken is lehet ribbon előtti világból való office meg ribbon utániból, akkor az elérhető vagy megtanulandó office-k darabszámában nincs eltérés.
    - a nagy disztrók két grafikus környezetre szoktak épülni, gnome vagy kde. más környezetet csak kevésbé népszerű disztrókon használnak. ez darabszámra annyi, mintha windows világban xp-t vagy w7-et választasz.
    - a windows világban is testreszabhatod a windowsodat, mégsincs baj ebből. amikor windowsról beszélnek, van egy közös megegyezéses minimum, ami kb. az ms install cd tartalmával egyenlő. semmiféle akadályát nem látom annak, hogy amikor bevezetik az oktatásba a linuxot, akkor kijelöljenek egy irányt, hogy ezt támogatjuk, ezt kell oktatni, jónapot. például mondhatják azt, hogy minden tanuló az érettségit a 11. osztály első tanítási napján napján hivatalosan kiadott ubuntu lts-en teszi le, és akkor nincs disztrókavalkád.

    szóval ne higgy benne, de ha valaki értelmesen intézné a dolgokat, simán meg lehetne oldani úgy, hogy ne legyen disztró kavalkád.

    ha valakinek meg nem tetszik a gnome vagy a kde office, ugyanígy lehet verziót kijelölni libreoffice-ból és kész.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • válasz anulu #23 üzenetére

    +1

    vanhalen: ilyen OS és sör hasonlatot se olvastam még :DDD :C Én is maradok inkább a Pilsnernél, még ha (többet is) fizetni kell érte :)

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • vadcoca

    tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    ...akármennyire is szép hangoztatni, hogy szabványokkal dolgozik, pl az irodai csomagokban picit máshogy vannak a dolgok az egyikben implementálva, mint a másikban, már kavar van...

    Szerintem nagyon jól tudod, hogy pont nincs (elterjedt) szabvány. Csak egy (sajnos nagyon is elterjedt) zárt formátum, aminek a szekerét többek között a cikkben szereplő módon is tolják mindenáron.

    Ellenpélda: ha sikerült volna a web-et MS kompatibilissé tenni, és kihalt volna a többi böngésző, az jó lenne? Hol lenne akkor az isteni IE9? Sehol. Továbbra is szuttyoghatna majdnem mindenki az IE6-tal. És mindezt egy dolog akadályozta meg: hogy a html nem az MS-é.

    (#17) vanhalen

    Ha nekem idehoz valaki egy rekesz Pilsner urquel sört azzal, hogy új meg csodás és csak neked csak most...

    Köszönöm a példát, pont ilyesmi járt az én fejemben is. Csak ha ezt már az iskolákban kezdik osztogatni, akár ingyen, akkor el kellene kezdeni az erőteljes szemöldökráncolást.

    szerk.
    afene, 2-vel lemaradtam :D

    [ Szerkesztve ]

    6x9 = 42

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #118 üzenetére

    kivételesen nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a doc, az xls is nyílt formátum már egy ideje, szóval nehéz lesz zárt formátumot találni a közoktatásban.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ViZion

    félisten

    válasz anulu #126 üzenetére

    Az indexes cikkek bulvár cikkek, volt pár olyan Linuxos cikkük, hogy sírva röhögtem (néha fordítva).

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Virág et.

    senior tag

    válasz anulu #126 üzenetére

    Hát igen, sajnos nekem is ez jött le...
    Ok, hogy ekézni "kell" az MS-t, de hangulatkeltés helyett a valós problémákat (mert ilyen is akad, szó is volt már itt róla) kellene feszegetni.

    Szerintem már az sem ül igazán, hogy "olyan ingyenes szolgáltatásokat, amelyeket más szolgáltatók is ingyenesen biztosítanak a felhasználók részére".
    Külön kellene választani a home, ingyenes dolgokat (skydrive, reklámos Web Apps, Google Drive-Docs) az üzleti célú, fizetős de cserébe supportált, magas rendelkezésre állású, fokozott biztonságú (Google Apps Business, Office365) szolgáltatásoktól. Ez utóbbit adja ingyenesen oktatási intézményeknek az MS (és pld. a Google is) .
    Pesze nyilván nem csak nálunk, nem is politikusaink érték el ezt, de van hírértéke, így mindenki jól jár:
    - az újságírónak van miről írnia,
    - a Microsoft némi reklámot jelent,
    - a homo politicus pedig nyilván szeret multicégekről szóló pozitív hírekben feltűnni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák