Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Gave #9 üzenetére

    Mert nem jó rá. A Linuxnál muszáj a hardvert az OS-hez összeválogatni, nem csak úgy megy hogy rádobod valamire, aztán majd elmegy. De tessék, nézzünk konkrét példákat:

    Lenovo T500, erről írok épp. Laptop integrált Intel és dedikált Radeon kártyával. Szerinted a Linux lekezeli a két VGA-t? Ha nem kapcsolom ki BIOS-ban a dedikáltat, akkor hiába nem használom, felfűti a gépet 100 fokig, aztán jön a shutdown, nehogy szétégjen. Windows alatt két kattintással válthatok a kártyák között. Kíváncsi lennék, ezt meg tudod-e valahogy oldani nekem itt Debianon, mert szívesen kölcsönadom a gépet egy hétre, ha menni fog.
    Aztán egy tök bagatell dolog: a Wheezyt ha úgy telepítem a laptopomra netinstall lemezről, hogy nem lóg a laptop hálózaton, akkor utána akkuuról egyszerűen nem hajlandó elindulni a gép. Arról nem is beszélve, hogy nincs a telepítőben az Intel Wifi linkhez driver (ami ugye hihetetlenül ritka kártya :DDD ), tehát csak vezetékes hálózatról telepíthetek, utána meg be kell mókolni a drivert.
    SSD: Ezek támogatása is baromi szegényes Linuxon. A TRIM-et például megint csak buherával lehet bekapcsolni, azt pedig hogy valóban működik-e, még több buherával lehet ellenőrízni. De egy nyamvadt SSD Health program sincs Linux alá.
    Energiagazdálkodási funkciók: röhej ami Linuxban van egy Windowshoz képest. Szinte nulla.

    Mindemellett ha játszani nem akar valaki, akkor minden másra baromi jól használható. Egy a fontos: aki nem ért hozzá, az ne szórakozon vele, hagyja, hogy olyan állítsa be a rendszerét, aki tudja mit csinál. Az átlaguser nem fog tudni megbírkózni még egy nyamvadt Skype installal sem 64-bites Linux rendszeren, csak használni fogja tudni, ha már valaki "varázsolt".

Új hozzászólás Aktív témák