Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz GordonSamway #172 üzenetére

    Na az egy akkora baromság a cikkben, mint a ház. A kedves hozzáértés hiányában bővelkedő tesztelő nem tudom hogy miért írta le ezt a badarságot, és még most is benne van a cikkben, nincs javítva vagy utólagos magyarázat beleszerkesztve.
    Nem hogy lehet külön elmenteni beállításokat, hanem csak ez áll rendelkezésre. Tehát az android appok, a tv és az összes bemenet külön-külön saját beállításokkal rendelkezik.
    A kedves tesztelő beállította netflix alatt a kép beállításokat (android). Aztán átkapcsolt valamelyik hdmi bemenetre, és csodálkozott, hogy "resetelte" a beállításokat. Nem resetelte, hanem érvénybe léptek az arra az egy bemenetre vonatkozó beállítások. Ha annál beállítgatta volna olyanra ami tetszik, akkor attól fogva azon a bemeneten azok a beállítások álltak volna be minden alkalommal amikor odakapcsol.
    Amit írt, hogy egyszer beállítja és akárhova kapcsol ugyanúgy marad, szerintem az a gagyi. Nem biztos hogy az androidon a netflix alá ugyanaz a beállítás kell mint egy tv box vagy BD lejátszó vagy konzol alá, ilyenkor minden átkapcsoláskor újra kéne állítgatzni az egészet.
    Most pedig egyszer kell beállítani minden bemenetnél hogy jó legyen, és onnantól mindegyik a saját beállításán megy. Nem is kicsit nincs képben a tesztelő, A második oldalon gyakorlatilag minden kijelentése szándékos hitelrontás kategóriát súroló hazugság, én azon csodálkozom hogy a Philips még nem perelte be emiatt.
    "Több az automatikusan felajánlott, a felhasználó orrába nyomott, sokszor reklámként a főképernyőre kerülő alkalmazás, arra pedig nincs lehetőség, hogy ezeket a számunkra fontos szolgáltatásokra, funkciókra cseréljük."
    Most nem vagyok a tv előtt, de tán legörgetve a legalján van a testreszabás, egyenként, részletesen az összes elem testreszabható, kikapcsolható, akár teljesen üres kezdőképernyő is beállítható.
    "A fő baj az, hogy a rendszermenübe az Android TV főképernyőjéről lehet belépni"
    Berakta a távirányító fényképét, a bal felső gombbal lehet belépni a menübe bárhol és bármikor, a gombon a kvázi egyezményes fogaskerék piktogram is szerepel, nem kell hozzá atomtudósnak lenni.
    "ám ha forrást váltunk, tehát mondjuk átkapcsolunk a csatlakoztatott Xboxra vagy számítógépre, akkor a módosítások elvesznek!"
    Mint fentebb kifejtettem, nem elvesznek a beállítások, hanem mindegyik egyenként, akár gyökeresen eltérően is beállítható egymástól függetlenül! A tv kicsomagolása után nyilván mindegyik alap beállításon van, tehát jé, tényleg alapra áll ha átkapcsolok és utána nem állítok rajta semmit. :O :W
    És ahogy tapasztalom, pont a tesztnek ez a második oldala, ami miatt sokan elállnak a vásárlási szándéktól erre a tesztre hivatkozva. Úgyhogy ez a teszt véleményem szerint szemmel látható bevétel kiesést okoz a gyártónak, ami ha jogos lenne, akkor nem lenne egy szavam sem, de pont a valóság ellentétét tartalmazza, ami viszont aggályos.
    Sima felhasználók sokan vannak, akik csak kicsomagolják és nyomkodják össze-vissza. De egy országos top kategóriába tartozó oldal tesztelőjének igazán illett volna azt a F kézikönyvet legalább átfutnia, hamár el nem is olvassa, akkor nem írt volna le ekkora hazugságokat. Aztán majd jönnek a konteósok, hogy nyilván a koreaiak, és van az a pénz, de én ilyet soha nem állítanék. :N

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák