Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Crytek #23 üzenetére

    Olaj lobbinak köszönd. Ha lennének kisméretű, nagy kapacitású akkumulátorok akkor azokat bele lehetne tenni az autókba, tehát nem lenne szükség az olaj kitermelésére+benzinre. Ez nekik nem jó, hisz akkor miből halmoznak fel annyi pénz amennyit a világ teljes lakossága nem tudna elkölteni 10 év alatt se?
    Így marad a Li-Poly ami olyan amilyen... viszont ugye új eszközöket kell fejleszteni így sokáig lesz probléma a kis üzemidő.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz bkercso #25 üzenetére

    Minden évben hallani "világrengető felfedezésekről", majd síri csend. Gondolod annyi pénzből nem lehet ide-oda juttatni egy keveset hogy elkaszálják, eltussolják a felfedezéseket? Szerinted a fejlesztő cégek vezetőségében nem ülhetnek ezek is?
    Persze ez csak "üldözési-mánia", de legalább gyanús hogy már 20 éve nem fejlődött semmit az akkumulátorok technológiája, holott más technológiák azért picit elszálltak mellette. (Kb az Intel Pentium 1 időszakáról beszélünk, hogy csak egy példát említsek)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz tDr1v3r #29 üzenetére

    Meg a Zufók... vagy az ugyanaz? Akkor a Boborján a Jeti ;]

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz zdanee #40 üzenetére

    Pár éve valami tech.konf.-án láttam egy olyan megoldást, hogy átlátszó kijelző mögött e-ink kijelző is szerepelt. A fickó meg magyarázta hogy ha megnyomja ezt-meg-az akkor a színes (lcd?) kijelző átlátszóvá lesz és onnantól fogva csak az e-ink működik, ami nagyon kíméli az akkumulátort. Így ha nem multimédiás tartalmat akarunk nézni, ez bőven megfelel. Ha meg filmezni, képeket nézni akarunk, akkor egy gombnyomás és áttérhetünk. De van erre más megoldás is! Majd megmutatta hogy e-ink alatt youtube-nál a videó helyén megjelent egy ikon. Arra rányomva a videó részén az első kijelző aktiválódott és csak abban a kis négyzetben normálisan meg lehetett nézni a klippet. Jah amúgy ez egy tablet volt, olyan 10" körül.

    Én ilyen órát várok. Alaphelyzetben óra, e-ink kijelzővel, amit látsz nappal gond nélkül és nem szívja az aksit kétpofára, alap infókat eléred róla (sms, bejövő hívás, naptár jelzés), ha több kell éppen, akkor átvált másra. Persze azt is kellő fényerővel és felbontással. Meg persze az e-ink is színes e-ink nem holmi monokróm :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz bkercso #42 üzenetére

    Gondolj bele hol tartanánk ha a pénz és a haszon (meg a sok birka akit lehet hülyíteni) nem húzná vissza a fejlődést. Most Jupiter körüli pályáról írnék miközben az új gravitációs pajzsot kötöm rá az MI rendszerére, hogy Geostacionárius pályán maradhasson az űrállomás. ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz bkercso #44 üzenetére

    Hát igen. A mai társadalomban nem lehet elképzelni olyan szituációt hogy mindenki megkapja a tartható élethez szükséges ételt-italt és orvosi ellátást. De ha már létezne olyan technológia amivel elemi szinten tudnánk megváltoztatni az anyagok szerkezetét akkor PL szimplán homokból is előállíthatnánk tyúkhúslevest. Hiszen a proton-elektron-neutron megvan, csak össze kell őket legózni :)
    Egy ilyen szerkezet elterjedése egy utópisztikus világban megoldaná az éhez kérdését. A mai világban csak fegyvereket gyártanánk velük, vagy új TV-t amit eladva fegyvereket lehetne venni/fejleszteni. Esetleg semmit nem tudó okos-órákat az "okos" tömegnek :D (hogy on is legyen ebben a HSZ-ben, gondoltam megemlítem az okos-órákat ;] )

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz MomoSinX #50 üzenetére

    Ennyi erővel értelmetlen mindenfajta karóra. Hisz ott a telefon a zsebben. De hülye is vagyok, hogy mégis hordok! ;]

    Én kimondottan hasznosnak látok. Sok helyen amúgy is az órámra hagyatkozom. Ébresztés, stopper, időzítő, időzónák... ha e mellé kapnék még sms, e-mail, hívásjelzés, navigációt is, hát nem sírnám el magam. Mennyivel egyszerűbb ránézni a kezedre, mint előbányászni a telefont zsebből. Főleg akinek mondjuk 5"-os tepsije van. Gondolj csak egy téli esetre:
    - telefon rezeg (van hogy nem is hallod a jelzőhangokat)
    - Kesztyű le
    - megfog másik kézzel
    - telefont előhalászni
    - bekapcsol
    - megnézni mi volt (mert rossz esetben ha hívtak le is tették addigra)

    Óránál:
    - Kar kinyújt szem elé
    - Elfordít
    - Megnézni mi volt (sőt akár egy fizikai gomb megnyomásával el is olvasod az üzenetet, ha azt kaptál)

    De persze kinek mik az igényei. :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz bkercso #55 üzenetére

    Mivel ritkán vezetek és ha mégis, akkor is némítok, vagy blokk üzemóda teszem, ezért ez eszembe se jutott. Engem kocsiban még a rádió is idegesít így a tök kuss uralkodik :U Ha nagyritkán viszek valakit, akkor meg van mondva, ha kinyitja a száját akkor index, lehúzódás, kiszáll a francba és megy tovább gyalog. Hagytam már spicces ismerőst út szélén, mert nem hitte el hogy tényleg kiteszem ha nem hallgat el ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák