Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #122 üzenetére

    "2 ablak egymás mellé (kirántod őket oldalra, de lehet billkombó is van), ctrl+c/x, alt+tab, ctrl+v"

    Hát azért... minek másolnák vagy helyeznék át, ha nem egyik mappából a másikra teszem azt? Tehát ez egy alapvető művelet, és ahhoz képest a módszered elég körülményes. Én általában egyszerűen forrásmappában vágólapra bepakolok, aztán átmászok ugyan abban az ablakban a cél mappába, ott meg vágólapról ki. De... mi van, ha szeretném utána munkát a forrás mappában folytatni? Akkor vágólapra bepakolás után Ctrl+N (új intéző onnan kiindulva ahol álltam), és ott mászok el a cél mappába, aztán vágólapról ki, és Alt+F4 (csuk). De ez is kínos, ha valaki épp egyesével szemezgetne, és dobná át a fájlokat a másik mappába: Ctrl+c, Ctrl+Tab, Ctrl+v, Ctrl+Tab... És OK, akkor lehet azzal szenvedni, hogy egymásmellé rakod a két ablakot (aminek egy buta de legalább létező formáját 2007-ben vezette be az MS... "Skacok, minek vannak az ablakok idestova 15 éve, ha nem azért hogy egymás mellé rakjuk őket? Hm... De akkor miért kell ahhoz ezer évig szöszölni? Hmmm... Jéééé, hogy ez nekünk eddig!" :W), és rángatod egérrel... De nem volt akkor már az ilyen-olyan kommanderek logikája praktikusabb én univerzálisabb?

    "kijelölés valami alapján (*akármi*)" -> "Keresés."

    Ezt hogy kell úgy, hogy kijelöljön az adott könyvtárban?

    Amúgy egy dolog amitől agyvérzést kapok az intézőben, hogy miután az ember egyesével kijelölt fájlokat (Ctrl + klikk), ha meg merek nyomni egy pagedown-t (vagy akármilyen nyíl billentyűt), leszedi a kijelölést... Igen, ez a szövegszerkesztős logika. De igazán feltalálhatnának valami checkboxos módszert is pluszban.

    A tömeges átnevezés is állatira hiányzik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák