Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Fred23 #45 üzenetére

    Mondjuk ez a része érdekes. Szerintem például a fogyatékkal élő joggal várja el, hogy a munkaügyi központ biztosítsa számára az egyenlő bánásmódot, ha már évekig felvették utána a közszolgák a dupla, vagy épp tripla pénzt. Aztán pl hallássérültként vagy kapott logopédust, vagy nem, mert nem volt.
    És nem... baromira nem kell érdekelje, hogy az egyik tanár volt a másik kishivatalnok.
    Persze azért a realitás talaján maradva: ne akarjon ügyfélszolgálati munkatárs lenni rossz hallással az illető.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz UnA #47 üzenetére

    Egyébként én is elítélem az erőszakos kvótázást pl a vezetésben: ott vagy rátermett az illető, vagy sem. (na meg ugye a bányászatban sincs női kvóta például... :DD ) De egyébként valahol kötelesség lenne segíteni egy bizonyos szintig az egészségügyileg hátrányos embertársainkat, főleg azoknak lenne kötelessége, akik élősködtek egy ideig rajtuk.

    Persze ugye van az a fajta hátrányos, aki szaktudásilag nulla, csak a pofája nagy, esetleg pártfogói felügyelet mellett továbbra is lop és még lehetne sorolni egy csomó dolgot... Na őket tényleg nem kell a társadalomnak pátyolgatni. Tehát:
    Felvennék-e egy notórius tolvajt? Nem. (valahol pszichés beteg is lehet)
    Felvennék-e egy szakképzett félszeműt lakatosnak? Miért is ne?

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Fred23 #49 üzenetére

    Azért kell egy szint, nekik is vannak képességeik és azok alapján.
    Pl egy hallássérült mit tudom én... mérnöknek igenis találjon a normális fizetéssel állást (nem, nem topmenedzserit). Nem azért tanult az a szerencsétlen, hogy utána utcát seperjen.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Fred23 #55 üzenetére

    Szerintem azért mellé joggal várja el, hogy picit megtámogassák álláskeresésben, vagy épp ne hagyják az út szélén.
    Van fogyatékkal élő képzett alkalmazottam (egyébként én is az vagyok) és tudom jól, hogy ha valami baja van az ilyen embernek, világéletében le se szar....
    Amikor anno bántalmazták a baja miatt, a közszolga csak vállat vont az iskolában. Sőt, ha pofán baszta a menzán a tányérral pár év után a legnagyobb arcút, még ő kapott a fejére és a bántalmazások, megalázások folytatódtak. Amikor nagyon el akart már menni abból a közösségből, a pedagógusok is baszogatták, hogy ne: ugye kell a dupla-tripla fejpénz.
    Aztán pályakezdőként csak szimplán listázták, mint sérült embert és utána lóf... a seggébe.
    Elárulom: baromi jó forgácsoló szakember, csak ugye a legtöbb munkáltató vagy eleve ódzkodik az ilyen emberektől, vagy azt hiszi, csak segédmunkásnak való.

    Egyébként nekem se százas születésem óta a hallásom, sőt. Bár hamar elejét vettem a csúfolódásoknak és az "izomagyúak" általi erőfitogtatásnak. Szimplán belevágtam pár hónap ütlegelés után az egyik arcába a tollat. Rohadjon meg az ilyen az ex osztályfőnökömmel együtt. Szóltam neki és mindig csak a majd jobb lesz, megedződöl tőle etc. szöveg jött. Csak ugye nem mindenki olyan "idegbeteg" mint én, edzetten odasújtottam. Végül még a szarházi pedagógus is kapott a szülőktől egy nagy lebaszást..., megérdemelte a kis közszolGÁM, nem ezért van eltartva. :DDD
    Mennyi és mennyi ilyen van. Sajnos.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #58 üzenetére

    Egyébként visszagondolva: Soha egyik réti kis tanár sem kérdezte meg, hogy kell-e valami segítség... mit tudom én, pl a diszlexiás is tovább írhatja a dolgozatot.
    Persze nem éltem volna vele, ahogy egyetemen sem éltem vele, pedig ott azért gyakran jöttek, hogy kellene-e ez az. Esetemben kérem-e hogy mikrofont tegyen az oktató a kisebb teremben is stb. Konkrétan hallásmaradványhoz való hallókészülékem van és más, kevesebb problémával már középsuliban felmenteti magát idegen nyelvből, miközben én végigcsináltam. Persze volt olyan jófej tanárom, aki az angol kiejtésemre rendszeresen egyest adott. ( pluszban ezért is imádom a pedagógusokat egyébként) Ez van, már örülök, hogy azon a hülye libán is átverekedtem magam.
    Persze tény, vannak olyanok, akik kevesebb fogyatékkal is csak a markukat tartják, de nem véletlen utálom, ha akár engem, vagy épp az általad említett hallgatót összemossák az ilyenekkel.

    (#57) GeorgeV
    Ne is mond, ugye hányan lerokkantosították magukat 2010 előtt olyanok, akiknek csak itt ott néha fájt és épp munkanélküliek voltak. Jól jött a fogyatékossági támogatás pluszban. Egyébként akkor még egyetemistaként egy mozgássérült kartársammal brahiból én is elmentem az ORSZI-hoz.
    Kétoldali idegi halláskárosodásra és 1-2 egyéb BNO kódra nekem túró a seggembe, de tripla pénznek én is jó voltam. :DDD Mondjuk nem az az akkor tízenxezer zavart. 5. félévtől diákmunkában is jól kerestem. Csak érdekes volt az elv.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #61 üzenetére

    Én nem haragszom, szimplán sajnálom azokat, akik a fogyatékosságuk miatt még nagyobb hátrányba kerültek, bántalmazták őket nap mint nap és a többi lehetséges opció. Nem igazán van 2 egyforma sors.

    Egyébként például a térlátásom baromi jó és tervezésnél én azt kamatoztatom.

Új hozzászólás Aktív témák