Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    válasz Huma #125 üzenetére

    a srác egy nagyon jó példát hozott fel. vegyük pl a tálibokat. burkába öltöztetik az asszonyokat, akik bármilyen kisebb félrelépés miatt halálbűntetést kapnak. nem járhatnak iskolába, nem dolgozhatnak. lopásért kézlevágás jár, stb, stb. nem mondom, hogy 500 éve a keresztények sokkal jobbak voltak, de azért mégis. meg az 500 éve volt, ma meg 2011 van. nézz meg egy ma élő keresztényt és egy ma élő muszlimot

    (tudom, hogy a tálibok nem egyenlőek a muszlimokkal, de én egy róluk készült műsort láttam, ami alapján nyugodtan ki merem jelenteni, hogy jobb lenne a világ ezek nélkül a mocskok nélkül. és a tálibok ugye a muszlimok közül kerülnek ki. a keresztények közül milyen szélsőséges csoportot tudnál mondani, akik ma ekkora problémákat okoznak, mint az iszlám szélsőséges csoportjai, pl s tálibok?)

    [ Szerkesztve ]

  • lumpen_stex

    aktív tag

    válasz Huma #125 üzenetére

    "A keresztények pedig sokezer embert megöltek már a vallás nevében"

    az kell, hogy mondjam nem eleget...

    "Ha keresztények élnének ott helyettük, ugyanolyan körülmények közt akkor könnyen lehet, hogy ugyanúgy viselkednének mint ők."

    hülyeség. a keresztény vallás a szigorú követelmény rendszerével és erős szervezetével kiirtotta a selejtet az európai emberek közül. ezért tudott európa világ többi része felé emelkedni pár száz év alatt. azért gondolkodj már el rajta nem véletlen, hogy európában már vonat járt meg gőzhajó, japánban meg a katana és a kanócos puska volt a technika csúcsa (amit protugál kereskedők vittek oda 6..700 évvel azelőtt). gyakorlatilag az első világháború idején a világ többi része még mindig órkori de legjobb esetben is maximum középkori szinten állt technikailag és társadalmilag. az arab társadalom/közgondolkozás a 2000 évvel van elmaradva az európaihoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák