Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Glenda #47 üzenetére

    neked nem új ez a típusú felfogás, csak tükrözd meg a szereplőket vagy a jelzőket.

    (#48) FTeR: van egy véleményem, amit a szakmában eltöltött húsz évem alakított ki. Mondhatjuk úgyis, hogy sokezer vélemény és tapasztalat, zöme személyes. Itt nem arról van szó, hogy lett két vélemény, hanem arról, hogy meglett az n+1. és az n+2. vélemény, ahol n>3478573. Ebből n+1 egy irányba szól, 1 darab meg szembe vele. Melyiket kellene elfogadni?

    A gimis magyartanárom mindig azt a szólást emlegette, hogy áll a paraszt a drezdai állatkertben a zsiráf előtt és azt mormogja: márpedig ilyen állat nincs. Ez a helyzet nekem tök olyan, mintha állnék a drezdai állatkertben a zsiráf ketrece előtt, és egy ms evangelista sugdosna a fülembe, hogy el ne hidd, nincs is ilyen állat.

    De ne aggódj, mindennel így vagyok, csak lehet, hogy más témakörökben nem bontom ki az igazság minden részletét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • attila9988

    őstag

    válasz Glenda #55 üzenetére

    Ez így szétbántja a morált, ami nem jó senkinek se.

    Mégis mit kellett volna mondania? Nem látod mekkora hibáról volt szó? Szerinted a "látom hogy elkövettétek azt az icikepicike bakit hogy commitoltatok egy nem működő kódrészletet a stabil ágba teszt nélkül... legyetek már olyan szívesek ne csináljatok ilyeneket".... szerinted? Ezt kellett volna írnia? Ők meg azt válaszolják hogy "jajj hát tényleg nem teszteltük le, mert leszartuk, de ilyen cukipofa vagy, ezért majd megnézzük, és jók leszünk legközelebb"... aztán meghívják egy virtuális sörre mi? :D

    Hát nem... menő vagy nem menő, itt teljesen védhető az álláspont, és tökéletesen passzol a hangnem is.

    Nem mindenki születik vezetőnek, csak sajnos manapság bárkiből az lehet.

    Most meg ellent mondasz saját magadnak...

    Persze, karizmatikus vezetőre szükség van, de a Gates/Jobs modor ma már nem menő.

    Linus nem "menő", hanem egy geek, aki szereti a munkáját, és jól is végzi. Trollkodni is szeret, amiért megszólhatod ha érzékeny lelkű vagy, de itt most nem ilyesmiről volt szó. Ez nem a "fuck you nvidia" kategória, hanem a "dolgozzatok rendesen ha profik vagytok" kategória.

    Te csak örülj neki hogy ilyen lelkiismeretes gazdája van az egyik legjobb szabad kernelnek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #55 üzenetére

    "Persze, karizmatikus vezetőre szükség van, de a Gates/Jobs modor ma már nem menő."

    Gates mikor volt tapló? Full humanitárius a csávó, mostanság környezetbarát retyókat tervez a harmadik világnak. Vaggy lemaradtam volna valamiről? ;]

    (#56) attila9988: "Trollkodni is szeret, amiért megszólhatod ha érzékeny lelkű vagy, de itt most nem ilyesmiről volt szó. Ez nem a "fuck you nvidia" kategória, hanem a "dolgozzatok rendesen ha profik vagytok" kategória."

    Az is teljesen jogos volt, én rájuk küldtem volna egy föld-levegő rakétát. Majd ha Linuxot használsz, megtudod. Eldöntheted, hogy
    - Kikapcsolod a hardvergyorsítást és Avatar stílusú YouTube videókat nézel, kék színű emberekkel.
    - Bekapcsolod a hardvergyorsítást és seekelésnél 10-ből 8 alkalommal elcrashel.
    - Használsz Chrome-ot Pepper Flash-sel, ami egy puritán szar, de legalább a Flash up-to-date.

  • lapa

    veterán

    válasz Glenda #60 üzenetére

    szerintem meg amíg van agyad, és akitől a lebaszást kapod arra felnézhetsz, addig ez teljesen oké és helyén kezelhető. itt tényleg kultúrális különbségekről van inkább szó.

    az elvek meg ugyanúgy nyílt forrásúak, gondolom a többieknek is tanulságos a történet. vedd úgy, hogy épp lelkigyakorlatra hívott a maga sajátos módján. akinek nem inge, annak jó napja van.

  • attila9988

    őstag

    válasz Glenda #60 üzenetére

    Hát ezzel a benyalós stílussal nem motiválna senkit arra hogy jobban figyeljen oda.... itt nem az a baj hogy nagy hibát követtek el, hanem hogy K*A NAGY hibát követtek el... Érted a különbséget? :D

    Egyébként szerintem annyi emberrel levelezik, és annyi ismétlődő hibajelenséggel találkozott már, hogy meglehetősen elképzelhetetlen hogy mindenkivel ilyen nyájas legyen, ahogy írod.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Glenda #64 üzenetére

    Szóval ha valami kritikus dolgot elszúrtál akkor nem voltál érte lecseszve? Érdekes.

    a jó vezető nem lebasz a problémáért, hanem megpróbálja az okát megtalálni.

    Itt az ok az tisztázott. Balfaszok voltak, ez volt az ok. :DD Itt már csak az dolog lekezeléséről volt szó.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • velizare

    nagyúr

    válasz Glenda #64 üzenetére

    akkor ez egy k...a gyenge lánc, ha ilyet lehet:

    Fail on me. I got rushed and sloppy. I really need to automate looking
    for warnings pre-commit and not rely on Fengguang's robot.

    -hpa
    mert warningokat nem nézzük, mert minek.

    /me too. I took it for granted that this was tested by Ingos machinery
    w/o noticing that it went in just when Ingo left for a long
    weekend. So in my own rush to get out for the weekend I left out my
    usual smoke tests on that branch. Sorry about that.

    Thanks,

    tglx
    azaz "aszittem"+kabát-commit.

    I apologize; I was rushed as well. I've changed my build and test
    procedures to more loudly present warnings.

    -Kees
    a gép a hibás, nem kiabált elég hangosan. ja a warningokat meg én is leszarom, mert vagyok olyan jó, hogy amit írok, az tesztelés nélkül is működjön, meg különben is, testing is for pussies.

    szvsz kijárt a nyilvános lecseszés.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • julius666

    addikt

    válasz Glenda #55 üzenetére

    Ha ismernéd Linust, illetve egy ilyen opensource project működését (Mi az hogy "one on one"? Mi az hogy "normáliséknál"? Ne az általad ismert multik munkamenetéből indulj ki, teljesen más világ), nem mondanál ilyen sületlenségeket.

    Én is taplónak tartom Linust a stílusáért, de ezt azért nem teljesen komolyan csinálja (legalábbis a káromkodós stílust biztos, a környezete a nem is szokta magára venni), ő sosem akart "példakép vallási vezető" lenni, mint sok nagy másik név az iparban. Ha nem tetszik amit és ahogyan mond, nem kell meghallgatni, azért is használ ilyen stílust, mert őt roppantmód szórakoztatja, ahogyan sokan megpróbálnak bálványt csinálni belőle, és ennek köszönhetően tyúkszemekre taposhat. Polgárpukkasztás, vagy ha úgy tetszik trollkodás. Mint mondtam ezt én sem tartom helyesnek, de rugózni rajta felesleges, ő nem egy CEO vagy valami marketing arc, ő egy projectvezető. Az összes többit Te képzeled mögé.

    Az meg, hogy arra, ha valami szar, azonnal, kendőzetlenül, nyilvánosan kimondja hogy szar, teljesen rendben van. Több interjújában is elmondta, ez direkt van így, nem csak a faragatlan stílusa miatt, a puhapöcsű, eufemizáló megfogalmazásnak csak az lesz a vége, hogy valaki valahol valamit félre fog érteni, aminek negatív következményei lesznek, valaki feleslegesen fog dolgozni, vagy valahol valami nem fog működni. Ezt a saját kárán tanulta meg.

    A cikkért gratula, remélem azért a café nem megy át tartósan pcforum stílusba. :(((

Új hozzászólás Aktív témák