Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Bár minden fejlesztő ennyire a szívén viselné az általa vezetett/fejlesztett/alapított projekt sorsát. Akkor talán minőségi szoftvereket csinálnának napjainkban is bughalmazok helyett.

  • Penge_4

    veterán

    válasz akva #12 üzenetére

    "Dolgoztál már ilyen fazonnak?"

    Igen és sokkal jobban szerettem (és velem nem is igazán üvöltöztek, mert nem volt miért), mint az ilyen vigyorgós managereknek, akik olyan végtelen mosollyal és higgadtsággal nem akarják felfogni, hogy a szar az szar, sőt, teljesen kulturáltan, szép szavakkal próbálják elhitetni veled, hogy te vagy a hülye, de persze ők ezért sem ítélnek el, csak lásd be, hogy te vagy a hülye és nem ők áldoznak fel mindent a profit oltárán.

    Mondom mindezt teljesen úgy, hogy nemhogy egy csúnya szót nem mondanak, de még a hangsúlyuk is barátságos, olyannyira, hogy az ember legszívesebben beledobná őket egy részecskegyorsítóba, hogy megbizonyosodjon róla, hogy tényleg emberek vagy valami idióta, értetlen droidok.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #55 üzenetére

    "Persze, karizmatikus vezetőre szükség van, de a Gates/Jobs modor ma már nem menő."

    Gates mikor volt tapló? Full humanitárius a csávó, mostanság környezetbarát retyókat tervez a harmadik világnak. Vaggy lemaradtam volna valamiről? ;]

    (#56) attila9988: "Trollkodni is szeret, amiért megszólhatod ha érzékeny lelkű vagy, de itt most nem ilyesmiről volt szó. Ez nem a "fuck you nvidia" kategória, hanem a "dolgozzatok rendesen ha profik vagytok" kategória."

    Az is teljesen jogos volt, én rájuk küldtem volna egy föld-levegő rakétát. Majd ha Linuxot használsz, megtudod. Eldöntheted, hogy
    - Kikapcsolod a hardvergyorsítást és Avatar stílusú YouTube videókat nézel, kék színű emberekkel.
    - Bekapcsolod a hardvergyorsítást és seekelésnél 10-ből 8 alkalommal elcrashel.
    - Használsz Chrome-ot Pepper Flash-sel, ami egy puritán szar, de legalább a Flash up-to-date.

  • Penge_4

    veterán

    válasz drkbl #76 üzenetére

    "His job was to keep track of how many times Bill said the F-word. The lower the F-count, the better."

    Ez még akár viccnek is elmehet. De akkor sem volt hírhedt erről, maximum a dolgozói körében.

    (#81) joysefke: Különbözőek vagyunk. Én pont azért mentem el a

    "Számomra és gondolom még sok más józan értékrendű munkavállaló számára ez a hangnem kb az elfogadhatatlan kategória,"

    Leszarom a stílust, csak azt nézem, hogy jogosan mondja-e vagy sem. Az indulatos emberek eddigi tapasztalataim alapján sokkal korrektebbek, mint a pszichológus-manager droidok, akik soha nem őszinték.

    "Na az ilyen Jóska Pista BT-knek meghagyom az ilyen főnököket oda valók, no meg az államigazgatásba meg az önkormányzatokhoz."

    Szerintem kevered a szezont a fazonnal. A cég kárára történő spórolás inkább a pszichológus-manager droidok esetében jellemző, akik BMW-vel rohangálnak meg dubajoznak. Az adócsalás már sok dolog miatt lehet. Lehet, hogy abból is a vezetőség nyerészkedik, de van ideológiai alapú adócsalás is (ebbe most mélyebben nem mennék bele, mivel nem politikai fórum).

  • Penge_4

    veterán

    válasz joysefke #111 üzenetére

    "mintha az imádott Linux bármivel rosszabb lenne attól, hogy elismernénk kicsit túl sokat engedett meg magának az ürge, hümmögnénk eggyet azt továbblépnénk."

    Itt már régen nem a Linux minőségéről van szó, hanem arról, hogy szerintetek egy ilyen súlyos hibára (általánosságban, elvonatkoztatva a Linuxtól, de még az IT-től is) az a megfelelő, ha Mackey pszichomókust játszik a manager. Ha pedig véletlenül felemeli a hangját vagy durvábban szólal meg / ír virtuálisan, akkor már ő egy arrogáns bunkó és megsértette szegény dolgozó lelkivilágát.

    Munkáltatói kultúra meg nem ezért nincs, hanem azért, mert az ilyen "new age" menedzsment nem a szakmai rátermettség alapján válogatja általában be az embereit. Aztán egyikből következik a másik, mert bizony be is baszna, ha xy haverjának/sógorának/golfpartnerének a fiacskáját vagy a pici lányát durvábban oltaná le a hibáért, mert szegénykének összetörne a lelke.

    De az is beszédes, hogy számotokra már itt megmutatkozik a kettős mérce. Aki nincs benne a belső körben, azt rúgjuk ki a picsába (hadd dögöljön utána éhen vagy adósodjon el, az már nem a mi felelősségünk, mi mossuk kezeinket), aki viszont segghülye de benne van a belső körben azzal bánjunk kesztyűs kézzel.

    Na ez a második pont, amit szeretek ezekben az "arrogáns csírákban". Ők általában nem az alapján fogják az általad is felsorolt lehetőségeket érvényesíteni, hogy ki kicsoda, hanem a legfaszább, legzsenibb fejlesztőt is lecseszik a picsába, ha hanyag. Sőt, még jobban, mint a kezdőt, mert tapasztalt/zseni/rangidős, stb. létére még súlyosabb, ha ilyen hibát vét.

Új hozzászólás Aktív témák