Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lapa #29 üzenetére

    bofh :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lapa #31 üzenetére

    Bastard Operator From Hell :) célozni akartam a régi, magyarra a pokoli operátor naplójaként fordított szövegre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Glenda

    addikt

    válasz lapa #52 üzenetére

    Minden nagycég így működik. Egyszer dolgoztam egy olyan helyen, ahol a lead havonta refaktoráltatott, rendszeresen kidobtuk a kód egy részét, volt amit újraírtunk többször is. Volt, hogy az architektúra változott meg menet közben. Szépnek szép volt a kód. Egy gond volt vele, egy év alatt egy verziót sem adtunk ki.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • FTeR

    addikt

    válasz lapa #52 üzenetére

    Azt a fontos megközelítés beli különbséget próbálom magyarázni, hogy Ti (bambano, meg te) annak a véleménynek hisztek, ami egybevág a bennetek már kialakult képpel. Míg én azt nézem, hogy ki mondja.
    Ha egy csíra leír egy kritikát (még1x: nem hiszem, hogy hazudik, egyszerűn nem látja át az egész képet), akiről csak azt tudom, hogy egy csíra, mert ezzel kezdi a cikket és a kommentek között jönnek cáfolatok olynaoktól, akiket már korábbról ismerek és olyanoktól, akik leírják, hogy 5+ éve dolgoznak és szerintük nem teljesen úgy van, ahogy hiszi, akkor nem a csírának fogok hinni.

    PL, a leírás alapján, vmilyen teszt csapatban kóderkedik és leírja kritikának, hogy a csapatban senki nem ismeri a konkurenciát. Erre jön Hanselman és azt mondja, de ismerik (és én tudom, hogy ismerik, hiszen rendszeresen beszél ilyenekről a blogjában), akkor nem a csírának adok igazat. És még hozzá teszem azt, hogy annak a csapatnak, amiben dolgozik, nem is kell tudnia a konkurencáról, ahhoz, hogy elvégezze a munkáját.
    Vagy leírja, hogy nincs code review, amire sorra jönnek a komentek, hogy ez nem mindenhol van így. Ebből banbano levonja a számára kedvező következtetést, hogy ms-nél nem tudnka programozni. Megintcsak nem a csírának adok hitelt (lehet, h a csapatában nem működik jól a dolog, de akkor sem vonok le az egész cégre conatkozó következtetést). Plusz hozzá teszem, hogy álomvilágban él, amit az egyetemről hozott, mert éles munkában, nem minden megy ideálisan és főleg nem a tankönyv szerint és ez ettől még nem lesz feltétlenül rossz, csak adott körlülmények között így hatékonyabb.
    Leírja, hogy a kódban gányolás van és copy/paste, ha ezen változtatni akar, akkor meg elutasítják. Ez megint olyan, hogy elhiszem neki, hogy így van és ez történt, csak megint nem vonok le az egézs cégre vonatkozó következtetést, főleg, hogy a kommentekben megint vannak olyan (az elmondásuk szerint tapasztaltabb) megjegyzések, ami alapján nem ez az általános kép. Plusz megintcsak hozzá teszem, hogy valószínűleg azért utasítják el a belenyúlást, mert ne javítsd meg, ami működik, főleg ha nem látod át, hogy milyen következményei vannak (és a csírák szeretik azt hinni, hogy mindent tudnak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák