Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz Remus389 #33 üzenetére

    Jó, használtan vettem, 1 éve, nem tudom pontosan, lehet hogy nem 6 éves, csak 5 éves, vagy 5 és fél, 2010-11-ben gyártották ezeket.

    De még akkor is teljesen jó a képernyője. Akkoriban azt hazudták, hogy egy-másfél év után kidobhatod őket, vagy legalábbis csúnyább lesz a képe, mert kiég a kék szubpixel stb.

    Az igaz hogy én egy átlagembertől picit jobban értek hozzá és kalibráltam (nem nagy dolog, a neten találtam egy leírást, valószínűleg több kék van abba a beállításba), és teljesen jó. Ezért mondtam hogy baromság hogy ha rányomsz több kéket tönkremennek, lófaxt, 1 éve ugyanilyen! Illetve persze, semmi sem tart örökké, csak azt mondom, hogy ha manuálisan bekalibrálod akkor teljesen jó lesz, akkor kompenzálható ez a probléma.

    Megjegyzem ha gyárira visszalövöm a színeket, úgy sem olyan vészes. persze rosszabb

    Semmibe se tartana a gyártóknak ezt automatikussá tenni, és meghatározott üzemóránként, apránként növelni a kék szubpixelek fényerejét(akár exponenciálisan), így nem 3 év alatt fakul ki, hanem 10 év alatt. De ez ugye nem biznisz. És amikor már semmi sem segít, akkor csere.

    Ezért pure bullshit az egész, jókat nevetnek a népen hogy ezt beveszik, miközben a megoldás tök egyszerű lenne: egy automata kalibrálórendszer, üzemóra alapján.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák