Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    "Más résztvevők messze nem értettek egyet a fentebbi véleményekkel"

    Oh, mily meglepő! :U

    Vajon hány nagyobb fájlcserélő szolgáltatásnak, Pirate Bay-hez hasonló nyílt torrent szervernek stb. kell még megbuknia, és helyette 2 újnak születnie ahhoz, hogy elkezdjék végre kapiskálni a dolgot?

    [ Szerkesztve ]

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz hemaka #4 üzenetére

    Nem is mondta, hogy az.
    Csak arra hozta fel példának, hogy netes letöltő szolgáltatás, amit ingyen és fizetősen is igénybe lehet venni. Akik fizetnek azok pedig többlet szolgáltatásokat kapnak (vagy inkább nincs mesterséges lekorlátozás/késleltetés).

    Torrentnél ez technikailag megoldhatatlan lenne tudtommal, mert nem a központi szerverről töltesz le, hanem más felhasználóktól, tehát nem tudják szabályozni a letöltési sebességet.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Penge_4 #6 üzenetére

    És van valami jó ötleted is, vagy csak fikázod a jelenlegi rendszert és az újító javaslatokat is?

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Dízeles #12 üzenetére

    Ráadásul tök értelmetlen.

    Vagyem meg a zenét, osszam meg, és aztán aki letölti tőlem, az nekik fizessen érte?
    Ja, hogy még az infrastruktúrát is meg akarják spórolni? A seggüket ne nyaljam ki esetleg?

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Penge_4 #15 üzenetére

    Fikázás vagy kritizálás, bár van kis pejoratív többletjelentés az előbbinél, ez semmit nem változtat azon, hogy úgy bírálod, hogy jobb alternatívát nem tudsz felmutatni.

    A "B" verzió alatt tulajdonképpen lefestetted, hogy miért is életképtelenek a rapidsharehez hasonló oldalak, azzal együtt, hogy úgy tűnik mégis megélnek.
    Azt mondod legtöbben inkább ingyen töltenék le a számokat. Most is azt teszik, és mivel nem üldözik a magán letöltőket kb ugyanaz, mintha legálisan tennék.
    Én például szívesen megveszem a kedvenc játékaimat eredetiben. (Néha utólag, miután már végigvittem.) És ennek semmi köze ahhoz, hogy félek a jogi következményektől.

    A számlák fizetése vs filmek/zenék vásárlása című demagógiát meg hagyjuk, mert vajmi kevés köze van a valósághoz.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    "Azért élnek meg, mert 10 ropit fizet ha egy Premium user regisztrál a letöltési linkeden keresztül, ami reflinkként funkcionál. Akik komolyabban terítik a cuccot azoknak van respektjük a szakmában, ezért komoly pénzeket szakítanak belőle. A drogterjesztéshez tudnám hasonlítani."

    A lényeg, hogy a szolgáltatási forma életképes. Senkit nem érdekel, hogy valaki más is meggazdagszik.

    "Más az, ha csak néhányan teszik ezt és más az, ha jóval többen. Sokakat csak az illegalitás, a hozzá nem értés és a félelem választ el attól, hogy letöltsenek"
    Hozzá nem értés... Nem hiszem, hogy jellemző lenne az, hogy valaki szeretne torrentezni, de nem tudja megoldani informatikai tudás hiányában.
    Az illegalitás miatti félelmet ugyanígy nem tudom elfogadni mint érvet. Aki hallott a torrentről olyan szinten, hogy szeretné használni, arról is hallott, hogy nem igazán üldözik.
    Ha nem így lenne, akkor nem volna miről beszélnünk, hiszen nem jelentene problémát a Warez a kiadóknak.

    "Talán minimálbérből élsz/tartasz fenn egy lakást, hogy ennyire tapasztalati szinten beszélsz?"
    Szegény kis minimálbéresnek bezzeg szélessávú netre van pénze hogy 100 gigákat letöltögessen. És bár alig van mit ennie, legnagyobb gondja, hogy milyen új filmet nézzen este. Meg hogy meglegyen neki a legújabb album az xy együttestől. Igen ez valóban realisztikus helyzet...
    Ráadásul a mostani rendszerben biztos nagybani vásárlónak számít a Virgin Megastoreban, amiért a kiadóknak bevételkiesést jelentene, ha ezentúl legálisan tölthetné le azt amit eddig se vásárolt meg. :U

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    "- A szegényebb régiókban ötször annyian vennék meg.
    - A pénzesebb régiókban kétszer annyian vennék meg.

    Mindezt tizede annyi áron.
    Matekozz. Csak most több, mint 4x-esét keresik annak az összegnek, amit ezesetben keresnének."

    Ezt a matekot én nem értem. 0,1*(5+2)=0,7
    Az 1 mióta 4x-e a 0,7-nek?

    "De ebben az esetben a szolgáltató és a terjesztő gazdagszik meg."
    A szolgáltató/terjesztő a kiadó. Meggazdagszanak...
    Nem épp az a cél, hogy ebből legyen bevételük és kiváltsák az egyéb bevételkiesésüket?
    Vagy nem értem mit akarsz mondani. (A google-s részt meg főleg nem.)

    "Az nem, viszont az annál inkább, hogy meg merje-e kockáztatni, vagy a jogvédők lefigyelik, ha az xy oldalról letölt akármit és éjjel kopognak az ajtaján. Hidd el, tisztában vagyok milyen félelmeken mennek át nap mint nap az egyszeri userek."
    Elhiszem, hogy vannak ilyenek, de hogy honnan veszed, hogy ez a jellemző, és nem a másik oldal, akinek a haverja, kisfia beállítja a torrent progit, és azt mondja "használd nyugodtan", miközbe a user azt se tudja, hogy illegális a dolog, azt nem tudom.

    "Ne legyél már naiv. Minél gazdagabb az ember, annál inkább szarrágó..."
    Ezzel meg megint mit akarsz mondani? Hogy nem okoz nekik problémát a warez jelenlegi szintje, és nem kell változtatni semmin? Ez érdekes ellentmondásban van az ezt követő "szegény minimálbéresek" hozzáállással. De azt mondjuk megint nem tudom mire alapozod.

    Te tudod egyáltalán mi mellett érvelsz?
    Sok minimálbéres akinek a net biztosítja az egyetlen szórakozását...
    Miért? Most már nem riasztja vissza szerencsétleneket a tudatlanság meg az illegalitás? (Vagy most már hirtelen nem ezek vannak többségben?)
    És egyébként is ők A(!!!négy) minimálbéresek. Akiknek forintra annyi pénzük van egy hónapban, hogy kifizessék a számlákat és még kajára is jusson, de egy zeneszámot vagy filmet megvenni az már nem
    Nem éheznek és lekapcsolják a villanyt mert nem jönnek ki a minimálbérből. És nem is pár ezer forint extra marad a kasszában. Nem. Nem emberenként, családonként eltérő a helyzet. Nekik mind dönteniük kell, hogy számlákat fizetnek vagy filmet/zenét vesznek! :U
    Na ez a demagógia.

    Az első csoport nyilván nem fog semekkora árat kiadni ilyen luxusra.
    A rapidshare-szerű javaslat szerint pont ők férhetnének hozzá legálisan ingyen a tartalmakhoz, de te ezt nagy bőszen lehurrogtad. Miattuk.
    Eddig se fizettek ezért a tartalomért, ezután sem kellene. Csak most már legálisan tehetnék.
    Sosem ők voltak a célközönség. És sosem ők jelentették a warez problémát. Ha meg mégis nagyban töltögetnek le arra meg nem indok a kevés pénz, az ettől független.
    Ez a másik ok, amiért demagógia felhozni őket. Mintha rajtuk múlna, hogy beválna-e valamelyik javaslat.

    A célközönség a létminimum felett élők, akik eddig is fizettek a zenéért/filmekért. És az extra hozzáadott szolgáltatásokért hajlandóak fizetni az emberek. Lásd iTunes, Rapidshare premium, filmek rendezői változata, játékszoftverek amelyeknek bizonyos részeit csak legális verzióval lehet használni. Úgy látszik ott is beválik.

    És továbbra sem hallottam más javaslatot. Szerintem semmiféle elképzelésed nincs csak kritizálsz mindent, amilyen formában TE nem jutsz ingyen, korlátlan mennyiségben a filmjeidhez meg zenéidhez. És különben is rohadjon meg az összes gazdag köcsög kiadó.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák