Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz L3zl13 #34 üzenetére

    "Nem épp az a cél, hogy ebből legyen bevételük és kiváltsák az egyéb bevételkiesésüket?"

    Leginkább az lenne a cél, hogy lássák be: semmi szükség tovább rájuk, képezzék át magukat és kezdjenek magukkal valamit (ahogy nagyon sokan tették és teszik, bár tudom ez egy bizonyos társadalmi szint fölött már nem annyira "divat") és ne csüngjenek piócaként senkin tovább. Az internet feleslegessé tette őket. Ja, hogy profitrendszerben élünk és nem lesz mit enniük? Hát ez már baj, de nem az internet hibája...

    "Elhiszem, hogy vannak ilyenek, de hogy honnan veszed, hogy ez a jellemző, és nem a másik oldal, akinek a haverja, kisfia beállítja a torrent progit, és azt mondja "használd nyugodtan", miközbe a user azt se tudja, hogy illegális a dolog, azt nem tudom."

    Azért, mert ez a 90-es évek elejétől volt jellemző, akkor sem nyugaton, jelenleg meg egyre gyarapodik a megfélemlítettek száma.

    "Hogy nem okoz nekik problémát a warez jelenlegi szintje, és nem kell változtatni semmin? Ez érdekes ellentmondásban van az ezt követő "szegény minimálbéresek" hozzáállással."

    Miért is? Az egyiket a profit szemszögéből vizsgáltam, míg a másikat az emberiség szemszögéből. Így érzékeltettem, jól láthatóan sikeresen, mivel feltűnt számodra a hiba. Ugye milyen jó a kettős mérce, amit nap mint nap alkalmaznak, ha profitról van szó?

    "Na ez a demagógia."

    Nem. Sajnos ez a kőkemény valóság és nem csak az látja, aki benne él, hanem mindenki, aki nem csukott szemmel jár a világban, bár elismerem, utóbbiból jóval kevesebb van sajnos.

    "Sosem ők voltak a célközönség. És sosem ők jelentették a warez problémát."

    De te nem látod, hogy ez a felvázolt megoldás csak akkor működőképes, ha a világ egészének (beleértve kelet-európát, ázsiát, de még az etiópokat is) 80+ százaléka fizet, különben már nem jönnek ki profitban?

    Ráadásul aki eddig a magas árak miatt ingyen töltött azt nehezebb lesz rászoktatni a pénzért töltésre, még ha olcsó is, mint aki eleve ezt szokta meg. Ez már alapból óriási költségeket jelent marketing, szolgáltatás és szerverparkok terén.

    A nyugati pedig megint nem fog többet fogyasztani, mert 1 nap 24 órából áll, amiből 8-at dolgozik, stb, stb. Szóval neki eddig is volt pénze drágán megvenni, most, hogy olcsón veheti meg nem fog többet venni, mint a kedvenc együttesei új albumait meg amit eddig is megvett.

    "És különben is rohadjon meg az összes gazdag köcsög kiadó."

    Nem. Csak ha eddig is "éheztek a művészek" és "csőd szélén álltak a szerencsétlen kiadók", akkor nem tudom ezt hogyan fogják véghez vinni. De lehet, hogy bennem van a hiba, hogy nem értem, ha eddig pénzben fürödtek és kevés volt nekik, akkor most miért akarnának mission impossible-t játszani a várható alacsonyabb profitért.

Új hozzászólás Aktív témák