Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz L3zl13 #17 üzenetére

    "úgy bírálod, hogy jobb alternatívát nem tudsz felmutatni."

    Tudok, csak úgy nem, hogy a monetáris rendszer is megmarad. De ez már egy másik történet és nem ide tartozik.

    "miért is életképtelenek a rapidsharehez hasonló oldalak, azzal együtt, hogy úgy tűnik mégis megélnek."

    Azért élnek meg, mert 10 ropit fizet ha egy Premium user regisztrál a letöltési linkeden keresztül, ami reflinkként funkcionál. Akik komolyabban terítik a cuccot azoknak van respektjük a szakmában, ezért komoly pénzeket szakítanak belőle. A drogterjesztéshez tudnám hasonlítani.

    "Most is azt teszik, és mivel nem üldözik a magán letöltőket kb ugyanaz, mintha legálisan tennék."

    Más az, ha csak néhányan teszik ezt és más az, ha jóval többen. Sokakat csak az illegalitás, a hozzá nem értés és a félelem választ el attól, hogy letöltsenek. Egy IT fórumon a többség nyilván jobban tisztában van a dolgokkal, de én most ezt a társadalom egészére értem.

    "A számlák fizetése vs filmek/zenék vásárlása című demagógiát meg hagyjuk, mert vajmi kevés köze van a valósághoz."

    Talán minimálbérből élsz/tartasz fenn egy lakást, hogy ennyire tapasztalati szinten beszélsz?

    (#18) dabadab: "nekem nem tűnt ez eddig fel, hogy olyan rettenetesen híres lenne erről"

    Nézz utána mit kínálnak az alternatívák (hogy csak az ismertebbeket említsem: Megaupload, Hotfile), aztán nézd meg a Rapid szerződési feltételeit és társait. Már 90 helyett 60 nap az inaktivitási korlát (január óta), a Prémium azt jelenti, hogy havi 80 gigát tölthetsz le, de naponta csak 2,66 gigát (tehát azok vannak meglőve, akik amúgy nem töltenek le semmit, hanem egyszer szeretnének backup céljából mondjuk egy nap 5 gigát lerántani, mert nem vihető tovább a hónap többi napjára), aztán pár hete bevezettek valami 1 gigás limitet, de ezt felhasználói fellázadás miatt gyorsan visszamódosították, valamint folyamatosan szórakoznak a prémium pontokkal, hogy a feltöltők véletlenül se járjanak jól.

    (#20) julius666: "Államilag beszedett általánydíjakból meg "befizetsz 20 dodót havonta a torrenttrackenek azt annyit töltesz amennyit nem szégyelsz" megoldásokból köszönöm nem kérek."

    És neked az, idézem: „Ha mi [az előbb említett módon] havonta minden, a szigeten élőtől (brit polgártól) egy fontot kapnánk a zenék fejében … akkor ez már nagyon közel lenne ahhoz a jövedelemhez, mellyel jelenleg számolhatunk”. mondattól nem ugyanez jut az eszedbe?

    (#24) dajkopali: Így már érthetőbb, viszont azt továbbra sem értem, hogy ettől nekik hogyan jönne be ugyanannyi zsé. Mert ez maximum (ha nem manipulálják a piacot jó szokásuk szerint), azt okozná, hogy Britney Spicc és a gigasztárok eltűnnének a süllyesztőben és olyan bandák tűnnének fel, akik eddig valóban az éhező művészek kategóriába tartoztak. Lehet, hogy én vagyok túl pesszimista, de ilyesmit a kapitalizmusban nem tudok elképzelni. Úgy értem, a profitmaximalizálással maximum az elszegényedett országokban lenne összeegyeztethető. :)

Új hozzászólás Aktív témák