Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz smkb #39 üzenetére

    -mert a memória sebesség ma már szart sem számít
    -mert egyenlőre kevés játék használja ki a több processzor magot
    -mert a magok számánál az órajelük a fontosabb játékok alatt
    -mert az egyszeri abszurdisztán-magyarisztán csoró gyerek inkább erősebb VGA-t vesz, mint komplett új platformot, különösképp, mivel már a 4 GHz-es I7 sem hajtotta ki az 5870-et, mivel egyre több dolgot a VGA számol a proci helyett

    Így első nekifutásra ennyi jut eszembe.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz atesss #50 üzenetére

    Már most elszálltak a népek, itt a PH! aprón is. :O P4-et már nem éri megvenni, vagy olcsó és szar, vagy ha használható, már olcsóbb egy S775 konfig. Ha még hiány is lesz a quad procikból, közben csökken az I5-7 ára, könnyen lehet, hogy nem fogja megérni az a pár ezres.

    smkb:

    Nem átlag júzerről beszéltem, hanem az itteni fórumról, és bár ma már sokan konvertálnak, használják egyébre a gépüket, a játék a fő húzószegmens.
    A négy magot is kevés játék használja, ez a jövőben változni fog, de ha 2 év múlva lesz standard a több mag maximális kihasználása, akkor majd elég lesz akkor váltani. Arról nem is beszélve, hogy a zIntel nem tartaja sokáig életben az új foglalatokat.
    Arra meg, hogy az 5870-et nem lehet kihajtani, mégis növekszik az FPS-s a proci húzására, had ne én találjak választ neked.
    Ami meg a memóriát illeti, logout-on volt teszt és nem volt különbség, de ha azt veszed, hogy a DDR3-mas ramoknak rosszabb a késleltetése, akkor megint csak nem vagy előrébb, mert drágábban nyersz 5-15-x %-ot max, ami megint csak nem látszik az FPS számban. Persze vehetsz tunning ramot is, de azt DDR2-ből is tudsz, megint csak olcsóbban.
    A lényeg röviden, amit már n+1 alkalommal leírtak azzal együtt amit előzőleg írtam neked, hogy régebbi konfigról megérheti váltani, de Core konfigról felesleges. Persze ha pénzes csávó vagy és kell az élet érzés, meg a frissen kibontott hardware illata, az a te dolgod. No offense.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz ]Phobos[ #52 üzenetére

    Az utolsó kérdésedre egyébként visszakérdeznék: ki kell e hajtania? Ha a VGA számolhatja a képet, a fizikát, meg az ai-t is, ki kell e hajtania egyáltalán?

    Nem szeretném tovább magyarázni, főleg hogy elbeszélünk egymás mellett és közben szét offoljuk a topikot :)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    Igazából nem értem, hogy mit ugrálnak a P4-es procikkal meg a 865-875-ös 8k+-os lapjaikkal? 3500-ért vettem S775-ös lapot, 4,5K volt a Conroe Cerka, az ment mutter gépében, még a nyugodt időben vettem mutter gépébe 3.2-es Pentiumot, az meg jött az én lapomba, mivel nem Core ready. De ha azt veszem, átlag 8K-ért árulják a lehasznált G31, G33-as lapokat, amiket megveszek boltban bontatlanul 10,5-12 K-ért :U
    Meg ilyenek, hogy FX5200 2,5-3K? Ti4200 szintén. PCI-E-es 7600 GT 6-8K. 7900 meg már eladhatatlan. 8600 GT szintén átlag 8K, mind1, hogy ddr2 v 3. Közben meg 10K-ért veszek inkább egy 3850-et. Oszt annyi. De az SD-DDR árak a legbrutálisabbak. Persze a 120 GB-os 5K-s vinyó is kihagyhatatlan, főleg, hogy újonnan a 160 GB-os 8K körül van, ha lehet még kapni egyáltalán.

    Bocs a sok offért.

    lezso6: Az tuti kis cucc, meghúzva elég egy 3850 mellé :K

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz atesss #61 üzenetére

    Gigabyte GA-8I915P Duo

    DDR1-DDR2 memó hivatalosan 400-533, nem hivatalosan 266-800@667 2x2 dual channel
    x16 PCI-E, int. hang/ lan, stb., megy benne minden nem Core proci, annyi hogy az egyik memó rögzítő pöcök hiányzik, de az pótolható.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Új hozzászólás Aktív témák