Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #74 üzenetére

    Hát azért elég érdekes teszt ez is... a két S21U SoC között tisztán látszik, hogy 120Hz mellett alig van különbség, míg 60Hz-en valamiért megháromszorozódik ez a különbség (és Exynoson olyan, mintha gyakorlatilag nem lenne különbség 60Hz és 120Hz között)...

    Egyébként nem erről a tesztről volt szó fent. És nem egy konkrét játékról volt szó (ami ha megint nem tud mindkét helyen egyforma képfrissítést és részletességet felmutatni, nincs értelme futtatni). És továbbra is áll amit mondtam, majd esetleg visszatérünk erre, ha végre eléri nagyjából a maximumot iOS-on is a 120Hz-es támogatású appok száma (na nem mintha egy speedtest számítana, hisz továbbra is két teljesen más oprendszerről beszélünk, és hasonló különbség lenne minden más Androidos gyártó ellenében is).

    GSMArena tesztjét egyébként jó, hogy felhoztad. A héten megjelent i13Pro teszt nagyon meglepett. Arra számítottam, hogy alaposan feladja a leckét (olyan tesztben is, ami mindig egyforma, és ami nem egy dolgot mér csak), de valahogy nem történt ilyen. Tehát mégis csak igazam lett, amikor az i13 topicban mondtam, hogy a valódi üzemidő (ami nagyon komplex, GSMArena tesztjénél is komplexebb) attól jó a Pro Max-on, hogy "az akkumulátor méretének megugrása - nagyon jó SoC - jó optimalizálás kombó, meg az új LTPO képernyő , ami sokkal takarékosabb, mint az elődje" mind megtalálhatóak benne. Ezek közül meg csak a nagy akku nem igaz a sima Pro-ra. És máris sokkal rosszabb a végeredmény. Ezt az egyértelmű korrelációt erősíti az is, hogy a sima i13, ami ugyanakkora, amiben nincs is változó képfrissítés, de az akkuja 145mAh-val nagyobb, összesítésben máris jobb eredményt ért el ugyanott.

    Ja és még egy dolog, amit mindenki, mindig elfelejt: az S21U jóval nagyobb felbontású képernyővel működik, mint a Pro Max.

    (Azzal meg ne gyere, hogy mennyivel kisebb így is az akku (mostanra azért annyival már nem), tudom, hogy ez az utolsó mentsvár ilyenkor, de mivel ez mindig is így volt, és csakis a teljesen más rendszer teszi ezt lehetővé (ahogy a kisebb RAM-ot is), és ezt már kitárgyaltuk ebben a topicban is, ne kezdjük újra feleslegesen. Mindenesetre az viszont tény, hogy ha az Apple is mindig nagyobb akkut rakott volna a készülékeibe, mindig is élvonalbeli üzemidő lett volna a mobiljain, ahogy a fenti kép is bizonyítja.)

Új hozzászólás Aktív témák