Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8768 üzenetére

    Akkor nincs is szükség mentegetésre, visszaáll majd a fiókból.

    Arra azért gondosan ügyeltek, hogy más térképet ne lehessen hozzácsapni mint a warez verziókhoz.
    Mert ugye ott ugyan az a könyvtárszerkezet van mint a GPS-eken. És annálk a map könytárba ki be lehet pakolgatni a térképeket, Vagy poi-kat is lehet cserélni frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz KKrisz751 #8769 üzenetére

    Ez lemaradt de szer letelt.

    Titan nem működik hibátlanul emui alatt. Egyik alatt sem.

    Szóval, míg samungon próbálva ha lementettem a telefon teljes tartalmát, akkor egy wipe után tökéletesen visszapakolt mindent. (Sőt ha hibával mentettem, pl lefagytak az alkalmazások valamilyen okból) akkor azzal együtt ment vissza. Vagyis full ment mindent. Akár a cwm, vagy más recovery-s mentés.

    EMUI alatt, egy teljes mentés után, vissza töltés nem megy. Vagyis wipe után szinte minden programnál(kicsiknél nem) leakad a titan, és vagy nagy nehezen tovább fut, vagy ki kell lőni feladatkezelővel, üríteni taskmanagerrel és újra indítani a progit és folytatni a feltöltést.
    Viszont van amit nem tud vissza tölteni, pl google szolgáltatásoknál annyira lefagy, hogy utána félig tégla lesz a teló, folyamatos szolgáltatás hibaüzenet. Csak a gyári gyökérből lehet a régit vissza tenni rootbrovserrel, és lefrissíteni. És még pár rendszerprogi ugyan így leakasztja illetve nem tölthető vissza.
    Ezért nem használom, csak 1-1 program mentésére, teljes rendszer mentésre ezeken az emuin nem működik.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    IGO hoz kapcsolódva.

    Ha belépsz az obb mappába és total commanderrel valamelyik filet megnyitod, akkor látsz könytár szerkezetet mint a pda-kon. Innentől meg már nem firtatom, mert azt nem szabad.

    Amúgy a mentés lehetséges módja ami működik, most próbáltam.
    ES explorer.
    Bal felső sarok: Menü - APP - IGO-kiválasztani és mentés.
    Android - data - com.igo... mappa mentése
    Android - obb - com.igo.... mappa mentése
    És amit a filekezelő csinált backup könytárban lesz egy igo kezdetü apk és egy zip.
    Ezeket kell lementeni.

    Majd a visszatelepítés net nélkül:
    Apk installálás és az data és obb mappába visszamásolni a könyvtárakat a helyükre.

    Indítás után, jelzi, hogy frissít de ha nincs net akkor is elindul és működik. Netet bekapcsolva nem indult el a frissítés. Szerintem csak a friss telepítés felismerte, hogy megvan minden.

    Titan backup pro esetén is csak az igp programot és az android/data könytárban lévő mappát menti az obb-t nem, de ha azt sima mentésből visszamásoljuk akkor működik az igo.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #8799 üzenetére

    Hogy kell hangparanccsal felvenni, letenni, vagy hívni?
    Ezt még nem is próbáltam.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #8824 üzenetére

    Nem használok E-robot-ot. Mi az?
    Gondolom app, de mire jó?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8826 üzenetére

    Köszi, elolvastam, nem jöttem rá mire tudnám használni.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8855 üzenetére

    Felraktam nézegetem, de még nem tudom mire használjam. A példák közt van pár dolog ami jó, de azt én kapcsolgatom.
    Pl wifi ki be. 3 helyen használom. Itthon, anyámnál, faternál. Ott én kapcsolom be vagy ki, máshol nem használom, mert gyér a nyílt wifi, gyorsabb a mobilnet. Amit amúgy is ritkán használok. De egyenlőre nem kér helyet majd figyelem a hsz-eket, hátha jön ihlet.

    NFC-t nem használok, mert nincs mire. Amire használnám, pl fizetés, az itt ebben az országba agyhalott szinten van. Nonszensz, hogy külön simkártya kell a vásárláshoz ami NFC-s. Akkor meg minek a telefonba a chip. Röhej az egész.

    Egy ismerősöm USA-ban dolgozik, ottani a telefonja, és érdekes tudja használni a világon mindenhol a telefon NFC fizetését a MCMobillal(USA verzió) NCF bekapcs oda tart a tescoban, telefonon kijelzi az összeget és kéri a pinkódot, a TELEFONON beüti a telefonon és már nyomtatódik is a blokk. És standard simkártyával. Ennyi. Nem fizet jutalékot a szolgáltatónak a vásárlásért, senkinek semmit. A boltnak az áruért fizet és kész. De itt Magyarországon ebből is lehúzás van. Minden szolgáltató egyedi sz..ral jön ki. Miközben a cél pont az, hogy ne használj készpénzt.

    A T-hómo(ko)s netemet nem tudom MC mobillal, csak telekom gyorsfizetéssel fizetni, de ahhoz a bankkártyámat külön a telekomhoz is be kellett regisztrálnom. Nem elég, hogy a telenoros MCmobilba már bevan, és azzal mindent ki tudok vele fizetni, csak a t-bu--i sokat nem. Pontt azért van dombornyomott kártyám MC, hogy mindenhol használni tudjam, természetes, hogy a hozzá tartozó cég appját használnám, de Tuskóhóm, nem tudja alá betenni magát.
    Na megint felment a cukrom ettől.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8860 üzenetére

    De itt nincs nem fizetés. A bankkártyádról von le pénzt. Semmi köze a telefon számlához. Ha nincs pénzed nem tudsz vásárolni. A telefon és az nfc csak közvetít, meg a mobilnet,wifi adatot küld a bankodnak, hogy utalja át az összeget. Mint mikor vásárolsz a kártyáddal. A szolgáltatónak lényegébe ehhez semmi köze nem kellene, hogy legyen. Usa ban sincs. Mastecard alkalmazás teszi a dolgát.
    Csak itthon kötődik minden a szolgáltatóhoz.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #8856 üzenetére

    Nekem nem müködik az e-robot valamiért.

    Mintapélda. Wifi bekapcsolás.
    Elvileg az itthoni hálózatra autómatikusan tudna kapcsolódni. Jelszó mentve, a névhez.
    Megy az e-robot, engedélyezve is van, root is van, de ha ki van kapcsolva a wifi, nem kapcsolja be, mikor itt ülök a router mellett akkor sem. Jelerősség van.

    De ha bekapcsolom a.wifit, és.a.routert kikapcsolom az e-robot nem kapcsolja ki.

    Azért ezt próbálom mert erre lehetne használni. Energia spórolás.

    Ha működne, meg kellene fejelni, hogy ha.megy wifi és van kapcsolat kapcsolja ki a mobilnetet, és a szinkront kapcsolja be. Majd 5 perc mulva ki a szinkront.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8869 üzenetére

    Hol van megoldva? Én még nem tudok mobillal fizetni a tescoban. Nincs rá mód.
    Jegy kit érdekel? Moziba neten foglalom, ott fizetem is. Amikor odamegyek névreszólóan átveszem.
    Ehhez nem kell nfc, de ha így lenne nem hiszem, hogy kellene a szolgáltató hozzá. Az app kezeli ha olyan a programja. Ez csak programozás kérdés, nem technikai, vagy anyagi lehúzás érdek.
    Pl Mol pontok. Van kártyám, tartorik hozzá név és kód. App csatlakozik a smart szerverhez neten, és elküldi a pontokat. Szerveren az adatbázis hozzá adja. Ez matematikai művelet. Nem kell másik sim kártya csak program nfc, és net kapcsolat.
    Semmilyen szinten nincs szükség a szolgáltatóra. Annyira kell csak hogy biztosítsa a mobilnetet.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8871 üzenetére

    Akkor minek az e-robot?
    Ha megy wifi akkor ha közel érek a lakáshoz, csatlakozik a routerhez.

    Ez e robot nélkül megteszi.

    Akkor miről szól a példa program? Az írja bekapcsolja a wifi-t. De ha be kell kapcsolva lennie mit akar bekapcsolni? Azt ami be van kapcsolva?

    Szerintem logikus, hogy nem megy wifi, max figyeli a lehetséges kapcsolatokat. És.rendesen bekapcsolja ha elérhtő a hálózat amihez tud kapcsolódni.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8873 üzenetére

    Ja busz, vonat stb.. Na annak is lenne haszna. De ahhoz se kell mobil szolgáltató, és nfc sim. Elég a telefon nfc-je, és egy program ami kezeli.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #8876 üzenetére

    Van ez E-robotban egy példa parancs ami bekapcsolja a wifi-t.

    A leírása szerint 4.3 felett működik, ha a wifi ki van kapcsolva de a "keresés mindig elérhető" opció be van kapcsolva a wifi speckó beállításainál. Ilyenkor ha konfigurált wifit talál akkor bekapcsolja a wifit. (És persze van a fordított része, ami kikapcsolja ha a hálózat nem elérhető)

    Ha ki van kapcsolva a wifi és kézzel elindítom a parancsot, akkor bekapcsolja a wifit. De önműködően nem működik valamiért.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #8879 üzenetére

    Igen..

    De ez tök bonyolult. Teljesen logiokátlan. Pedig hozzá vagyok szokva a folyamatábrás programkészítéshez mikrovezérlőknél. Abban pedig tonnányi feltételes elágazás, és kiértékelések vannak.

    De kíváncsiságból is rákérdezek ott..

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Kérdésem lenne azoktól akik témázzák a telefont.

    Emui 3.0 alatt, az ébresztő óra beállítás kinézetét át tudja szerkeszteni valaki?

    Emlékeim szerint az óra és a perc egymás mellett vannak világoskék színben és egy hajszálvéklony karikában. Ezzel két problémám van. Fekete alapon is alig látszik, és olyan vékony a karakter, hogy olvashatatlan. Vagyis Arial Bold betűkészlet nem lenne rossz hozzá(lehet cserélni rá?) és valamilyen rikító színben. Zöld, sárga vagy más.

    Mert 2.3 alatt a frameworks-ben olyan jól át lehet írni a háttér képét, hogy 1m ről is látom. 3.0 alatt 30cm-ről sem.

    És a naptár widget kinézetét, tudja valaki módosítani.
    Számok, és a karika a szám körül esetleg.

    Naptár:

    Ébresztő:

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Bele másztam ebbe az e-robotba, de nekem nem működik jól.

    PL a programok simán kapcsolják ki be a GPS-t.

    De az automatikus wifi ki be kapcsolás nem megy. És a topicban sem tudnak ötletet adni miért.
    Lényegében a példaprogram ami a wifit kapcsolja be ha van konfigurált hálózat., Haza érek, elvileg érzékeli, látom is a naplóban, de nem kapcsolja be a wifi-t.

    Nincs valami az EMUI alatt amit át kell állítani?

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hello.

    (B133 gyári)
    Jól emlékszem, hogy a p7-es GPS-e pillanatok alatt talál jelet?

    A lényeg, hogy sokat játszottam ezzel a e-robottal, de túl sokra nem jutottam. A gps-t kapcsolgatta ki-be program függően, de a wifi kapcsolgatás sose akart jó lenni. Hol ment hol nem.
    Viszont a végére odáig jutott a rendszer, hogy a GPS nem indult el. semennyire. Bekapcsoltként jelezte, de a gps-status progi egy darab jelet nem mutatott. Töröltem az e-robotot, de változás semmi. Ha manuálisan, kapcsoltam be akkor se ment.

    Szóval wipe. Vagyis reset, és nem mentésből pakoltam vissza semmit, hanem hagytam had töltse le újból a programokat. (Éppen nem őszültem meg, mire lejött a 98 program.

    A vicc, hogy mindent beállítottam, erre ma mondom kipróbálom a gps-t, de szintén semmi. Hagytam menet közbe had keressen, hát jó 20 perc volt mire talált jelet, de azt is haloványan. Holott ugyan azon az úton eddig 20 műholdat is talált, 1-2mp alatt anno, amiből 10-15 közt fixált is. (B133 és a B609 is ugyan úgy)

    Na amikor jó 30 perc után lett 20 jel, elég erősen, de egy se volt fixálva, akkor reseteltem az agps-s, újból letöltöttem mit csinál vele.
    Sok minden nem változott akkor ott helyben.

    Most este rápróbálgattam, most talál jelet elég gyorsan. Újraindítás vagy kikapcsolás után is. De ha megiit eljátssza, akkor megy fel újból a szűz B133.

    De lehet a vendor mappa is kellene hozzá? Azt eddig sose tettem fel.

    Ilyen jelenséggel találkozott valaki?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #9130 üzenetére

    Gondolom root nélkül gondolod a tesztet.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #9132 üzenetére

    Na, ez érdekes.

    Bejöttem a lakásba. Tégla vastag falakkal. samu gio itt semmi jelet nem talál 20-30 perc után se, a Navon260 GPS-se. Most néztem:

    De a P7 talált 7 jelet amiből 4 fix. Mindegyik esetbe vagyis Mobil adat be vagy wifi be, vagy minden adatforgalom ki. Csak gps-el. Nagy pontosság beállítás van.

    De van eltérés a párom P7 és az enyém közt.(Még jó hogy van ugyan úgy P7)
    Pl a párom 285m -t jelez tenger szint feletti magasságra az enyém 382)

    Dőlésben az övé 2 fokkal kevesebbet mutat az asztalon egymás mellett.
    Amúgy üresen gps-bekapcsolva mind a kettő 7 jelet talál, de ha bekapcsolom a wifit akkor
    - páromé 22-t talál azonnal betölt, amiből 5-7 közt fixál
    -Az enyém 10nél többet nem talál, és csak 4-et fixál de ugrál is vagyis néha elveszti, ráadásul a leosztás szerint nem is ugyan azokat találja meg. (Ok ez nem mérvadó de 1-2 egyezőnek kellene lennie)

    Mintha az AGPS nem ugyan azokat a műhold koordinátákat adná neki, mint ami a gyári. Lehet nem kellett volna letölteni az újakat)

    Ez szerintem(remélem) nem hardveres hiba.

    Újratelepítés lesz ebből

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Egy kis adalék a rootgenius-hoz. (kinguser - B133)

    Ha adb-vel megnézem hogy a bootloader nyitva van, majd fastboot reboot paranccsal újraindítom a telefont akkor nem fut le a rootgenius, illetve kétszer is újraindítja, majd a végén kidobja hogy nem sikerült.

    Ellenben ha kikapcsolom és úgy indítom el a telefont. Akkor simán lefut a rootgenius, és működik.

    DE figyelni kell mert a rootgenius netet érez akkor frissíti magát. Alul megjelenik egy állapot jelző, és mellette egy X, amivel célszerű kinyomni. Mivel kinguser úgyis frissíti magát már a telefonon. És ki tudja milyen szemetet dobáltak bele a plusz 2Mb-ba amivel nagyobb az új.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #9140 üzenetére

    Na, ezt a k..a nagy szívást. GPS

    Tegnap éjjel 3kor végeztem a teljes telepítéssel. Működik jól.

    De mai nap a guta üt meg.
    Előzmény:

    Vettem egy FM transmittert ami tud bluetoothon kommunikálni. Hibátlan.
    Kapcsolódik a telóhoz. Kihangosítja híváskor az autórádión hallom. Zenét kitolja sztereóban. A kormányra rakható távirányító is működik. Fel lehet venni, eq-t állítani, hangerő zene léptetés. A külön lapos távirányítóval is lehet vezérelni kocsin kívülről a telefont. Felvenni letenni, zenét léptetni. Vagy akár ha nem megy a lejátszó program, akkor elindítani, stb.. Ahhoz képest nem is zajos, csak nagyon nagy hangerőnél van alapzaj.

    DE!!!

    Ma a telót tesztelve, hogy van e GPS jel. Kiemtem kocsihoz. Telefon gps aktivizálva, gps-status elindít 2mp alatt 18 műhold és 12 aktív. NA EZ TÖK JÓ.
    Akkor hejére tesszük tartóba, GPS kilép kikapcsol va. Transmitter bedug, IGO elindít GPS jel sehol.

    Na ekkor durrant el a fejem.
    Kihúztam a transmittert és az igo ujra indítás után azonnal volt fix műhold.

    Transmitter le árnyékolja a GPS-t

    Hogy a ro..élewtbe. pont ez volt az egyik cél. Hogy lkegyen kihangosítás, egyben GPS-t is halljam, és zene közben is szólhasson hogy merre menjek.

    Mivel ha aux kábellel dugom össze ezt lazán csinálja a teló, csak ne kelljen kábelezni, ha már van bluetooth.

    Ezért elcseszni 2 napot... bassz..+

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Tudom off. De ezen megakadtam.. ezt a brutál FM transmitterét.
    Még a kocsi riasztóját is árnyékolja. Nem tudom távirányítóval kapcsolni csak ha az ajtó mellett állok. Ha távolabb megyek akkor nem kapcsol. Ha kihúzom a transmittert, akkor 20-30M ről kapcsol. nyit stb...

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz jegenye77 #9241 üzenetére

    Telefon kezelő programban, keresd a "Figyelmeztetés nagy fogyasztásra" opciót a beállításokban.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Sziasztok.

    Régen jártam erre. 200hsz óta kb..

    A kérdésem, hogy van-e Valamilyen változás B609 óta. Nem feltétlen lolipopra gondolok.
    Hanem FM widget, naptár widget módosítással kapcsolatban. Megtalálta már valaki, hogy hol lehet?

    Egyéb romban nem gondolkozok, mert ahogy látom mindegyikben van valami apró hiba. Legalábbis pár hsz-t visszaolvasva ez jött le.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hali... Új kérdés.

    B609-et felraktam.(Téma szerkesztéshez) de nem tudtam rootolni a supersu val.(Ki akartam kerülni a kungusert most.
    Vagyis ahogy az összefoglalóban is van..
    Rom telepít 3 gomosan.
    HRT boot.img telepítés.
    Majd cwm recovery
    aztán supersu 2.40

    Eddig ok. fent is van.

    Busybox és terminal emu is felment, de mikor elakarom távolítani a set_immutable.list-et a chattr -R-i* utasításnál nem jutok tovább.

    Az -i kapcsolónál azt írja, hogy nem lehet módosítani a set_immu.... filet.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #9582 üzenetére

    Párszor már csináltam.

    Csak eddig king userrel. Vagyis rootgeniussal. Most a másik módot akartam, és nem jött össze.

    A vicc, hogy most a rootgeniussal se megy. Hiába megy fel, és kiírja, hogy rooted, a chattr visszadobja.

    Vagyis terminal emulátorban a chattr parancs helpje lefut és az -i kapcsoló mögött a szöveg, hogy nem módosítható a immutable.

    Pedig eddig mindig sikerült..

    Most csináltam egy wipe-ot majd meglátjuk a ha helyreállítottam a dolgokat megy-e.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #9584 üzenetére

    Azt ha lehet kihagyom, illetve legvégső megoldás. Ki tudja mit módosított rajta aki csinálta.

    Ha meg eddig ment a root akkor mennie kell most is.
    Újra rakom a gyári romot aztán simán rootgenius, ahogy eddig, aztán meglátjuk.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #9586 üzenetére

    Na közben megoldottam.

    B609 szűzen újra rakva.
    Wipe
    boot HRT.img fel
    Rootgenius
    Busy és terminal fel.

    Immunitable törölve.

    a chattr parancsot ezzel a módszerrel simán elfogadta.

    A lényeg illetve ok. A kinguser tök jó, de az új verzió amit mindenképpen letölt, vagyis le frissíti magát, ahogy nézem bugos. pl a EStaskmanagerrel a régebbi verzió lazán együtt fut, de az új verzió néha nem adja meg neki a jogot. Kiírja, elő is ugrik hogy ad jogot, de valójában mégsem. ÉS az ESexplorerrel is eljátsza.

    Ezért akartam a supersu-t feltenni. Igaz abban nincs plusz szolgáltatás, lásd programok bootoláskor való kilövése, de mivel a tasmanager ezt megteszi ha van root joga így a kinguserre nincs szükség, vagyis erre a plusz szolgáltatásra.

    Mellesleg annyira együtt dolgozik a kettő illetve egy helyről, hogy az egyikben kilövöm induláskor a programot a másikban is látom, hogy az nem indul. Ha a másikban engedélyezem akkor a előzőben is visszavált engedélyezettre. Na ezt nem csinálja a frissebb king userrel. Illetve hol csinálja hol nem. Random.
    És mivel a B133 alat a tasmanager hibátlan, és biztos nem a rom a probléma, hanem a frissített kinguser. A régebbi verzióval frissítésig hibátlan.

    Egyébként semmi gondot nem okoz, csak véletlen szúrtam ki mert felraktam egy programot ami autómatuikusan indul és ki akartam lőni, és előjött a hiba. (Nem szőrszál hasogatás, csak ki akartam próbálni supersunál is van-e ilyen)

    Esetleg ha le lehetne szedni a kingusert és helyette feltenni a supersu-t lehet érdemes lenne kísérleteznem vele.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #9678 üzenetére

    Na közben a 4GB-nyi téma csomagból B609 alatt találtam 3db ot ami tetszik önmagában. Meg 6-7 volt aminek az ikonjait kiszedtem. Így már egész barátságos az EMUI3

    Kicsit átszíneztem, hogy jobban lássam a sötét háttereken napsütésben is. DarkBloom.
    Viszont cserélgeti a kezdőképernyőt és nem jöttem rá, hova tölti le a képeket, csak, hogy olyanokat tegyek be amik nekem tetszenek. Vagy fixáljam.

    Tipp van, hogy merre keresgéljek?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz kutitomi73 #9681 üzenetére

    Azt nem tudom, de én a halkabbakat leszedtem és egy zeneszerkesztővel megnöveltem az alap hangerejüket.

    Sőt van saját ébresztőzeném is, ami alapból növekszik a hangereje és teljes csendből indul. Sokkal egyszerűbb mint a telefont alakítgatni.

    (Régen nem volt ennyi lehetőség a telefon átszabására, még az S40-es nokiákon ilyen trükköket kellett alkalmazni és még ma is gyorsabb mint esetleg a telefont átalakítani ha nincs benne gyárilag az átszabás lehetősége,)

    Amúgy van zene szerkesztő app is a playen, ami tud ilyet. Multkor egy zenéből csináltam csengőhangot unalmamban akkor keresgéltem és találtam. "Ringtone Maker and Mp3 cutter"

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz zeon.hu #9830 üzenetére

    Igen az.

    Filmen a Continuum sorozatban a rendőr csajnak a ruhája volt ilyen.
    Meg ő is a kezére vetített felületen választott fegyvert vagy állított a ruhájának a szín összeállításán.

    Csak neki már volt kontaktlencséje amiben sok sok extra volt. Többek közt hazugság vizsgáló, hőkamera, stb..

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hali

    Vettem egy kábelt amivel elvileg a telefonhoz lehet kacsolni a pendrive-ot.

    Hogy kellene kezelnie a telefonnak ezt.
    Nekem egyből a pendrive formázását dobja fel, de nem formázza le.

    Meg nem is látom sehol a file kezelőben. Egyiben sem. stock, ESexplorer, total egyik se mutatja.

    Viszont jelzi, hogy alapból van rajta 3db file. Amúgy 4GB os, vagyis nem hiszem problémát okozna a mérete.

    Vagy ez nem tudja így kezelni?

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #10016 üzenetére

    A kábel új. 1 napos.
    Gépen lett formázva a pendrive.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #10041 üzenetére

    Én is telenoros vagyok és előfordul a hiba.

    Vagyis néha csipog, recseg 1-2 szer a vonal. Van amikor tárcsázok, és süket a telefon. Leállítom és újra tárcsázok, akkor jó. Eldobni nem szokta a vonalat.
    Én mondjuk a B609-re fogom. De a B133 visszatérés után már csinálta. Előtte nem.

    Asszony is telenoros, bár kártyás, viszont neki sose recseg, sosincs vonal hiba, Igaz neki még nem volt belenyúlva a telefonba, csak root. FW csere még nem volt. A gyárilag felrakott B133 van fent, vagyis amivel vettük.

    Ebből a két telefonból, lényegében többet nem is tudok levonni, így nem mérvadó. De mindenesetre érdekes, hogy rom birizgálás nélkülin hibátlan, a másikon meg előjött a hiba. Pedig az enyémen volt visszarakott B133, sőt visszatérés után, ismét szűzen újrarakott B133 is lett feltéve, de a hiba már előjött. Miközben a páromén nincs hiba, még az én kártyámmal se.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #10045 üzenetére

    Azért írom, hogy ez nem mérvadó, de jólesik a B609re fogni... :D

    Viszont érdekes, hogy az öreg Samu GIO sose akad, és nem dobja a vonalat, nem recseg, pedig az függő telenoros. Na jó, egy 30 éves nokia sem fog akadni 2g vel. :D

    Idővel ha lejár a hűség átmegyünk szerintem a rózsaszínekhez.
    Minden fejlesztésről lemarad a telenor.

    Ott van a mobiltárca, működik, használják, de csak a telenornál nincs. És megmondom őszintén, nem szeretem a kártyámat előhalászni. Ráadásul unom, hogy egy táskát kell cipelnem ha bemegyek a boltba, amibe a kártya tartóm, meg egy csomó dolog van. Figyelni, hogy ne lopják el a kocsiról, pedig hasi tasi, de útban van. A telefon kisebb helyen elfér és amúgy is nálam van. Az autós táskát le lehetne tenni. Erre csak az én szolgáltatóm nem képes ezt a fejlesztést meglépni.

    meguntam, hogy a volt pannonGSM az élvonal rohadtul le van maradva.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Alastair' #10322 üzenetére

    Ahhoz képest nekem az RR3 akadás nélkül fut. Kb fél óra után amikor már jó meleg, néha akad egyet, de nem szaggat. B133 as romon. Sőt még a B121-en sem. Kb 1 éve játszottam sokat vele.
    B609 alatt csak 2-3 napot, de sokat szaggatott előzőekhez képest, azóta meg már nem játszok, így nem zavar.

    Asphalt8-at csak meg néztem, kb az óvodás kategóriájú játékba sorolnám, kb mint anno még a 80-as években a kvarcjátékok. Nem játszottam vele sokat, de játék közben azon sem láttam szaggatást, (a bejátszásoknál igen) legalábbis 10 percig. Annyit játszottam vele, és felismertem az elavultságát a játéknak.

    Ellenben letöltöttem egy sakkot, mint stratégiai játék. Vazze be van szakadva, brutális a szaggatás, percekig nem változik a kép. :D :D

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Mátésum #10920 üzenetére

    N7player. Tökéletesen teszi amit kell. Sőt a gyári lejátszót lelövi. Vagyis ha headsetet használok, vagy akár számítógépről vezérelem a telót, zene indításkor is ez indul és nem a gyári.
    Igaz ebből nekem teljes verzió van. Mivel bevált megvettem.

    Sőt a kínai Fm transmitter bluetoothon keresztül csatlakozik a telefonhoz. A távirányítóján nyomok egy lejátszást, és elindítja a n7-et, És lejátssza onnan a zenét ahol leállítottam.

    Egyébként meg azok az appok amik nem kellenek, le lehet, és le is szoktam jegelni. Pl a google play-en kívül minden más google alkalmazást letiltok. Ja a térképet nem.

    De pl a gyári lejátszó nincs is jegelve, most néztem meg. De most lesz.

    A hívás várakoztatás meg beállítható a telefon menüjében. E-robot nélkül is tökéletesen jelez mikor beszélek valakivel, hallom a csipogást, és rezeg a teló.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Mátésum #10937 üzenetére

    Van pár témacsomag 4-5Gb nyi.
    Abból lehet válogatni.

    Amúgy a letölthetők közt is van 4-5 igazán jó.
    Én is csak kicsit alakítottam a témákon. Ikonok, és azok színeit cserélgettem javarészt.
    Csak egynél játszottam el a szöveg színezést. De megbántam a ráfordított időt.

    De ezeknek mind van egy hibájuk. Amelyik színnel ír a settings menübe a feliratokat, azzal a színnel írja az összes rendszer feliratot. Pl ha fehér a betű, akkor nem tudod újra indítani a telót,. mert az fehér alapon lévő felugró ablak, és nem látod szöveget. Ezért sötétíteni kell, de nagyon haloványak lesznek a fehér alapon lévő feliratok.

    Ellenben sötét menü háttérhez hülyén néznek ki a sötét betűk, és nem olvashatók.
    Vagyis keress egy témát ami nagyjából jó és max ikonokkal játszadozz, mert a betűszínezéssel nagyot lehet szívni, mire jó lesz. És addigra pedig megunod azt a témát amit szerkesztettél. :D És kezdődik előröl.

    És sok hasonló betűszín van. Ami valahol jó, egy másik menüben ugyan azt a színt használva olvashatatlan.

    Egy aránylag jól eltalált téma a topmix. scenery, dark bloom.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Cunaja #12430 üzenetére

    Nem ezt a típust, de igen nekem is van ilyen.

    Hibátlan, bár a B133as órája ezerszer szebb a kis ablakban.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz forgonati #12437 üzenetére

    Amúgy igen, egyszer a munka miatt, másodszor a használat miatt.

    Amikor ilyen tokot használtam a cél a videó nézegetés volt.
    Kinyit, kitámaszt videót indít és néz. Nem kell pohárnak vagy, egyéb dolognak támasztani.

    Amúgy, electrodroid, programmal, jól lehetett dolgozni kitámasztva, miközben a kezedben a forrasztópáka, fejeden nagyítós szemüveg, brutális fény, hogy lássak, és nem kell kézbe venni a telót, hogy a lámpa ne tükröződjön a kijelzőn.

    Sokszor hasznos egy ilyen tok.

    Amúgy meg most egy normál fekete, csúnya szilikon van rajta. Ami azért is jó, mert a kezemből kieső vasdoboz, aminek a sarka a hasamon lévő zsebben a telefonnak csapódott, nem törte össze. Ugyanakkor a rossz térerő viszony miatt a szép üvegtok, ami már repedezett lenne ahányszor eltaláltam, lefojtaná, és nem tudnék még 2G vel sem beszélni. Ja és nem csúszik.

    Szóval van ami csúnya és hasznos, valami szép és kb ennyi.
    Ismerős ugyan itt, 2 nilkint, és 3 üveg fóliát amortizált le 1 év alatt. 3 hónapja vett egy erez forintos szilikont és működik a dolog.

    A hegesztéskor, flexeléskor érkező szikra mag a védő fóliánál megakad. 900ért kicserélik, de alatt az üveg hibátlan. Az üveg előlapú védőkbe, meg szimplán beleégne. Még a gg5 be is bele égett. Másik ismerős nem hitte el, hogy a GG. üveg nem szikra álló.

    Szóval leginkább a lényeg, hol használjuk a telót.

    Tudtátok, hogy jól bírja az elektromágneses teret a P7?
    A ponthegesztő 50cm ről rángatja az alkatrészt, de a p7nek semmi baja másfél éve. :D

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Most nézem.
    Elvileg van a P7 en vezeték nélküli töltési lehetőség?

    Vagy a töltőhöz írtak hülyeséget a webshopban.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz philoxenia #12457 üzenetére

    Az szívás.

    Az első tok amit rendeltem, tök szép volt, csak nem volt mágneses pánt, így mindig kinyílt.
    A másodikon, meg asszony tokján már figyeltem rá.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Cunaja #12459 üzenetére

    Ezt hogy cserélted le? Vagy neked nem B609 van fent, aminek amúgy undorító az órája?
    Azon nem is lehet kicserélni?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Valaki megtudná mondanki mivel jobb az 5.1 az előbbinél. Pl B609, B133?

    Mert nem értem miért ez a nagy küzdelem. 100Mb plusz ram ért. Vagy a jupiterrel akartok beszélni? Esetleg olcsóbb az SMS vele? Kevesebb adatforgalom rajta, hogy ne fogyjon le a havi keret?

    Én vissza raktam a B133at egy év B609 után. Semmi különbséget nem érzek. Illetve igen. Stabilabb a régin a 4g kapcsolat itt nálunk Pécsett.

    B609 alatt nem értik amit beszélek ha itthon a völgyben vagyok. B133 alatt igen. Érdekes mi? És még pár apróság. B609 alatt ha a 4g be van állítva, akkor van mikor 20-30mp ig süket a telefon híváskor(Értesítőn nincs szolgáltató felirat csak a "csak segélyhívás" szöveg. Míg 133alatt azonnal tárcsáz. Sose dobja el a hálót.

    Üzem időben sem jobb.

    Ne ehhez képest küzdötök egy bugos, rendszerrel ami még gyárilag is sz.r. Kolléga kínlódik, hogy kihozzon valamit belőle, a fórum egy része mig hisztizik mikor lesz már jó, a másik fele meg jaj ha nincs változás lecserélem a telefont.

    Mire föl ez a nagy láz? 5.1 alatt talán közvetlen kapcsolat van másik naprendszerrel vagy mi..
    Lesz rajta 10 opcióval több amiből sanszos, hogy senki nem fog használni semmit. Talán 1-2 valamit.

    Ha ez egy fos teló lenne érteném ha valaki többet akar kihozni, ahogy én is a gylaxyi giora vagy 50 romot próbáltam és a végén csináltam egyet, össze ollózva. De azon a 128Mb max ramból kellett kicsalni sokat. Ebben 2GB van.. és nem elég?

    Azért kell a tuning BMW, hogy 50 el körözz a városba. Kb ezt látom 2 hónapja a fórumon.
    Közben 50 el elmegy egy 1.2 htp skoda is. Meg a trabant is.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hagyjátok, had csinálja. Ha lesz akkor lesz. Ha nem akkor nem . Család és gyerek mellett örülni, hogy valaki közd.

    Amúgy meg semmivel nem lesz több a teló.
    SMS, GPS, többféle navigáció, internet, az összes böngészó, egyéb programok, játékok, időjárás, telefonálás, skype, fb, messenger, email, táblázat kezelő, pdf olvasó, kamera, videó, zene lejátszó, videó lejátszás, filmézés. youtube.

    Na ez mind megy a B133-B609 ig. akadás mentesen.

    Na és mi az ami megy akadás, és hiba nélkül a 5.1-en? És mivel lesz jobb ha minden megy akadás mentesen.

    Pár hónap múlva meg jön a p9 rá egy évre meg a p10 stb..

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Régen jártam erre...
    A B839 az gyári verzió?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Kérdésem lenne, akiknek a B839 van fent.

    Ez alatt is működik a Hívókép növelése. Vagyis úgy mint a B609 ben kicserélve az apk-t? Vagy ebben már eredetileg nagyobb.

    Hívás rögzítés is működik rajta?
    Vagy A b609es trükkök csak abban működnek? Próbálta már valaki?

    Ja és a b609 alatt leszedett biztonsági mentés, vissza tölthető ebbe?

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Cunaja #13296 üzenetére

    Na igen a kereső ha tudna gonbdolatot olvasni

    Nem jelent gondot a romcsere, sem a belenyúlkálás. Meg a visszatérések, sem. Sokszor 2 naponta cseréltem oda vissza. Csak belefáradtam és maradok a gyári romoknál, így megvártam a gyári működőt.

    Tudom, hogy törvénytelen, de mint B609-ben is megoldott (ha jól tudom, mikesa csinálta), lásd porterocka leírásában, csak akkor még külön blogban volt. Am. még mentésben is megvan MiUI-romig.

    A kereső meg nem tud körülírt szöveget keresni, csak pontos kifejezést. Mivel nem voltam itt ennek a megbeszélésénél pontos szöveget nem tudok,
    A "b839 hívóképnővelés" re nincs találat.
    A "b839 hívásrögzítés" re sem dob találatot.

    A b839 nélkül, meg még a régi év eleji, beszélgetéseket dobálja fel b609 el.
    Ezért kérdeztem.

    Biztonsági mentésnél az sms, könyvjelzők stb érdekel, visszaolvassa-e hiba nélkül ha előző verzióban mentve.
    Nyilván nand backupból vissza tudok térni.

    Bár a cwm jobban bejön, twrp-t nem szeretem. De ez nem választható ahogy elnézem.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Cunaja #13299 üzenetére

    Vagyis tesztelni a b839 jó lehet? Legalábbis megszokni. Témát személyre szabni.

    A b839C meg már olvastam lejjebb is, hogy stabilan megy nálad. De megvárom míg kiforr teljesen.
    Lehet erre több időd lesz. --- Mire a b851-nél kezdett alakulni, stabilizálódni, már kijött a gyári 839. Pedig készültem a kész állapotra 851nél, hogy felrakom. De így megvárom ezt.

    Igen, az elején még sok az oda vissza ugrálás a témaszerkesztés miatt. Viszont ahhoz stabil gyári rom a jó, a köztes romon bugos néha a téma.

    Bár nekem a B609en is a topmix nevű is. Újraindításkor csak a háttér marad meg, minden más, ikonok, feloldóképernyő, stb alapra ugrik vissza.
    Pedig tököltem vele egy darabig,.

    Most meg találtam egy loli jellegű témát, és az stabil a 609-en. De kíváncsi vagyok mivel több ha lollin fut. Hátha van plusz funkció.
    Eléggé az én stílusom, így nem kellene teljes szerkesztést, max ikonokat, zárképernyőt és néhány felirat szint változtatni, minden más jó ahogy van.

    Mondjuk nem lenne rossz, bár erre nem kerestem rá, csak mintha olvastam volna, összefoglalóban, vagy itt lejjebb (lehet tévedek) hogy ha 609ről van backup, és a 839 et felteszem, és arról is van backup, akkor oda vissza pakolhatók?

    Nem úgy mint nálam a 133 és a 609 közt, majdnem tégla lett. Visszapakoláskor bootloop, és leizzadtam, mire a sikerült egy gyári recoverít feltolni. Már ott tartottam, hogy van-e "reset kábel" mód.. lásd samukon a (azthiszem) 300ohm os rövidzár, és downloadba lép.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Más.

    Érdekesség: b609 rootolt gyári rom.
    Jewel quest heritage nevű játék esetén ha közben lemerül a teló és kikapcsol, akkor töltőre dugva, bármelyikre, belép bootloader-be.

    Először teló hibára, majd töltőre gondoltam, de nem. Mert csak ennél a programnál csinálja.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Új hozzászólás Aktív témák