Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKrisz751

    aktív tag

    Sziasztok.

    Nekem másfél hete van meg a P7. Fentebb leírtakat tekintve van egy pár gondolatom.
    Böngésző akadás:
    Ahol lakom csak mobilnet van, még az asztali géphez is, kedves telekom, nem hajlandó bővíteni.
    Na, itt jó ha Edge sávszélesség van, így néha még az asztali se tölt be, ellenben a telefonon mennek az oldalak. (Modem is 5M re a géptől van, hogy legyen 3G, egy 30cm es sugárban egy ponton az egész házban)
    A hegyek árnyékából kitérve, teljes sávszélesség van. Na itt tesztelve leakadt a böngésző. Miután 5 egyszerű, 4 játék, 1 facebbok lapot nyitottam meg és lapozgattam közte. Ez a gyári böngésző. Opera, vagy chrome, sokkal töbet elvisz. Igaz van egy két játékos oldal, aminél a görgetés nem volt folyamatos, de megbocsátható, mert a 30/30as kábelen is ugyan így akad.
    Lényegében ami asztalin akad az ezen is, ami itt nem akad, az még asztalin akadhat. Az oldal "nehézsége" és a sávszélesség sokkal többet számít. Céges wifin 40 oldal is simán fut akadás mentesen.

    Melegedés:
    Én a realracing3 al játszok, most hogy van nagy kijelző, hát 2 óra után teljes fényerőn és hangon, melege lett. Mivel nincs másik, és nem is volt másik nagykijelzős telefonom, így kollégám HTC jéhez viszonyítva, ami 4.7 es,, ahhoz képest 2x annyi idő alatt lett meleg. Nála 40 perc elég volt. Hogy ez jó vagy sem... passz. Az is igaz, hogy ha leállítottam a játékot, és letettem az asztalra 1 perc alatt hideg lett mint az asztal.

    Előző telefonom SamuGio volt. Na azon az FB is aksit tudott robbantani.

    A EmoUI: A Gio-n CM7 volt, Adw indítóval, nagyon megszoktam. Teszteltem MIUI-s romokat, de finoman fogalmazva is kirázott a hideg tőlük. Holo indítós romoknál egyből cseréltem az indítót ADW-re, ragaszkodó típus vagyok.
    Ehhez képest ezt kb 1 perc alatt szoktam meg. Bár felraktam az ADW-t, de ezen a P7-en azt nem tudom megszokni. Ráadásul beállításokban bármelyik adható alapértelmezettnek, és törölhető is. Nem kell mojolni hozzá.

    Régi megszokott 5Mp képekhez képest a 10Mp (16:9 ben) fantasztikus. 2 hét alatt több képet csináltam vele, mint előtte fél év alatt. Ahhoz képet, hogy az előlapi is sokkal szebb képet csinál mint a régi telóm..

    Billentyűzet volt a legszokatlanabb, vagyis hogy nincs deka gomb se az előlapon. Emellett a gyári SíWIPE minden igényemet kiszolgálja. Ráadásul, ha nem térerő árnyékba vagyok nem gépelek, hanem rábeszélek, és beírja magától. Jól artikulálva 20 sor esetén is 1-2 hiba van. Csak mert utálok gépelni, de így öröm facebookon, messengeren, skype-on üzengetni.

    Szóval mint teljesen átlag user 100% ig meg vagyok elégedve.
    Árán lehet vitatkozni, csak nincs értelme.
    Mivel egyben nem tudnám kifizetni, marad a részlet. Mivel telenoros a családban mindenki, így 2 év hűség nem oszt nem szoroz, és a régi tarifámmal 5e-el többe került a telefonálás, mint az új + törlesztő együtt.

    És mivel nem KP-ra vásároltam, másikat se arra vásárolnám, így marad a telenoros kínálat, és azon belül ár értékben nem nagyon van vetélytársa. Ami jobb a sokkal több a törlesztő, vagy a kezdő részlet(enné nulla forint volt, bementem és elhoztam), ami egy kategória árban, tudásban ehhez képest a béka s...e alatt van. Ezt pedig pont ezen az oldalon nyálaztam anno végig + néztem a teszteket.

    De van 1 dolog amit nem értek.Kijött egy frissítés 121 számmal. Ráraktam,
    Miért van, hogy frissítés előtt minden mozgás funkció működött, de most ha csörög és felkapom, nem minden esetbe reagál. És úgyszint a zseblámpa funkció is néha nem indul el. Restart kell akkor hibátlan.

    Előbbi bosszant, utóbbi, meg pont idegesít. Ha párom elfelejti a külső lámpát felkapcsolni, kellemetlen 20m korom sötétben botorkálni éjjel. Számomra nagyon hasznos , azóta kevesebb lila folt van a lábamon. Csak kellemetlen újra indítani a telót csak azért, hogy legyen zseblámpám. (tudom vegyek 300ért zseblámpát, de az a kocsiba maradhat, ez meg mindig nálam van. Különben is ennyi pénzért akkor világítson amikor én akarom..Nem?

    Csak tudnám, hogy lehet a régit vissza varázsolni.
    (GIO-nál kb 10 perc. , de ennél minden bonyolultabb.)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Tompie #192 üzenetére

    Van hozzá help a telefonba, sőt mozgó képekkel bemutatja.

    Pl. Arccal lefordítod elnémul ha éppen hívnak. Vagy ha hirtelen a füledhez emeled felveszi a telefont, nem kell nyomogatni húzogatni, stb..
    Reggel elég megemelni kicsit már elhalkul az ébresztő és a hívás is ha beállítom. Kényelmi funkciók, egyes helyzetekben jól jön.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz philoxenia #191 üzenetére

    Egy nap vegyes használat után, játékok, fb, skype, telefonálás, stb., néha nem indul. Ha újra indítom akkor hibátlan. Lehet valamelyik programmal össze ütközik. Ugyan akkor fényképezőnél a vaku megy mindig.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Tompie #195 üzenetére

    Félre értettél, bár én fogalmaztam pontatlanul.
    Nem állandóan megy a vaku, csak amikor kell. De ez azért fura, mert ha alkalmazásból a vaku ledje nem működik mint zseblámpa, akkor miért működik másik(fényképező) alkalmazásban. Gondolom a "drivere" ugyan az amit kezel az alkalmazás.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Tompie #202 üzenetére

    "Nem állandóan megy a vaku csak amikor kell" Ezt írtam... Egyértelmű szerintem, hogy ha kell akkor megy ha nem kell akkor nem megy. Nem a fényképezőgéppel van gond, hanem a zseblámpa programrésszel. Már akinek, nálam a zseblámpa néha nem megy.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz dani_maci #223 üzenetére

    Merülés.
    Én éjjel töltöm, reggel 5kor leveszem. Melóba rádiót hallgatok 10-ig.aztán megy alapba. GPS, Adat, Wifi, 70% fényerő ha bekapcsol, ez mellett autómata szabályzás. Párom miatt állandóan megy a fészbúk, g+, ő azon kommunikál. Hugom, anyám a skype-on. Fater meg én tudjuk használni a telefont telefonálásra.:D
    Este még egy, másfél órás realracing3 belefér és éjfélre nullán van.

    HA nem versenyzek, rádiózok, akkor 50% felett szokott maradni estére. Persze az adatforgalmú beszélgetés lezúzza az aksit pillanatok alatt. Átlag használatnál 50-40% szokott estére maradni. 16-18 óra alatt.
    Nálam intelligensre van állítva az energia beállításoknál.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Evil Snowman #233 üzenetére

    Szerintem nem, bár fogalmam sincs a töltés időről, mert én éjjel töltök és reggelre mindig fullon van.
    Húzd, le, indítsd újra a telefont és amikor beállt akkor dugd vissza töltőre.

    Amúgy első napokba, mikor élveztem a telefont és egyfolytában rajta lógtam, az meg a töltő kábelen, 6 óra alatt nem tudott feltöltődni, mert a létező össze funkció ment rajta full fényerő mellett.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Régen jártam erre de látom még mindig ugyan ott tartanak sokan, hogy mit adnak a tesztek.

    Mivel én nem vagyok telefon guru, és nem cserélgetem, nincs másik telefonos tapasztalatom, csak a régi Samu gio, ami messze nem egy kategória ezzel. Kb 2 hónapos használat után (A városban az első darabot én vettem meg...)

    Nem akad. Pedig sokszor lusta vagyok a nem használt progikat kilőni és van hogy 2 játék is fut a háttérben, Real racer3 és Fifa 14 meg sok egyéb, még a nagyító is, mert sokszor a papírokon kicsik a betűk, vagy a szemem rossz? De volt már hogy akad, és megijedtem... Na hát ekkor 800MB-ot ütöttem ki a háttérből.
    Ami mellet az szól, hogy a 2GB-ból 1.1-et lefoglalok a sok semmire se való programnak. Szóval most tisztogatás van.

    Nem használok külső memóriát éppen beleférek a 16Gb belsőbe, majd talán veszek bele kínából egy 32-et. Néha lehet kapni tized annyiért is gyors, és márkás, kártyát mint az EU-ban. csak figyelni kell.

    Játéknál melegszik, de szerintem ez normális. (Az autóm aksija is melegszik ha leterhelem csak az nincs a kezembe és nem tudok róla)

    Nem tuidom mások hogy vannak, de nekem a GPS-től a wifiig, nfc, stb., minden be van kapcsolva, fb, opera, gugli+, FM rádió, és/nagy n7player és email, gmail, is fut a háttérben. Így reggel 5-20 óráig esik 40%ra az aksi.
    Ha szabin vagyok, mert van ilyen tapasztalat is,(Így fm, vagy n7, opera nélkül, 8-20ig nem esett 70%alá Ilyenkor fel se dugom töltőre csak másnap este, addigra lement általában 20%ra.

    Nem tudom másnál hogy van, de a csomagom miatt hálón belül ingyen hívok és ezt ki is használom 20-30 perces beszélgetésekkel És nem érzek erősebb merüléseket. Amellett a fényerőt totálban használom, mert rájöttem, tök felesleges ilyen időtartamoknál, csökkenteni, automatizálni a szabályzást.

    Szerintem jól optimalizált a rendszer.. De nincs viszonyításom.

    Ami viszont zavar, hogy egyre többször dobja ki, hogy sok a sokat fogyasztó alkalmazás... Holott nem merül oly mértékben, hogy kelljen szólnia. Nem tudok rájönni, hol lehet kikapcsolni.

    És nem tudom, hogy a rendszer mennyi olyan maradék filet, tartalmaz, ami a helyet foglalja csak. Lehet csak vindózos megszokás, de annyit telepítettem és töröltem, hogy egy xp is behalt volna tőle. Valahogy nem hagy nyugodni, hogy tele van szeméttel vagy nincs-e tele gondolat.

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #606 üzenetére

    Újra indítás. Hát az előző GIO allergiás volt a kis memória miatt erre, így megszoktam az esténként restartot.

    Egyébként meglepetés volt számomra, hogy miután éjszakai műszakba kerültem, egy 40 perces sorozat epizód is belefért kmplayerrel, úgy, hogy vasárnap reggel 8-tól hétfő délig nem látta a töltőt a telefon. - elemmnett állandó szinkron, mobilnet, emil, gps, skype, facemessenger. Na nem azért mert kell , hanem mert ezek állandóan futnak. Nem én vagyok a telefonért, hanem ő én értem, így én nem akarom kapcsolgatni, állítgatni. Bőven elég volt 2 év rom-olás a GIO-val.

    Fent volt a CleanMaster, ami semmit nem változtatott a dolgokon. Sőt a kinézete tökéletesen ugyan az mint a gyárié, Így le is szedtem. Pláne miután, részben én hibám miatt, de minden zenét, filmet, ZIP rar stb..egy csomó dolgot törölt a telefonól mondván nagyok a file-ok.

    De engem ezek nem zavarnak olyan mértékben, sőt még az se, ha tele van a memória és beakad. Én Commodore64 és C+4 kezdtem magnóval, c128, 80286 -386 - 486 stb. Nem akadok meg azon ha egy telefon lassabb, vagy megakad. Simán elkönyvelem a dolgot és átlépek rajta. Megtanultam az alázatot... :D :D
    De emellett feltűnik ha nem akad meg és hibátlan a működés.

    Sokat nem tudok hozzá tenni, szerintem az árát megérte.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hali.

    Feldobta a hisuite, hogy emui -t lehetne frissíteni. Egyik gondom, hogy kínai krixkrax oldalra küld letöltéshez, Amin a gugli fordítóval nem is találok L10 verzióhoz semmit.
    Másik kérdés, hogy valaki cserélte már, vagy próbálta valaki?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #1213 üzenetére

    Így néz ki ha rádugom a telefont a gépre.
    Én értem félre? Milyen romot akar letölteni?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Nem tudom a root és a recowery cseréről volt-e szó. Vagy ezen a fórumon szabad-e,

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #1357 üzenetére

    Ok... Nem kerestem vissza, csak anno olvastam a RootGenius-ról itt és rá kerestem.
    A végére oda jutottam, hogy jó jó, de mégsem. A bootloadert nem nyitja ki, és nem törli a set_immunitable.list-et sem.

    Lényeg, hogy arrébb kicsivel a Vroot-al sikerült re-rootolni, ami feloldotta a bootloadert. Így akár másik recovery is felrakható. Lásd TWRP.

    Viszont a set_immun.... filet azt manuálisan kell törölni.

    Szóval a műtét sikeres, root, és booltoader unlock megoldva. A TWRP vel várok még kicsit lesz-e újabb verzió, mert a mostani még nem "hivatalos" (unoffically)

    Bár a Titanium Backup működik roottal, néhány furcsaságot csinál.
    PL: Sok rendszerprogram play-ről lefrissül és ezeket be lehet vele tolni vissza a rendszerbe, de kötegelt műveletként (pro verzió) akkor sem engedi, szóval egyesével kell.
    Ami még fura, hogy a goggle+ és a térkép együtt egyszerre bár gyárilag a rom-ba van, de nem rakható vissza a frissítéssel. Ha mind a kettőt berakom az utoljára berakott működik. vagyis az egyiket ki kell venni normál felhasználói alkalmazásnak, akkor megy a kettő együtt.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #1359 üzenetére

    Na igen erről lemaradtam, bár ugyan oda jutottam.

    Egyszerűbb lett volna ez, még ha bonyolultabb is, mert az angolom nem túl jó, azok az oldalak meg csak angolul vannak.

    Egyszerűbb módja a usb hibakeresés bekapcsolás után a VRoot futtatása. Egy gombnyomás és a root kész.
    Majd ahogy te is írtad a immutable.list-et törölni.
    Esetleg egy angol/magyar, stb SuperÍSu-ra lecserélni a Vroot által felrakott kínait.

    De most azért leszedem a te általad javasolt zip-eket, hogy legközelebb, azt az utat válasszam. (Talán asszony is meg tudja kapni a P7-et még idén.) Neki is nagyon tetszik. Pláne mert az én GIO-m van nála és hát nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

    Ki is mentem a leírást txt-be. Jó lenne magyarul egy helyre össze szedni ezeket.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz mikesa #1370 üzenetére

    Köszi. Olyanokat olvastam, hogy nem mountolja a belső kártyát(memória részt, amit SD0-nak emulál).
    Csak ott sokan elfelejtik írni, hogy 133 vagy 121, L10 vagy más ország kódú a telefon. És nem volt megbízható infó, hogy L10-en hibátlanul megy.

    De akkor most fel is rakom.

    Mivel GIO-nál minden flash ből ment ennél meg nem, így paracssorból felrakom a recovery-t, had tapasztaljak újat.
    ------------

    Közbe egy általános kérdésem is lenne,( mert a GIO- n ehhez képest gomb áradat volt) hogy milyen gomb kombinációk vannak?

    + / - / be = ha jól tudom a dload-ból egyből flasheli azt amit bele pakoltam.
    + / be = a recovery menü.
    ezt a kettőt már próbáltam

    más ezen kívül? Download mód, amiből újra lehet pakolni a teljes romot? Vagy csak Dload könyvtár megoldás van?

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #1414 üzenetére

    Amúgy én is hamar megszerettem ezt a felületet. Nagyon bejött, pedig én anno másik telón próbáltam MIUI-t, akkor nem bírtam elviselni...

    Ennek ellenére az ADW indító, is hibátlan tud lenni, free verzióban is. Lényegébe free verzióban tudja azt amit a HOLO pro verzióban. Ugyan az a kinézet, csak kicsivel többet tud. Pl alapból tudok akár mennyi lapot csinálni. Én 6-7 lapot használtam, amire külön voltak gyűjtve, média, rendszer, internet, navigáció, játék stb. programok. Nem keveredtek össze, és nem volt ömlesztés. A mappákba rendezésnél sokkal jobb.megoldás.

    Ezért a P7 en is így rendeztem a lapokat, csak kár, hogy nem tudok az oldalaknak fejlécet adni... :D
    A mappákba pakolást nehezen viselem, ha nem látom az összes programot amit az oldalon akarok tudni.

    PL nem lenne egy olyan kialakítás rossz, hogy a lapokat lehessen le-fel görgetni. (tudom, ha ilyet akarok töltsegk le ADW-t, ki is próbáltam), de akkor meg a fő felületet vesztem el, ami sokkal jobb ezen a felületen.

    De legalább a mappák ne lennének korlátozva, és a mappán belül lehetne görgetni. Csak azért 5 mappát létrehozni, mert nem férek egy egyben, ami amúgy egybe tartozna...

    Szóval vannak hülye megoldások benne, de együtt tudok élni vele.

    Ha az ADW trükkjeit bele tolnák az EMUI alapba, brutál jó felülete lehetne...Praktikus, pörgősen használható, nagyon személyre szabható lehetne.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Nem tudom a forumot tapatalk alá betenni... keresőbe fel sem ismeri, ha linket teszek, akkor a vadnövényektől a gyerek játékokig minden fórumot kidob....
    Pedig van pár már amit beraktam alá..

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehetne bevarázsolni a képernyő felodás kis csippanó hangjának a helyére ezt a hangot.

    Darth Wader - Yes my master
    https://www.youtube.com/watch?v=2QvAqP6mxg8

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz philoxenia #1595 üzenetére

    Én bele hallgattam abba a fileba, elsőre én is erre gondoltam, de nekem teljesen más a hang, mint az az ogg file. Sőt majdnem mind más mint az UI könyvtárba lévők. Gondolom a Téma váltás miatt. Témába szereplő hangok mások.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz KKrisz751 #1602 üzenetére

    Megoldódott... Igenaz unlock.ogg kell cserélni, jogokkal. A lejátszóm volt a ludas rosszul játsza az ogg-t a beépített lejátszóval kiderült a hiba.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hali mindenki.
    Kérdés:

    Csak nálam nincs frissítés a telefonra?
    Kék szolgáltatós, és a l10....B121 van fent.
    Hiába dugom a gépre, nem dob fel frissítési lehetőséget.

    Közben XDA-n van Cseh változat ami L10-re B133.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz KKrisz751 #1707 üzenetére

    És melyik módszert válasszam.
    A három gombos telepítést? Vagy a telefon belső frissítő programjával. (Gondolom a dload könyvtár mind a két esetben ugyan úgy sd kártyán, és benne a zip ből kicsomagolt rom file is)

    Be van lakva a telefon, nem akarom újra telepíteni, habár play tárolja mik vannak fent, akkor sem játszanám végig a folyamatot. (Nem hackelni a karom hanem használni). A titan beckup, meg pont nem jó rom frissítés után futtatni.

    (Jó hogy kihagytam ezt a lépcsőfokot a telefon macerálásban(kár volt). Sose frissítettem gyári romot telefonon. Régin, előbb cseréltem a romot vagy flasheltem fel újra egy gyárit pc-ről. - huawei-hez ebben is hozzá kell szokni)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz KKrisz751 #1871 üzenetére

    Akkor jól sejtettem. Már csak az a kérdés bevállaljam-e.
    Rootolt is, és twrp recowery van fent. Na így lesz-e baja..

    Meg azt olvastam, hogy a b133-as frissítés kilövi a root-ot.

    (Miért nem tudnak rendes backup-ot csinálni a vasakba. Mint a titanium, vagy hasonlók, olyat ami root nélkül is teszi a dolgát. Semmi másért nincs rootolva, csak, hogy a titanium backupot tudjam használni. Egy két programot, de az nem is lényeges, hogy root-ban dolgozzon. Tény, hogy a CM klíner is jobban dolgozik így root jogokkal. Több mindent töröl, több hely szabadul fel. A file kezelőknek is csak azért kellett a root, mikor az unlock.ogg-t kicseréltem. Lényegtelen ... ezen a telón nincs szükség hackelésre, mert teszi a dolgát.. csak az a k..va backup..)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz daveh #2687 üzenetére

    Nem, nincs ilyen hiba, pedig én GPS mániás vagyok. állandóan bekapcsolva, és FB, messenger, és egyéb programok is jegyzik hol vagyok.
    Párom telefonja szintén, így tudjuk hol a másik, ha baj van. Pláne ha gyerekkel megyünk kocsival.

    Sose sehol nem dobott ilyen üzenetet.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Srácok. Mivel eddig a régi telómon CM volt, nagyon nem ismerkedtem meg a gyári frissítés múködésével.(Egyébként is az fel flasheltam és kész volt( gondolom ez ugyan az számítógép nélkül)
    Ezen meg csak a telefonon elindítottam a frissítést és 116ról 121re le is frissült.
    Viszont a 133ast nem dobja fel, vagyis azt kártáról kell megtennem.

    Gondolom belső memóriából nem nagyon lehet. Nincs 2gb (1.9) nél nagyobb kártyám. El fogytak a nagyok.

    A kérdések:
    Ha kártyáról telepítem elég a dload könyvtárba betenni a update filet és mehet twrp recoveriből is? Vagy mindenki gyári recoveryt használ?

    Arról van tapasztalat, hogy a root elveszik-e vagy megmarad-e?

    Ha a biztosnsági mentéssel az appok, fénykápek, eszközök, vagyis mindent kijelölve mentettem, akkor visszaállításkor kell nekem a wifi, belépési jelszavak, lásd google, face, dropbox, stb.újra beállítani, vagy ezeket megcsinálja magától, vagyis ugyan azt kapom mint ahogy most van a telefon.

    Nagyon belaktam, és nem szeretnék közel 100++ programot még gyors wifin se újra felrakni és beállítani.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #3143 üzenetére

    Köszi a választ. Akkor csinálom 3 gombossal belsőről.
    A backup mindig mentve van, de eddig appok és képek nélkül mentettem. A képeket külön mentem szorírozva mikor egy adag összegyúlik.

    Erre nem akarok CM-et. Bőven tudja azt amire használni akarom. Gio-n viszont kellett, mert gyáriban elég gyér volt a telefon.

    Köszi. Közben megnéztem alaposan a előbbi lapokat és megtaláltam a frissítés leírását is itt összeszedve. Jó írás.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #3145 üzenetére

    Belakott telefonnál is célszerűbb a 3 gombos frissítés vagy a program,ból való frissítés is jó.
    Mi a különbség?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Na, lényegébe sikerült felküzdenem a frissítést...

    Azt, hogy jó-e ez a módszer nem tudom. (Akkor ez most nem 3 gombos, de nem is ota, mivel 1.2gb os ment fel így?) :D
    Letöltöttem a honlapról, felraktam a belső memóriába.
    Csináltam egy mentést
    Majd a telefon frissítéjével raktam fel, de nem online, hanem a helyi frissítés. Lényegébe kikapcsolat a telefon és recoverybe lépve felrakott mindent. Újra indult, de kikapcsoltam.
    Aztán egy full wipe és restart

    majd backupból vissza állít, és a egyéb könyvtárakat visszapakoltam,USB-n keressztül.

    Mondjuk meg is szívtam, mert twrp recovery volt fent és nem akarta futtatni a frissítést. Persze hogy nem mert az nem zip. Így először vissza raktam a gyári recoveryt aztán már ment a dolog.

    Root elveszett, twrp vissza állítva, így mondhatom gyári. Ha le lockolom a bootloadert akkor full gyári lett.
    De nem is bánom, mert kipróbálva a gyári backupot, erre a telefonra szükségtelen a titanium(mivel csak ez miatt rootoltam ki). Amúgy is megszivatott párszor a titan backup, de nagyon. Mivel anno megvettem a pro verzióját, ha úgy alakul bármikor felrakhatom, csak hát ezen nincs rá szükség.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz KKrisz751 #3303 üzenetére

    Amit jó lenne tudni, hogy miben is keressem a különbségeket ebben 133 és a 121 ben, mert én nem találtam.
    Lebegő gombot nem szeretem, nem használkom, azt ne is írjátok, arról tudok.

    Talán annyit, hogy a 121ben fényképezőnél nyomva tartva nekem egy képet csinált, most olyan sorozatot lő...
    Asszony ma Mikulás alkalmával, Árkádban az enyémmel fényképezett engem és a gyereket, meg a télapót, 1 mp alatt ezer kép... Na jó nem tudom mennyi, de törölgettem rendesen. Lényegébe 5-6 képet csinált, de vagy 40 feleslegeset töröltem ki.

    Ez után a következő fotózásnál a városba, nem kapcsolta ki a kijelzőt, így lapjával fogva a telefont 20mp ig fotózott, amerre a trelefont fordította, míg a kezembe adta... még jó hogy 10gb szabad hely volt benne... :D

    Igen, szőke de nem hülye, csak nem használta még nagyon a technikát. Jól elvolt a 15 éves nokia 6234(azhiszem) telefonnal. Arra használta amire való. Telefonált vele. És nagyon ritkán, hirtelen csinált a fő gombal egy egy képet. Most kezébe nyomtam a régi GIO-t. Azzal kínlódik, lefagy, néha nem tudja felvenni, mert beakad, néha várni kell, míg betölti a messengert, facebookot...
    Hogy fogja élvezni, ha P7 lesz a kezébe... :D

    Szóval, mik a különbségek, mit figyeljek?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Egy észrevételem lenne...
    Valaki biztos ad választ...

    Nem bírtam ki, és csak rootoltam most a B133-at is. Viszont most nem akartam twrp-t, így megint a rootgeniushoz fordultam.(mivel a vroot már feloldotta a bootloadert előzőben).Nem akartam recovery.bat-al cserélni és zipből feltenni a supersu-t.

    Persze így ez nem supersu, hanem kingusert rakott fel. teszi a dolgát.

    (Titan backuppal lefagyasztottam, majd feltettem a supersu-t és most az fut. Ha kell le is törli, csak vissza kell alakítani titannal sima alkalmazássá)

    De ami feltűnt. Mielőtt fagyasztottam nézegettem, és van benne egy auto-run oldal, amivel nem kevés automatikusan induló programot ki is kapcsoltam(játékok, meg sok tényleg nem használt alkalmazás indult el). Hát nem kicsivel több hely lett a memóriában.
    Persze ha ezek közül néhányat sorjában elindítom, menet közbe mert kellenek, vissza térek oda ahonnan indultam, de alapból újra indítás után 950Mb helyett 1.2Gb maradt.

    Egyébként használja valaki kinguserrel vagy mindenki lecserélte?

    És autó indítás módosító programot tudtok ajánlani?
    (pl a spiderman, és a 100%games, meg ilyenek minek menne autómatikus indításba? Semmi értelme)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Kérdés FW szakértőktől akik cserélgetik.

    Nekem Telenoros a P7 és a B121 a legutolsó amit a telefon kidobott frissítést.
    A gyártó oldaláról leszedett B133 ment most fel és két dolog feltűnt, ami nem volt nehéz, feltűnnie. Hogy ha tárcsázok, rendes telefonáláskor, van néhe hogy 5-10 másodperc is eltelik, míg van kicsöngés hang. (B121nél ez sose volt)

    Másik, hogy a legrosszabb net mellett is stabilan hálózaton maradt(nyilván pincébe megszakadt, de ahol Edge volt ott is stabil volt.) Akkor is jól ment, ha ki volt kapcsolva a net egy ideig, és csak bekapcsoltam kis időre.
    Ma pl újra a kellett indítanom, mert egész nep nem ment a net, bekapcsoltam és a banki oldalon minden betöltés után ledobott, (kód beír, lapozok, ledob, kód beir, átutalás lap, ledob, kód beír, összeg megad, elküld, ledob, kód beír...(Újraindít,. és működött jól utána, de előtte ezt nem csinálta, még a legeldugottabb helyen ahol edge volt csak, ott se, ahol alig volt net, és térerő.) Ha 2 napig nem használtam netet és bekapcsoltam, akkor is stabil volt.

    B121-nél ez a két hiba nem volt. (3-5 naponta indítok csak újra telefont, meg ha fullra lemerül néha.)

    Oka mi lehet? (beállításokat nem maceráltam azóta se mióta megvettem, akkor belőttem és megy teszi a dolgát.)

    Amúgy gyárilag független. (Itt pécsett az első 3db kérszülékből, ami ide került a városba, még aznap lett az enyém a 2. :) B116-al szűzen, 5 percel megelőztek. hehe )

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Newlachka #3419 üzenetére

    Már kicseréltettem a kártyát, vagyis nem vágott. (szolgáltatós)
    Amúgy 4-3-2g n volt, eddig is, míg nem jött ez a hiba. Bár annyit nem netezek 3G-n, hogy a 4g beállítás kelljen.) Kipróbálom átállítással.

    Majd hétvégén visszarakom a régebbit és újra ezt, megnézem úgy van-e gond.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz Tompie #3426 üzenetére

    Azért ne felejtsük el azt sem, hogy telesen átszabtam a telefont. Root, recovery, és nyúlhattam olyanba ami nem tűónt fel az előző FW-nél.

    Emellett nem 3 gombossal raktam fel a B133-at hanem programból.

    (Megjegyzem, tegnap, miután ezt leírtam,kilőttem a telefont teljesen, az én hülyeségem miatt, annyira, hogy a bootképrenyőnél (huawei) feliratnál nem lépett tovább, csak ismételte, wipe után, meg sok várakozás után eljutott a bootlock-hoz, hogy adb-vel rajkam helyre, így éjjel 5kor lenyúltam aszony mSD kártyáját és feltettem a telefonra a B133-at 3 bombossal. Így most pár napig tiszta teszt tud lenni.)

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #3442 üzenetére

    Nem használom, feladtam.

    Anno, neki ugrottam tanulmányozni, de rájöttem, hogy sokat kell tanulnom ahhoz, hogy ne csak romboljak, hanem építsek így ezt meghagyom másnak.
    Pláne mert szétszóródnék a sok dolog közt. Lásd kocsit is építem, mikrovezérlőt, lásd PIC rendszeresen programozom, kis apró dolgok miatt, pl kocsiba mindenféle kényelmi dolog, már amennyire időm engedi, mivel ez is hobbi csak.
    Így bármennyire is tetszene telefont személyre szabni, el kell fogadni, hogy vegy csinálok valamit rendesen vagy sehogy. Féltudás a legveszélyesebb.

    A root nekem csak arra kell, hogy egyes programok amik ki tudják használni, lásd backup, vagy file kezelő, vagy task killer, jobb hatásfokot érjen el. De mélyebbre nyúlni nem akarok. Csak néha sikerül a kíváncsiságomból adódóan, és akkor szívok.

    (De tanulom komoly erőfeszítések árán, viccen kívül, hogy amihez nem értek teljesen azt ne akarjam piszkálni)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Srácok.
    A p7 hogyan jelzi, hogy 4g-n van? Fent az óra mellett mivel jelzi.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #3560 üzenetére

    Hát pont ezért kérdezem. Illetve a kollégám kérdezett rá és nem szól, nekem fel se tűnik.

    Telenoros, előfizetésem van, azzal vettem a telót is.
    Első alkalommal mikor beraktam még a régi kártyát(előző telefon csak 3g-s, 2 évvel ez előtti kártya), egyből szólt a telefon, hogy "Figyu öreg ezzel te soha nem bírsz rá, hogy 4g vel jöjjön bármi is!", ezért másnap besétáltam a telenorhoz és kicseréltettem a kártyát.
    Ezzel már nem üzent nekem, hanem csak bekapcsolt.

    De én még egyszer nem láttam, hogy 4G lett volna ott.
    Ha be van kapcsolva a mobil adat akkor H+ max, de ha kikapcsolom, még a belvárosba, vagy ahol anyám lakik 10-es ház tetején lévő adótorony alatt se jelez 4G-t, csak 3G- feliratot láttam eddig rajta. Igaz nem is nézem másodpercenként. De holnap meglesem ha anyámhoz megyek, kikapcsolok wifi-t mobiladatot, stb..

    Igen be van kapcsolva a 4g - 3g - 2g opció..

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz GSPLR #3604 üzenetére

    Nem feltétlen. Nekem előfizetés All-in M, ez pedig tartalmazza a 4G/LTE használatot.
    Azt írja földrajzilag korlátozott. Ezt itthon a völgy mélyén ahol még a 3G is ritka megértem, de az adótorony alatt....

    Viszont, itt völgybe is, ahol nincs 3g jóformán, ha adatforgalom van szakít a net, H+ val..(Ez is érdekea)

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz GSPLR #3615 üzenetére

    Én is sokáig MX playert használtam. Jól is működött, de volt videó amit nem játszott le.

    Mivel az asztali gépemen is KM Playert használok, így erre is leszedtem. Össze is lehet őket párosítani.(Sose próbáltam)
    Mondjuk az fura, hogy a telefonon FHD-ban felvett filmet, a kmplayer szépen le is játsza a telefonon, de az asztali gépem akadva játsza le. (igaz ez egy nagyon régi gép, de azért ez nem egy FHD blueray méretű, szintű filmet vesz fel a telefon se.)
    Na majd lepróbálom öregem új laptopján. Lehet csak kódek hiány, verzió gond van

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Pillanatra visszatérnék a 4G kérdésre.

    Szóval. Ha kikapcsolom a netet és csdak a telefon rész üzemel, akkor 3G amit kiír. A belvárosban mászkálva mint egy zombi néztem a telefont de sehol semmi, pedig ott elvileg, csak tudnia kellene a kék szolgáltatónak is adni a 4G-t. Adat forgalomnál H és H+ a kiírás.

    Ha manuálisan a mobil hálozatoknál kiválasztom a Telenor 4G-t, akkor nem csatlakozik fel illetve ha igen akkor is "csak segélyhívást" ír ki.
    Ha autómatára állítom és a telefonon 4g-3g-2g a beállítás akkor is Csak 3G-t ír ki.-

    Akkor most mi legyen? Ötlet?

    Az előfizetésben benne van a szolgáltatás.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #3723 üzenetére

    Igen. Munkatársam HTC-je LTE, vagy 4g feliratot ír ki.

    De a munkatársam P7-e is Csak 3G-t ír ki és az még csak 1 hetes. Nincs belepiszkálva. De nem tudom a verziószámot. De szerintem B121

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Megvan az !G jelzéshiány oka.

    Egyszerű.
    Átb..tak a 1220-on és a boltba is. Mert a AllIn-M Csomag nem támogatja a 4G-t.
    Bosszantó, legalábbis, hogy a t..ömért nem mondják, hogy nem tudja a csomag ne erőlködj.
    Mondjuk, nem éreztem eddig se hiányát a 4G-nmem, legalábbis net sebességben amit nézek abban nem érzem, itthon meg wifi megy.
    De most legalább nem hiányolom a jelzést, és nem idegeskedem miatta, hogy lehet rossza telefon.
    Vagyis a telefon jó, csak a csomag nem lép fel a 4G-re.

    Majd bedobom munkatársam kártyáját,és azzal ellenőrzöm.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Ne má... User error.

    Minden telón a gyári böngésző egy f.s, htc m8 on is, medig az csúcs telefon elvileg. Tegyél fel krómot vagy operát. Nem szaggat, sőt. HTC M8 al vetettük össze 3g hálón, mert nekem az előfizetésembe csak az van, és lásd volt lap amiben gyorsabb volt mint az M8.. Na kb ennyit számít a telefon. A háló sebessége és az átjárók gyorsasága számít és a böngésző. Ez nem űrtechnika csak telefon. Mellesleg mind a kettőn króm és opera is tesztelve, mind a kettőn az opera volt a gyorsabb. Sokkal.

    Én egyszerre használok netet, GPS-t, Nfc. De megy a wifio mindíg, hogy tudjon csatlakozni már garázsba beálláskor is, vagy anyám panelének már a parkolójában.
    Háttérben skype, facebbokmessenger, és néha face is megy ha elfelejtem kilőni. Megy a g+.
    Ez mellettr használom a waze-t és érdekes módon, 15km alatt 1-2%-al növekszik az aksi töltöttsége.

    De használok IGO9 et is néha, sőt a google térképét is, sőt volt, hogy egyszerre mentek, és rendszeresen futnak a gyerek játékai a háttérben. Csak azért mert lusta vagyok kilőni a memóriából. Azért vagyok lusta mert ez a teló bírja. Ez mellett megy a waze az autóban, és töltődik a telefon. Persze nem úgy mintha semmi nem menne.

    Töltés. Az akkukat általánosan töltéskor a töltő 1 tizedével tölti.
    Vagyis 3000mAh aksit vagyis 3 Ah esetén 0.3 A -al tölt. Ami azt jelenti, hogy az 1Ah töltő lazán tölti.
    Amellett a telefon tényleges áramfelvétele nem 3Ah hanem kevesebb, különben a nevéből adódóan Amper per óra fogyasztás. Ha 3A vesz fel egy teló akkor az 3Ah aksi 1 óra alatt merülne le.

    Ezek a telók kb max 1-1.2 Ah körül vehetnek fel.(de szervizes megmondja) Ezért egy 1.5Ah töltő bővben tölt még full terhelésen is.
    A töltő áramát pedig full terhelésre tervezik általában. Vagyis ha minden megy akkor is kicsit tölt.
    Az autós utólagos töltőknél, pedig olyat kell választrani ami legalább akkora mint a gyári töltő, vagy nagyobb. Ha kisebb amit használsz, akkor nem a teló hibája, hogy nem megfelelő a töltő.

    Értem én, hogy új teló meg keressük a hibát, mert nem htc (kollégám dettó ilyen) de a fizika meg fizika telefontól függetlenül.

    Nem tökéletes telefon. Mint mindennek, vannak hibái. De ne user hibákat vessünk a teló hibájának.

    Bocsi ha valakit megbántottam.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz pixelmester. #4068 üzenetére

    Hát igen...

    Én pl. nem használok SD kártyát, csak belsőt. Ilyenkor mielőtt wipe van, le kell menteni az összes Backup fileokat, amik kellenek, plusz zene, kép, csengőhangok, értesítés hangok nönytárat és csak az után mehet wipe.
    Viszont mindent visszamásolva a HuaweiBackup kivételével, működik minden.

    A trükk csak az, ami informatikából már ismerős, (lehet csak nekem mert én dos 5.5el kezdtem 80as évek végén), hogy a rendszer, nem csak könmytvárat jegyez meg, hanem regisztráklja is a bejegyzett könyvtárat.

    Így egy alap backupot szoktam csinálni, és nem vissza másolni a könyvtárat, lényegéebn sms, névjegyzék stb. de programok, képek nélkül. Így ő maga hozza létre a HuaweiBackup könyvtárat. Ez után bele másolva a régi tartalmát, már látja is, és vissza is állítható minden.

    Mellesleg vetekszik a Titan Backuppal a vissza állítási része. Igaz olyan mélységeket nem tud, mint a jegelés, vagy beillesztés romba, stb, mert ugye ahhoz kell root, de csontra vissza állította a programokat.

    A szép benne, hogy első alkalommal beparáztam, mert visszaállítás után nem láttam a beállításoknál, azokat a fiókokat, lásd facebook, dropbox stb. amik előtte ott voltak, de a programok első indításakor, vissza rakta azokat is, anélkül, hogy kérdezett volna bármit is. Ez mellett még a programok belső beállításai is megmaradtak.

    Amit nekem kellett vissza állítani azok a hátterek, mivel azokat én magam teszem be külön dropboxról, és nem tárhelyről és nem a téma hátterét használom. Azt nem találja meg, mert fizikailag nincs ott ahol keresi, csak ez az oka.

    És hogy kicsit közelebb kerülj a wipe és a gyári visszaállítás közti különbséghez.
    A wipe = pl windovs teljes újratelepítés formázással
    A visszaállítás = mintha csak kitörölgetnél minden windows programot a vezérlőpult - programok telepítés/törlés menü alatt

    (Bár ez sem teljesen igaz, de mondhatni a sallang ott marad a gyári vosszaállításnál, a wipe szűz rendszert csinál)

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Hali... Összefoglaló bloghoz.

    Ahol a rootolás rész van.
    A B133as verziónál nálam nem működött.

    Vagyis:
    Minden szép és jó a terminál emulátoros részig.

    Ott van ez a sor, hogy:
    mount –o wr,remount /system

    Na ez nem működött az istennek se. Keresgéletm és xda-n javasolták ilyenkor ezt:
    mount -o remount,rw /system

    Azért szólok mert B121es verzió alatt a felső megoldással ment, vagyis az is jó, de B133 alatt nem ment, csak az alsó verzióval. Gondolom valamilyen változtatás történt valahol.

    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54475578&postcount=586

    [ Szerkesztve ]

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Azt meg tudja valaki mondani, hogy hol lehet beállítani, hogy melyik legyen az elsődleges böngésző?

    Van fent 4, chrome, firefox,opera, gyári, és rendre megkérdezte mindíg ha linkre kattintottam, hogy melyiket használja. Én meg rendsre, megadtam neki, egyet és a CSAK MOST gombot nyomva elindult, de legközelebb is feldobta ezt a kérdést.

    A problémám, hogy mostanában, nem kérdez, hanem a fos gyári indul el. Én meg csak azt nem használom sose. Amúgy meg operát használnám, ha lehetne.

    De leginkább a kérdés azt is megcélozza, ha netán megadom, neki, pl akár egy képnézegetőnél is hogy melyiket használja, hogy tzudom azt módosítani később, anélkül, hogy a pőrogramot törölni kellene?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #4308 üzenetére

    Béna voltam, megtaláltam.
    Alkalmazások kezelése, majd az "összes", és ha a böngészőt kikerestem ott volt, hogy "alapértelmezés törlése". Megnyomva, és lásd a következő link kérésnél pl fészbúkból, máris dobta fel a kérdést melyik böngésző legyen.

    Más:
    Nekem a standard swipe van, és azt is használom. Előtte sok másikat is használtam másik telón, magasan veri őket. Pl anysoft is gyér ehhez képest.
    Nekem az összes be van pipálva. Android Bill, Swipe for huawei, Google hang alapú gépelés.

    Beállítgattam őket és nincs vele baj.
    Ha akarom diktálok, ha akarom gépelek, ha akarom kézzel írok.
    De gépeléskor is csak egy sorban ajánlja fel a szavakat, de nem módosítgatja írás közben. Vagyis akár krixkraxot ís írhatok. (Autómatikus javítás mögül csak ki kell vennia a pipát, minden mást hagyni lehet, akkor nem predektívként viselkedik)

    De azt nem tudom, hogyan tudjátok kiakasztani a telót. A gyerek egyhuzamban játszik vele hétvégén vagy 4-5 játékkal felváltva, plusz néha mellé nyomkod(4 éves) és minden vackot elindít, még akkor sem akad össze a teló.

    Persze a CM cleaner jól megszivat néha. A vicc, hogy semmivel nem takarít többet mint a gyári. Total commanderrel és root explorerrel végig nyálaztam egy gyári és egy CM-es takarítás után, semmi különbség, Vagyis tök feleslegesen erőlködtem vele. De néha azért kitörölte azt is amit nem akartam.
    Ami viszont hasznos az nálam az ES taskmanager, amivel így root után, valójában ki tudom lőni, mik induljanak el telefon újraindításakor, és a task killerje is elég jó.
    Bár ha ki is lövök induláskor egy egy rendszer appot, és utólag elindítom kézzel, akkor már nem lövi ki a memóriából, hiába van root engedélyezve az appnak.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #4315 üzenetére

    A CM sem szedi le ahogy elnézem. Legalábbis sok üres mappát file kezelőpvel törölgettem, mert ottmaradtak.

    Egyelőre még fent van, a törlenő mappába téve, nem kér inni, enni, és van bőven hely.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz ctibor #4316 üzenetére

    Nekem így néz ki.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    Nem szinkronizálja a fotókat.

    Fiókoknál a google alatt engedélyezve van. A fotók alkalmazáésban is az autómatikus mentés be van kapcsolva.
    Anno bekapcsoltam működött is, de most hogy csináltam a két képernyőképet feltűnt, hogy a neten nem látom, csak a telefonon. aztán végig néztem a többi képet és mikulás óta nem szinkronizált semmit.

    Kb akkor raktam fel a B133-at. Lehet hogy B133-alatt nem szikronizálja? Valami bug?
    Nincs tapasztalat róla?

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #4321 üzenetére

    A telón van egy a g+, hoz tartozó fotók alkalmazás.

    Elvileg a kamera könyvtára autó szinkronizálása azt jelenti, hogy menti a google drive fotóknak fentartott részére. Így weben a g+ oldalon, átváltok a fotókra és látnom kellene minden telón lévő fotót. (Meg adható a telón az is, melyik más könyvtárat szinkronizáljon fel még). Ezeket kellene látnom.

    De a régen szinkronizáltakat látom is, de ha csinálok egy képet akkor nem teszi fel. Akkor sem ha azonnali szinkront állítok be neki.

    Védettek közt van a g+ is már, és nincs letilta vsemmilyen app. Vagyis wifin, 3Gn is mehet a feltöltés minden appnak nélam.

    Ráadásul most minden tiltó kezelő, stb-t kilőttem, vagyis már induláskor bepakol mindent a memóriába. De így sem.
    És msit a B133 rendesen lett felrakva. wipe, factory reset, és recovery vagyis 3 gombos install.

    ... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Új hozzászólás Aktív témák