Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ORCA58

    addikt

    válasz Sebhelyes #814 üzenetére

    A 2 éves Huawei G6-on a gyári műanyag fólia van még mindig, és egy pici karc van csak rajta pedig 100% hogy a műanyag nem karcálló. Zsebben hordtam én is.
    Azt viszont nagyon szomorúnak tartom, hogy a gyártók áttérnek a 2,5D (roppant hülye elnevezés) üvegre, amit már védeni sem lehet tisztességesen. Nem lepne meg, hogy éppen ez a fő szempont a gyártásnál.

    Évtizedekkel ezelőtt a japánok kezdtek a VHS videókba olyan műanyag alkatrészeket bele tenni, ami biztosan nem bír 10 évet, ha szerencséjük volt 5-öt sem. A szerelők japán acélnak hívták.
    Vagy jött a keret nélküli kerámia tűzhely. Amellett, hogy hülyén néz ki roppant érzékeny. Vőm véletlen a peremére tett egy edényt, rögtön elrepedt. Vehettek újat, a gyártók nagy örömére.
    Sajnos a pazarlás a "piacgazdaság" hajtóereje, és az emberiség sírja is!

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz Sebhelyes #814 üzenetére

    Az ionizációs eljárás és az összetétel egyre szuperebb. Lehetővé teszi, hogy kisebb vastagságon is eredményesebb legyen a keményített réteg, mint az elődök esetében. Ennek ellenére a gyártó sem állítja, még közelről sem a 100% -os eredményességet.

    Másik az, hogy a Corning tesztek esetében általában a rugalmasságot, részben a törést, illetve a keménységet (pl. Vickers, Knoop) vizsgálják. Vagy a már "divatos" körömreszelős ütögetés". :D

    Ez mind szép és jó, csak éppen napi használatban pont nem ez a jellemző. Egyrészt a keménység karctesztek nem veszik figyelembe a folyamatos surlódást, aminél zsebben tartva, felületen húzva/csúszva más hatások érik az üveget.

    Másrészt a pofára esés egy ideális állapot a telefonnál. Tehát majdnem másodlagos, hogy 1 vagy 1.6 méterről milyen jól szerepel, mert ilyen esetben nagyobb felületen oszlik el az ütődés. Az érdekesség ott következik be, amikor valakinek a sarkára vagy az élére esik a telefonja, ahol kis felületen hat az erő. Meg ugye megint előkerül az a tény, hogy manapság már a telefonok többségén az üveglap nem csak a kijelzőt, hanem teljesen (vagy szinte teljesen) az előlapot is védik. Mindezt megfejelik a gyártók azzal, hogy a káva is kisebb, ami persze sokkal esztétikusabb.

    Én sokszor cserélgetek telefont, és szoktam használtat is venni. Meg nem tudom számolni, hogy hányszor hallottam a "karcmentes" vagy a "makulátlan" jelzőt. Aztán természetesen az esetek igen nagy többségében folyadékos tisztítás után rendre előkerültek a nem létező karcok. Többnyire akkor szokott tényleg karcmentes lenni, ha valaki kb. 2x vette ki a dobozból, vagy előtte jó minőségű védő volt rajta. Aláírom, lehet egy telefon karcmentes, de ahhoz nagyon makulátlan körülmények kellene, hogy én is ezzel a divatos jelzővel éljek.

    Tehát nem mondom azt, hogy hazudik, aki azt állítja, hogy karcmentes a kijelzője, de ennek az esélye konvergál a nullához. Nagyon ritka. Éveken át több készüléknél meg kb. lehetetlen.

    Na meg használt készülék vásárlásakor érdemes leszedni fizetés előtt a telefonon lévő fóliát vagy üveget is. Egyrészt előtte is kerülhetett rá karc, másrészt a 100-200 HUF beszerzési áras fóliák nagy többsége kb. annyit ér, mint halottnak a csók. Alá tud karcolódni. Ezt csak tippként írom másoknak.

    P9 -en is GG van, egyik fórumtársnál Wowfixit használata mellett karcolódott meg az üveg. Ennyire volt ellenálló a védelem.

    Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez már nagyon nem ebbe a fórumba való. Meg vannak a megfelelő Corning témák, ahol a felhasználók bizonyíthatják a saját igazukat. Amennyiben tényleg nem GG van ezen a telefonon, úgy meg végképp nem a tartozik ide.

    [ Szerkesztve ]

  • ORCA58

    addikt

    válasz Sebhelyes #2479 üzenetére

    Esetleg egy másik app használata. Pl. [True Phone Dialer & Contacts] Régóta ezt használom. Ezt aztán kedved szerint személyre szabhatod.
    A P9 lite-on egy "hibája" van, hogy a nem fogadott kis piros szám az eredeti tárcsázó ikonon jelenik meg, és nem tudom be lehet-e állítani a True Phone-ra.

Új hozzászólás Aktív témák