Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vhw

    addikt

    válasz #82729984 #146 üzenetére

    Akkor legyél szíves felvázolni egy átlagos kőkocka takt time-ját.
    Milyen elemi részfeladatokra lehet bontani ezt a folyamatot, amit az egyszerű, betanított kőfaragó gyorsan, hatékonyan elvégezhet, minimális betanítás követően? Minden rabszolga csak egyet üt a réz vésőre és máris gurul tovább a szalagon a következőhöz? (ja nem lehet, hisz nem mozoghat, az addig ott marad a sziklafalban, míg ki nem verik onnan, az egyszerre limitált létszámban hozzáférő munkások)
    Milyen módon lehetne gépesíteni/automatizálni/uniformizálni a változó méretű, tömegű kőkocka gyártási folyamatot?

    Ne modernkori analógiákkal dobálozzunk, legalább közelítő időtartamokkal - azokkal lehet osztani-szorozni; hány fő, mennyi idő, milyen termelékenységgel.
    Van egy hivatalosan elfogadott építési időtartam, ezt visszaosztva megvan a közelítőleges időarányos kőkocka szükséglete az építkezésnek; parancsolj milyen technológiával, logisztikával, létszámmal lehet ezt kiszolgálni?

    Sehol nem állítottam semmit az ufókról, de jó duma a számba adni, ezzel nullázni az eddig felhozott kétségek, kérdőjelek jogosságát.

    nemlehet: nem állítottam semmit az ufokról ebben a topikban.
    De a nincs rájuk semmi bizonyítékot se merném ilyen kategórikusan kijelenteni.

    doooo: de lassan kezd a hitről szólni, az egyszerű ember elhiszi, amit a tudósok állítanak, akik esetleg lemérték, reprodukálták. Rosszabb esetben tudatosan összehazudtak. (mert ugye nem tudunk a történelemben megdőlt tudományos dogmákat, amiket nem mérési hibák, nem jóhiszemű tévedés okozott, hanem az illetékes becsvágya, büszkesége.

    [ Szerkesztve ]

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Új hozzászólás Aktív témák