Új hozzászólás Aktív témák

  • pee13

    senior tag

    Nagyon tetszik a cikk, de csak a hangfalkábelig tudtam olvasni. Majd elolvasom a többi részét később.
    Jómagam is szeretem a zenét, és azt a meglévő dolgokból a lehető legjobbra faragni.
    De nem tudom megállni, hogy ne ugassak egy kicsit.
    Interconnect kábel: A leg költséghatékonyabb megoldás talán az RG59 75 ohmos koax kábel, valami jobb minőségű RCA csatival. Az átlagos vékony teszkós kábelekhez képest oylan volt az első meghallgatáskor, mintha a komplett rendszeremet cseréltem volna ki.
    KB. 1000ft két darab 1 méteres szál csatlakozókkal.

    Fontos, hogy a kábel RG59-es legyen, haver valami motorola koaxból csinált hasonlót, állítása szerint csapnivaló lett a közép, és borzalmasan kiemelt a magas.

    És a hangfalkábel:
    Sokat olvasgattam, és két megoldást találtam:
    Lenne a sima villanyszerelési tömör rézdrót, mondjuk 1,5mm2 vastagsággal. Nem próbáltam ki, de jól hangzik.

    A másik pedig -röhögni fogtok- az UTP kábel. Az elvetemült audiofilek emlékeim szerint polaritásonként 2-2 szál CAT5 kábelt sodortak össze, nálam csak 1 szál van egy hangfalra. (nem volt több itthon :) ) Szintén olyan élményem volt, mintha rendszert cseréltem volna. [link]

    "I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Új hozzászólás Aktív témák