Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz krystman #339 üzenetére

    A 2.1-es hangrendszerben szerinted hány hangszóró van?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz CPT.Pirk #340 üzenetére

    a 10k-tól kezdődő darabár nem hifi.

    A mélynyomónál nem csak az átmérő számít, hanem az is, hogy hogyan van összehangolva a mélynyomó meg a hangdoboz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • AMDFan

    addikt

    válasz #56474624 #350 üzenetére

    Annál még sokkal szarabb a Z2300 zenehallgatásra és arra is ráírják, hogy THX. Vicc. De ebből már volt itt ugatás a PH-n szóval szerintem ezt hagyjuk :R

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz bambano #352 üzenetére

    Főleg, hogy vannak más hangfalak is pl az Air1 :K

    high end elektrosztatikus hangfal membránjaként egy átlátszó, két rúdsor közé rejtett fólia funkcionál, melyet elektromos töltések mozgatnak. A hagyományos, a mágnesesség elvén működő hangfalakkal szemben ez a szerkezet olyan tiszta és torzításmentes hangzással rendelkezik, hogy nincs szükség a magas és mély hangok szétválasztására.

    [link]
    [link]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #352 üzenetére

    Ezeket még én is tudom, pedig nem mozgok hifi körökben, és elutasítom a drága konstrukciókat. Nekem megfizethető áron elérhető jó hangzás kell. Na de ez egy más tészta.

    A hifi klubban mondták, hogy a kétutas hangfalakban lévő hangszórók darabja 10k-nál kezdődik. Én nem állítottam, hogy hifi cucc, de jól szóltak, az biztos. Saját építésű cd lejátszójuk volt, arra batár nagy erősítő kapcsolódott, amit szintén ők csináltak, valamint kb. 6cm vastag kábelek mentek a hangfalakhoz, amik érdekes vascső talpakon álltak, olyan 15 fokban hátradöntve.

    No meg terveztem már hangfalat a Tie-Small paraméterek alapján, szal persze, hogy a dobozt kell a hangszóróhoz tervezni. Még azt is a mély hangszóró dönti el, hogy pl. nyitott v. zárt dobozt építsünk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • psyho85

    aktív tag

    válasz zoltanz #354 üzenetére

    Szép, szép, de akkor inkább veszek az árából (valószínűsíthetőleg) egy autót, vagy felújítom a lakást, blablabla... Jó ez közhely, nyilván, ha megtehetném, vennék egy párat. Meg mondjuk egyébként is szívesen meghallgatnám.

    Vajh hogy szólna 'rajt kedvenc Emergency House mp3-am? ;] :DDD

    Ja, és hihetetlen, hogy még 350+ hozzászólás után is tudtok mit egymás fejéhez vágni... :D :P

    [ Szerkesztve ]

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz psyho85 #356 üzenetére

    Azért szerintem el tudják adni, igaz ez egy hibris megoldás, de 590 000 Ft az ára, használtan 350 000 Ft körűl mozog egy Martin Logan Source. :P

    [link]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • dabadab

    titán

    válasz kissthomas #349 üzenetére

    Izé, a HIFI konkrétan a DIN45500 szabvány (csak az a baj, hogy 1973-as, így ma már elavultak a követelményei) ellentétben a multimédiás THX az tényleg csak egy megvásárolható plecsni (a mozis THX más, ott tényleg valós és szigorú követelmények vannak a hangzással szemben).

    DRM is theft

  • krystman

    őstag

    válasz CPT.Pirk #340 üzenetére

    Értem. Épp ezért is írtam, hogy minél több a hangszóró egy hangfalba, annál jobban szebben szólhatnak a hangok. Én úgy vagyok vele, hogy szerintem nem hülyeségből készítenek 3-4utas hangfalakat! Bár igazából én 2utas hangfalat nem hallgattam idáig, de egy jó összerakott 2utas biztos jó szólhat! Szerintem egy hangfalnál fontos, hogy a frekiket szépen lefedje az alacsonytól a magas hangokig. De, egy rendszernél, hogy jó szóljon rettentő sok dolog számít! Szerintem lehet egy fullextrás cuccom is, ha egyszer a szoba akusztikája és hangfalak elhelyezése rossz, vagy nem lehet elhelyezni. Én meg elhelyezni sem tudnám, ha lenne is ilyen cuccom. :F

  • krystman

    őstag

    válasz AMDFan #353 üzenetére

    Mondjuk ezeket a rendszereket nem diszkózásra találták ki! Ezek helyi hangosításra vannak, ha pl. a gép előtt ülsz, és ott hallgatod ott tökéletes szerintem. Szerintem ezeket külön kellene választani! Zenére rendes hi-fi kell, még gép előtt meg egy ilyen kisebb rendszer.

  • bambano

    titán

    válasz zoltanz #354 üzenetére

    Ez egyelőre csak az öndicséret mindig büdös kategória... Majd ha lesz róla független teszt, akkor ér majd valamit.

    #355: az úgy oké, hogy normális áron akar valaki jó hangú cuccot venni...

    #359: "minél több a hangszóró egy hangfalba, annál jobban szebben szólhatnak a hangok": na ezt nem szokta igazolni a gyakorlat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tdd587

    őstag

    Meglepődve látom, hogy még él a topik. Csak az albumajánlós részekre reagálnék röviden:

    Természetesen csak metal vonalon gondolkodunk, minden más műfajnál nagyon sok jó lemez van, én mégis azt mondom, hogy vigyünk legalább egy jó metal lemezt, főleg ha leginkább azt hallgatunk, nem demo-jazz lemezeket. Itt jönnek elő legkönnyebben a hibák ugyanis. (Az én tapasztalatom, nem kell velem egyetérteni.) A többi műfajnál nagyon könnyen megvezetnek, különösen nagy hangerőn, demó lemezekkel, amik nem tudnak igazán rosszul szólni, csak jól, meg piszok jól. Metal zenéknél meg összeomlik az egész és csóválja az ember a fejét milliós cuccokon is, hogy csak ennyi?

    Amit én vinni szoktam: 1 Ákos lemez (Karcolatok/Test), ezeken mindent észreveszek, minden részletre emlékszem, ez a belépő. Esetleg még a 7 parancsszó, ha nem ül előttünk karnyújtásnyira Ákos/Kaszás Attila, akkor lehet is felállni. Aztán mindenképp kell egy olyan lemez, amin akusztikus gitár van belenyúlás nélkül rögzítve (pl. Tátrai - Latin), ezzel mérem a sebességet, ha nem pattanak a húrok, ha durván pislogósak a tranziensek, akkor felejtős az egész cucc (csöves és társai ugye...). Aztán nekem kell valami, amiben van zongora (itt jön az Anathema pl.) és persze lehet vinni a hifis lemezeket (patricia barber, kari bremnes stb.) de azokat majdnem minek, mivel mindenen jól szólnak és egyébként is idegen cuccok, idegen akusztikában nehéz kapaszkodót találni. És persze nekem kell egy-két összetett metal lemez, mivel otthon is 80% metal megy. Akkor jön pl. egy régebbi Silentium (tip-top dinamika, tér, hangszerek, minden), az első Within Temptation (még piroska és a farkas zene volt anno...), második/harmadik Tristania (gothic, olyan széles térrel, hogy szinte oldalról szól), Penumbra, Sirenia (gothic lemezek), Gathering pár évvel ezelőttről, Tool és még sokan mások, persze nem 25 lemez, max 5. Black/death metal-ra vigyázni, nem fogják elviselni. Jó black metal lemez mondjuk most nem is jut hirtelen eszembe...

    És persze nem minden lemez jó mindenre, van amelyik mélyhiányos, van amelyiken csak 1-2 szám teszre érdemes, szóval ez változó, de ez így van a demo lemezekkel is.

    In Flames - Colony: nagyon ki van hegyezve a folyamatos cin püfölésre, mp3-nak ez halál, össze fogja torzítani (alacsony bitrátán vágja is a tetejét). A-B teszten az ilyen zene azonnal megbukik a FLAC javára. Persze tudom én, hogy miért mindig pavarotti énekhangja, meg 20 másodperc vonósnégyes megy a nagy leleplező cikkekben, hogy úgysehallodmp3jóazmindenre... de kár bedőlni.

    Nightwish albumok (kivéve az utolsót): ehhez hangmérnök véleménye kellene, hogy miért így vették fel ahogy, nekem van egy olyan tippem, hogy tarja hangja így jobban érvényesül. Az összes hangszer egyenhangerőre van keverve, nem üt a dob, nem különül el semmi, mintha le lenne keverve mono-ba az egész, rátapadva a hangfalakra és még sávhatárolt is mindkét végén. Ezt úgy szoktam demózni, hogy nightwish után közvetlenül Tristania és bammmmm, betölti a zene a szobát, nem ez a mono tekerés. Tudom nightwish, oprea, haverok, fanta.

    Anathema - Hindsight: tulajdonképpen ez egy semi-acoustic remix album, kicsit lassítottak a számokon, de szinte tökéletes a felvétel. Olyan mélyre megy és olyan mennyiségben, hogy az már szomszédcsalogató, no clipping, tökéletes vokál, tökéletesen térben minden hangszer, zörejek, suttogás, minden apró rezzenés hallatszik, egyszóval minden a helyén. Erre mondanák a kukacosok, hogy végletekig közelmikrofonozott a produktum, de legyen ez csak széljegyzet... A Judgement a másik kedvenc tőlük, bár arról nem minden szám használható, de azon van az egyik kedvenc zongorás részem, ahol egyszer csak a jobb sarokban tényleg hihetően megjelenik egy zongorista és önkéntelenül odanéz az ember, hogy ki ül ott...

    Szerk:

    Azzal egyetértek, hogy a szempontokat és a közös terminológiát ki kellene alakítani egy rendes cikkhez. Erről mondjuk olyan szép emlékeim vannak... mindenki egy bizonyos szókincsen szocializálódik, ezért lehet tudni, hogy hol kezdte. Pl. mit jelent az, hogy feszes hangzás? Vagy hogy gyors? Van tere? Hifis emberkék ezen is jól össze szoktak veszni...

    Amúgy meg minden bornak fűszeres íze és gyümölcsös aromája van (hehehe.... ), ahogy a hifista is mindig ugyanazokat a jelzőket puffogtatja. Ki mit keres...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • bambano

    titán

    válasz tdd587 #362 üzenetére

    ezek az agyonelektronikázott metál zenék nem alkalmasak rendes tesztelésre...

    jazz-t pedig azért szoktak hallgatni ilyen teszteken, mert nagyságrendekkel jobban meggyötri a rendszert, mint ezek a metál zenék.

    Hallgass meg egy Diana Krall lemezt, vagy egy Ave Maria-t akár Tarjától, akár az El Greco lemezről...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • AMDFan

    addikt

    válasz bambano #363 üzenetére

    Nem értelek. Ha valaki metalt hallgat akkor hiába tesztel jazzel, hazaviszi a cuccot és elégedetlen lesz a hangzással. Olyan, vagy hasonló zenével kell tesztelni amit hallgat otthon az ember. Ahol anno én hallgattam hangfalakat simán benyomtuk a Metallicát. Mondjuk oda nem vittem zenét, de volt a srácnál mindenféle stílus :)

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz bambano #363 üzenetére

    Remek, akkor mikor otthon metált szeretnél hallgatni, tegyél be helyette cannonball adderley-t, hátha tudja pótolni a hate eternal-t. :N

  • Gabrika

    tag

    válasz bambano #363 üzenetére

    szerintem az agyonelektronizáltság nem műfajfüggő, ezért nem értek egyet az általánosításoddal, nagyon sok ugyanolyan eredeti zenét csinálnak ma is sokan, mint évtizetekkel ezelőtt (pl. www.stereochrist.com itthon, vagy www.mirrorofdeception.com, ... nagyon hosszú lehetne e lista)

    a műfajtól függetlenül pedig szvsz legelőször csakis azzal a zenével érdemes teszteni, amit nagyon jól ismersz -> amit szerecc és amit hallgatni fogsz rajta.
    e kérdésben sztem nincs abszolút igazság, mely valamely műfajt kiemelné vagy kizárná - szinte mindegyik műfajból lehet komplex hangzású és jól összerakott példányokat választani épp úgy mint, ellenpéldákat
    tehát nem a műfaj gyötri meg/vagy nem

    u.i.: sokmindent hallgatok, ismerek, de azért nem mindenet, úgyhogy kivételek bizonyára vannak, pl. lagzilajcsi és tucctucc, de gondolom itt senkinek nem jutott ilyen eszébe :W

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • Gabrika

    tag

    válasz AMDFan #367 üzenetére

    köszi a tippet, megkeresem a fúldiszkógráfiját és körbejárok vele - azért kíváncsi lennék néhány kereskedő arcára, amikor a csúcsportékájukon ez szólal meg :Y

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • bambano

    titán

    válasz Gabrika #366 üzenetére

    Továbbra is állítom, a metál nem hajtja meg annyira a cuccot, hogy rendesen megszórja a mezőnyt. Mondok kicsit sarkított példát, van 2-3 cuccod, ami közül választani kellene, beleraksz mindegyikbe 1-2-3 metál számot, lepontozod. Az ideális 100-ból az egyik kapni fog 98-at, a másik 96-ot, a harmadik 97-et. Vagy még ennyi sem lesz a különbség.

    Ha megpakolnád például Korrékkal, vagy Dianával, az rendesen szétszórná a mezőnyt, lenne mondjuk 50, 70 meg 90 a pont, Sokkal látványosabban buknának ki a hibák. Sokkal nagyobb különbséget produkálna minden, emiatt sokkal egyszerűbb lenne a döntés.

    Amit mondjuk jazzel választottál, azon a metál is jobban fog szólni. Amikor meg hazavitted, azt hallgatsz rajta, amit akarsz, az nem volt kérdés, hogy ebbe nem akar senki beleszólni.

    Az agyonelektronizáltság pedig műfajfüggő, egy Nightwish albumon szól néhány szintiszólam, egy dob, meg agyontorzított gitárok. Ehhez képest egy minőségi koncertzongora, egy nagybőgő meg rendes énekhang az ég és föld.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #56474624

    törölt tag

    válasz bambano #369 üzenetére

    Amit mondjuk jazzel választottál, azon a metál is jobban fog szólni.

    Sajnos nem. Minden tiszteletem az angol hifi hangfalaké, akusztikus zenére kiválóak lehetnek, de metálra (meg úgy egyébként könnyűzenére) 100x inkább vennék valami régi, dögösen szóló amerikai hangfalat. Egyvalamiről feledkezel meg, mi itt nem komromisszum-mentes hangfalakról beszélünk. Olyan nincs is egyelőre, ami teljesen az. Van tehát létjogosultsága annak, hogy azt a hangfalat válasszuk ki adott zenei műfajhoz (adott árkategóriából), amelyiknek a hibájával a leginkább együtt tudunk élni.

    Csak példa gyanánt.

    http://www.youtube.com/watch?v=ZcIpMSoqzD4

    Na például ennek a számnak azt a pusztító erejét egy angol polcsugárzó (pl. egy spendor) soha nem fogja úgy visszaadni, ahogy kell. Lehet bizonyos tekintetben jobb lesz, mint mondjuk egy kétajtós szekrény méretű régi polkaudio hangfal, de engem az akkor és ott nem fog érdekelni, hiányérzetem lesz, erős hiányérzetem.
    Sőt hát van is, mert helyhiány miatt (na meg money) jómagam is polcsugárzóval nyomulok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #363 üzenetére

    Rákérdezek: hallottál már egyet is ezek közül? Akkor melyik is van agyonelektronikázva?

    Diana Krall-tól meg rosszul vagyok, na azt felesleges vinni. Kislány a zongoránál egyedül zene, azon is van egy csúnya elkenés effektus, amitől olyan élettelen, fátyolos az egész. (Nem ismerem minden lemezét, csak amit hallottam tőle, arról beszélek.) Továbbra is tartom, hogy több műfajt is viszek, patricia barbert is (bomlott kislány a zongoránál....) de metált is, és a legtöbb cucc a metálnál vérzik el, nem a barber kisasszonynál.

    És természetesen kompromisszummentes cuccokról van szó, nem ostoba sörszagú rocker vagyok, és utálom, amikor nem tud megszólalni valamin a metallica, mert "ezen szép zenét kell ám hallgatni". És annyi cucc megbukott már.

    A nightwish-el egyetértek, szinti-metál béna keveréssel de sok rajongóval. Tesztelni ne vigyük...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz #56474624 #350 üzenetére

    Najó de a THX-nek is vannak fokozatai :) Csak ezt elfelejtik ráírni :) Az említett Logitech cucc kicsit műanyag, kicsit kopog, de a THX Select minősítést sikerült kipréselni belőle jó IC-kkel :) És Erősen nearfield, szal 10 nm-en a számítógép előtt ülve tökjó. Én is gondolkodtam rajta, de szem előtt tartva hogy nem mindig DTS filmeket nézek otthon, maradt a nagy álló frontokkal és STRAIGHT módra képes yamaha végfok és egy Jamo szett. Nem a legjobb, de árban erre tellett :)

    TéHáiX-ből az Ultra és az Ultra2 minősítéseket nézegessétek meg... Ott lehet találni ínycsiklandozó végfokokat és hangfalakat. PS: az árakat ne nézzétek meg :)

    [ Szerkesztve ]

    ThomaS

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz dabadab #358 üzenetére

    Igen, erre írtam hogy nem mindegy melyik plecsni :) Ultra2-t énis szeretnék vásárolni :D

    ThomaS

  • bambano

    titán

    válasz #56474624 #370 üzenetére

    Ennek a számnak nincs pusztító ereje, ez egy sávhatárolt zajtömeg. Ettől még metálban is garmadával van jobb.

    A polkaudió hangjától meg falra mászok... Nem véletlen, hogy a szakma is meg a piac is a spendort magasabban jegyzi, mint a polkaudiót. Persze lehet, hogy egy technics mash cd-n meg valami japán erőlködőn ilyen zenével szól valahogy a polkaudió, de én az eredeti zenét szeretném hallani, nem azt, amit a cucc hozzátesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tdd587 #371 üzenetére

    Mindegyiket meghallgattam, amit felhoztatok példaként, mielőtt válaszoltam volna.

    Milyen elkenés effektus? Amit én hallottam tőle, az szépen, tisztán szólt. Hmm. A barbár kisasszony jó, igaz, nem látom az eszement különbséget Krallal szemben. Nyilván ettől jó. De ha az egyik elmosott, akkor a másik is, vagy ha az egyik nem az, akkor a másik sem. Szerintem nem elmosott egyik sem. Kicsit csalás a véleményem, mert Kralltól van koncertdvd-m, pcm hanggal, barbárkisasszonyt meg csak youtube-on láttam eddig.

    A metallica mindenen jobban szól, amin a jazz is. A nightwishben régebben legalább volt egy komolyabb feladat, most már az sincs...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • AMDFan

    addikt

    válasz #56474624 #370 üzenetére

    Azért ez az Emperor egy kicsit durva :)
    Nagyon szélsőséges zene, és szerintem nincsenek benne olyan igazán zenei dolgok amik miatt megérdemelne egy drága hangszettet. Szóval majdnem mindegy min szól, csak ne torzítson. Ezt nem azért mondom mert lenézem ezt a zene stílust, mindenki mást szeret, pl én is szeretem a hardcore zenéket (Raised Fist,Hatebreed stb...) de nem érzem túl lényegesnek hogy min hallgatom, mert nem a zenei megoldások a lényegesek egy ilyen zenében hanem a ritmus, meg az hogy b@sszon oda és kész :) Szerintem. Sőt lehet, hogy eretnekség tartják páran, de szerintem sok tisztán elektronikus zene van ami "zeneibb" mint mondjuk a Hatebreed vagy az Emperor. Persze ez lehet az én defektem is, hogy nem látom meg benne a szépséget. Elektronikus vonalon sem látom meg a szépséget a durvább dubstep zenékben. Ez van.

    szerk.: jut eszembe, a legjobb példa szerintem az, hogy vannak zenék amiket a kocsiban is éppúgy elhallgatok és ugyanúgy élvezem mint a hifin. Vannak amiket elindítok a kocsiban és bosszankodok hogy ááá ez nem jó így..., na de majd otthon!

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz bambano #374 üzenetére

    A régi polkaudiókról szerintem fogalmad sincs, hogy szóltak, így kár a mostaniak alapján ítélkezni. ;)
    Azt se felejtsük el, hogy azért az audiofil/high-end sznobok eleve nem hallgatnak ilyen zenéket.
    Hogy metálban mi a jobb, az megint ízlés kérdése, én a nightwish nevű sablonos, ugyanazokra a power metál riffekre épülő sz*rságoktól mászok a falra, de ez megint egy más dolog. Ha neked csak zaj, legyen az, számomra nem az, és bizony egy dögös amcsi hangfal jobban átadja, amit kell. Hogy egy ilyen zenének nincsenek nagyobb igényei, az is marhaság, tekintve, hogy nem hallgatsz ilyen zenéket, neked mindegy min szól, úgyis szar. Szerintem ezek után nincs miről beszélni... :N

    AMDFan:

    Nagyonis számít a közép is, meg a magas is, nemcsak a basszus. Nemrég váltottam ugye CD-lejátszót, és épp metál az egyik, amiben úgy érzem, nagyon hallani a fejlődést, nemcsak basszus terén. Az ilyen agyontorzított cuccok nagyon gazdagok felharmonikusokban. Szerintem hatalmas tévhit, hogy bármin jól szól, mert úgyis szét van torzítva. :U Aki rendszeresen hallgat ilyen zenéket, az tudja. :)

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz #56474624 #377 üzenetére

    "Szerintem hatalmas tévhit, hogy bármin jól szól, mert úgyis szét van torzítva."

    Igazából arra akartam kilyukadni, hogy azért mindegy min hallgatod, mert semmin sem szól jól :) De ezen persze nem veszünk össze, én még nagyon kevés hangcuccon hallgattam ilyen igazán elborult zenéket, szóval nincs rendes összehasonlítási alapom, csak feltételezek.

  • psyho85

    aktív tag

    Na, látom, elindult a karate - hiába, az internet a legjobb dojo.

    A torzított gitár dinamikája viszonylag kevés. Miért? Mert a torzítás voltaképp agyon-kompresszálás, négyszögjelig, ugye. Az életbe nem lesz akkora dinamikája, mint egy tiszta gitárnak, teszem azt. Amitől a rock/metal zene ütni tud, az az, hogy a tényleges dinamikát adó basszussal és dobbal együtt mozog az egész. Persze, egy jó kis csöves cucc (itt gitárcumóra gondolok) ad hozzá tranzienst rendesen.

    "ha durván pislogósak a tranziensek, akkor felejtős az egész cucc (csöves és társai ugye...)"

    Hát, én csak azt tudom, hogy egy elektro-akusztikus gitár hangosításánál próbálkoztam azzal, hogy adtam neki egy csöves előfokot, és az lett az eredmény, hogy majd kiugrottak a hangszórók, egyszerűen annyira "életre kelt" a gitár. Tele volt az dinamikával, hajjaj, túl sokkal is.

    Amúgy meg tényleg az a logikus, hogy azzal műfajjal hallgatod meg a hangfalat, amit amúgy is hallgatni fogsz rajta. Nekem is olyan hangfalam van (sajnos), hogy a tiszta akusztikus zene remekül szól rajta, él, valóban van színpad, stb. De a rock/metál egyszerűen nem áll jól neki, nincs mit tenni. Elég mélyre megy, elég magasra, elég dinamikája van, de hiányzik belőle az "őserő", ami a rockhoz és valami jófajta Jojo Mayer zenéhez kéne. Persze ez most ellentmondásosan hangzik, de nem tudom másképp elmondani, mert így van.

    Ja, és ha valaki azt akarja hallani, amit a hangmérnök elképzelt, akkor csinál egy reflexiómentes szobát, és tesz bele valami Genelec rendszert vagy Yamaha NS-10-et egy Bristol erősítővel. Na, akkor azt hallja, ami rajta van, és SEMMI mást. Így már el lehet dönteni, hogy mi szól jól s mi nem... :U

    Az pedig, hogy jó is-e az adott zenének titulált valami, az már erősen szubjektív és off-os kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #375 üzenetére

    Okés, látom vetted a lapot és nincs harag (kár volt ingerülten nekiállnom ennek a napnak, sorry).

    A fátyol megint egy olyan kifejezés, amit nem tudok megmagyarázni, csak megmutatni, hogy mire gondolok. Diana Krall CD-m mondjuk konkrétan nincsen szóval szerzek majd egy FLAC-et, és leírom, hogy mire gondoltam pontosan. Ha még ott van és nem csak egy rossz emlék. Ha még élni fog a topik...

    Barber elborult és mozgalmas számai nagyon tetszenek, az új album viszont számomra használhatatlan, mert elalszom rajta.

    Teljesen egyetértek veled a metallica - jazz kérdésben, visszaolvasva lehet, hogy nem volt elég egyértelmű: szóval persze, hogy minden jobban szól jobb rendszeren. Viszont (számokkal fogok dobálózni) egy 100e forintos erősítő és egy 200e forintos erősítő között a metallica-n volt áttörés annak idején (konkrétan az, hogy végre meg tudtam hallgatni, mert nem karcolja a fülemet), a jó kis demó lemezeim meg eddig is jók voltak, aztán pedig még jobbak lettek.

    Persze ha kivár az ember és nagyokat lépked (= sok mani), akkor óriási különbség lesz otthon, ami minden lemezen visszahozza a befektetést.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz tdd587 #380 üzenetére

    (konkrétan az, hogy végre meg tudtam hallgatni, mert nem karcolja a fülemet)

    És ez előrelépés? Élőben vedd már fel a hangerőt a gitárerősítőn/kombón betorzítva (de igazából overdrive is elég), és próbáld ki, hogy fog-e karcolni. Elárulom, fog. Itthon nálam legalábbis azt teszi, de eddig bármikor jártam hangszerboltban, akkor is így volt. Más kérdés, hogyan szereted hallgatni TE. Dehát ez csak a valóság "megszépítése", nem több. :))

  • krystman

    őstag

    Én szerintem nem lehet igazán tudni, hogy mit is képzel el a hangmérnök. Azt egyedül abba a stúdióba lehetne igazából megtudni, amibe felvették a zenét. Minden egyébb cuccon mást fog hozni a zene. Csak gondoljuk, hogy ezt képzelte el egy hangmérnök. Abba az esetbe, ha hallanánk a stúdióban a zenét, akkor lenne viszonyítási alap, és úgy lehetne kísérletezni a rendszerrel. De, így csak sejtjük, hogy ez meg azon a rendszeren hogy is szól, vagy ez lehet az igazi hangzás. Mivel így végig olvasta a h.sz.-at ember legyen a talpán aki el tud igazodni, hogy milyen rendszert is érdemes lenne építeni, hisz mindenkinek más tetszik akár hangfal hangjába, vagy épp erősítőbe. Tehát nincs egy konkrét márka és típus és erősítőbe és hangfalba sem, hogy egyetértés lenne.

  • tdd587

    őstag

    válasz krystman #382 üzenetére

    Egyetértés az nincs.

    Karcol = hallgathatatlan, csörömpölős hang, amit nem érdemes felhangosítani, mert csak zavaró lesz. Mármint csak zavaró. Élvezhetetlen. És nehogy levezesse nekem valaki, hogy a drágább erősítő azért nem csörömpöl mert vág és nem azért nem (huh...), mert nem torzít annyit.

    Annak idején másfél évig éltem abban a hitben, hogy a fekete album egy katasztrófa... szar volt a lánc, de a kereskedőnek elhittem, hogy nem a lánc szar, hanem a lemez.

    Tudom, az élet kemény pofonokat osztogat...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • AMDFan

    addikt

    válasz #56474624 #381 üzenetére

    Szerintem ez így nem állja meg a helyét. Ezek a gitárerősítős kombók szerintem nem feltétlenül a hangminőségre vannak kihegyezve, viszont baromi hangosak. Egész más a felhasználási terület. Most ez olyan mintha koncerthangerővel hasonlítanád az otthoni rendszered hangerejét. Pl. egy rockkoncerten nem hallod a saját hangodat, míg ha otthon annyira feltekered a hangerőt hogy ne halld a saját hangodat, akkor már eléggé szétesik a zene, bizonyos hangfalak már torzítanak is, és igazából nem is ez a cél az otthoni zenehallgatásnál. De nyilván nem lehet hasonlítani mert az egyik esetben többszáz négyzetmétert hangosítottak be, a másik esetben meg átlag 20nm-t.

    Szerintem tdd587 arra a karcolásra gondolt ami élvezhetetlen a fülnek. Ezt én is tapasztalom bizonyos zenéknél, bár az erősítőm belépő szintű ez tény.

    szerk: egyszerre írtunk de akkor jól gondoltam hogy milyen karcolásra gondoltál :)

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz tdd587 #383 üzenetére

    Most már egyre kiváncsibbá teszel, hogy milyen láncon hallgatsz zenét :)
    Nem titok?

  • AMDFan

    addikt

    válasz krystman #382 üzenetére

    Olyan rendszert kell építeni ami megfelel az igényeidnek. Ezek a hifis beszélgetések csak eszmecserék, nem kell egymással egyetérteni. El kell menni és meghallgatni a hangfalakat, erősítőket, és dönteni. Ennyi. Viszont ezekből a beszélgetésekből lehet tanulni, más nézőpontokat megismeri stb... Szóval hasznos ez a topik. Szerintem.

  • krystman

    őstag

    Természetesen amiket itt írtok az nagyon jó, és semmi kifogásom sincs, sőt nagyon is jó! Nem is így értettem! :) Csak hát szerintem ez olyan, ha én elmegyek egy kereskedőhöz és el kezdem tesztelni a cuccokat, és épp ott nagyon jó szól, az lehet hogy otthon már nem úgy szól majd. Ahol tesztelem ott lehet, hogy 30-40nm áll rendelkezésre és jó el vannak helyezve a hangfalak. Még otthon a 16nm-es szobámba ahol bútorok is vannak, és kérdéses miként tudom elhelyezni a hangfalat is, lehet hogy közel sem tudom azt a hangzást élőhozni, mint ott.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz AMDFan #384 üzenetére

    Ezek a gitárerősítős kombók szerintem nem feltétlenül a hangminőségre vannak kihegyezve, viszont baromi hangosak. Egész más a felhasználási terület.

    Mi a hifi? Ha úgy szól az a gitárkombó, akkor úgy szól, a hifi cuccnak a szó eredeti jelentésében nem feladata, hogy feljavítsa a hangzását. :N

  • bambano

    titán

    válasz krystman #387 üzenetére

    Én anno olyan kereskedőtől vettem a cuccomat, aki simán kiadta házi tesztre az eszközeit, egyetlen szabály volt nála, hogy akkor a régi lánc egy fődarabját elviszi. Nem fedezetként, hanem hogy ne hallgasd keverve a cuccokat.

    Meg simán szerveztek szeánszokat, kötöttségek nélkül. Előre egyeztetett időpontban bementél, vitted a lemezeidet, cd-idet, előre egyeztetett időtartamban úgy ugrált a fickó, ahogy kérted és azt dugott össze, amit kértél. Jó kis műsorok voltak, mikor két hifibuzi összejött, az egyiknek zenegép boltja volt, a másiknak cd boltja, ha hallgatni akartál valamit, áthozta a boltból... mennyi suskámba kerültek ezek a bulik...:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #56474624 #377 üzenetére

    Jól fogalmaztál: szerinted.
    A nightwish-sel kapcsolatban meg az a baj, hogy én korábban is mondtam, arról nem akarok beszélni, hogy ki mit hallgat vagy mit szeret, mert az a magánügye. Ergo az, hogy itt megköpködted a nightwist, eléggé offtopic. Azt írtam, tesztelés szempontjából melyik zene mire jó, és itt nem hoztam példának őket, mert a nightwish tesztelésre az én véleményem szerint kevés, főleg az új csirkével. Hogy ezek utánj szórakozási célzattal hallgatod-e őket, te dolgod.

    A hsz-ed többi részére, kiindulva abból, hogy nyilvánvalóan fogalmad sincs, mert nem is lehet, hogy mit hallgatok, nem reagálnék. Nehéz persze magamban tartani azt, hogy sablonos nightwish meg powermetal riffek, mikor ha meghallgatod pl. az end of an era koncertdvd-t, ott van operaház fantomjától kezdve pink floydon keresztül gary moore-ig minden. Érdekelne, hogy ezek közül szerinted melyikből lehet power metal riffeket lopni? Meg az indián bácsi két számában hol hallottál riffeket? Ha már személyeskedünk: azt, hogy az a korábban általad linkelt zene tesztelésre alkalmas lehet-e, szakorvosi rendelőben tudják gyógyítani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #56474624

    törölt tag

    válasz bambano #390 üzenetére

    Általában ez a jellemző a nightwish-re, de nem kívánom pocskondiázni tovább, nekem nem jön be, és nem azért, mert nem elég durva. Ennyi erővel nem hallgatnék mozart-ot sem, mert mindennemű durvaság hiányzik belőle.
    Megjegyzem, nem én kezdtem a másik zenei ízlésének leszólását. ;)
    Amúgy igen, az emperor alkalmas tesztelésre. Tetszik tudni minden zene alkalmas tesztelésre, amit hallgatni fogsz a motyón.
    Mert klasszikus zenén jól szól, jazz-en jól szól, nem biztos, hogy metálon is úgy fog szólni, ahogy illik. Ez azért van - mint már leírtam, de kényelmesen elsiklottál felette - , mert minden hangfal egy kompromisszum. Nyilván ahogy lépünk feljebb, egyre kevésbé, de adott (ár ill. minőség)kategórián belül mindig lesz olyan, ami egyik vagy másik műfajra jobb. Bármily hihetetlen, sok audiofil hangsugárzó a már túlzottan puha megszólalásával nem tud érvényre juttatni igazán egy cannibal corpse-ot. És most lehet jönni megint azzal, hogy ezek a zenék zajtömegek, így tesztelésre nem alkalmasak, de csak saját beszűkültségedet bizonyítod újfent, hajrá. :)

  • psyho85

    aktív tag

    Amikor meglett az E-Mu-1212m hangkártyám, akkor döbbentem rá, hogy sok minden, amit gitárból eddig csak zajnak, zúzásnak halottam, valójában milyen komoly riff, vagy akár tekerős téma, amit addig ki se tudtam venni rendesen. És igen, elég bosszantó, amikor nézel egy koncertfelvételt, és látod a kezét a gitárosnak, hogy mit művel, de csak annyit hallasz, hogy "dzsdzsdzsdzs".

    Egy jól megkevert metal pedig igenis alkalmas tesztelésre. Ott a sokat emlegetett Black Album, tele van energiával, erővel, szinte másból sem áll. Próbatétel, nincs mese és sok hangfal elvérzik rajta.

    Nem tudom felfogni, hogy lehet abba belekötni, hogy egy rendszeren annak kell neked tetszően szólnia, amit hallgatni fogsz rajta...

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • Gabrika

    tag

    válasz #56474624 #391 üzenetére

    Mozart tényleg nem durva, kivéve a Requiem-et - bár tesztelésre szerintem az sem az igazi

    [ Szerkesztve ]

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • Gabrika

    tag

    válasz psyho85 #392 üzenetére

    az igen, az már hangkártya - bár csodálkozom, hogy a PC-ből analóg veszed ki a jelet :F

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Gabrika #393 üzenetére

    Szerintem a Requiem nagyonis alkalmas tesztelésre (ahogy minden, hisz otthon hallgatni fogom azt a cuccot normál esetben, nem pedig tesztelgetni egyfolytában). Egy egész szimfonikus zenekar, plusz kórus, azon kívül szólisták egyes tételekben, gyakorta templomban veszik fel...

    Én nem mondanám, hogy különösen durva, esetleg a Dies Irae, de Verdi Dies Irae-jához képest sehol sincs szerintem e tekintetben. Utóbbi számomra jobban át is adja a harag napját, van egy nagyon jó felvételem LP-n, tényleg félelmetesen jó. :)

  • Gabrika

    tag

    válasz #56474624 #395 üzenetére

    klasszikus zene tesztre én többnyire Beethoven 3/5/9 szimfóniáiból csemegésztem

    LP-t a mai napig hallgacc vagy már csak emlék? digit formátumban is megjelent az az LP?

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Gabrika #396 üzenetére

    Igen, ma napig megy, bár jó lenne valami jobb hangszedőt kerítenem. :U

    Amúgy itt írnak a szóban forgó felvételről:

    [link]

    DG-felvétel, Hungaroton-kiadás, nyomás, de jól szól. Feltételezem az eredeti még jobb. :) Amúgy megvan a cikkben említett EMI-felvétel is. :))

    Azt sajnos nem tudom, hogy a DG kiadta-e később CD-n. :U

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #389 üzenetére

    Csatlakoznék, vannak jófej kereskedők, akik szinte a barátoddá válnak. Azért csak szinte, mert azért az mindig benne van, hogy ő eladni akar én meg venni... és van olyan, aki tényleg befogja a száját és nem befolyásol (csak ha kérdezel) de persze tanácsot is ad, hogy ez meg az a leggyengébb láncszem, vagy érzéketlen hangfalhoz csöves erősítőt talán mégsem és hasonlók.

    És persze van a másik véglet, amikor szó szerint lebasz*ak, hogy miért vettem ezt meg azt, amikor bezzeg neki mi van itt a boltban... és csak nem akciós éppen? Gondolom nem lövöm le a poént, hogy éppen az volt. Persze az ember a lábával szavaz, eme üzletbe soha többé nem tettem be a lábamat, ennyi.

    Ettől függetlenül érdemes nyitott füllel járni a hifisek között, mindenkinek megvan a saját igazsága a témáról, és a gyengeségekre könnyebb felfigyelni egy kis kritika által, mintha mindig csak hátba veregetnek, hogy jól válaszottál, neked ennyi jár.

    Tudatos fogyasztóként előbb-utóbb úgyis el tudja dönteni az ember, hogy mire van szüksége. Van akinek egy szép csöves erősítő meleg fényére, ami elé le lehet telepedni este egy pohár borral az asszonypajtással. Tökéletesen meg tudom érteni. Meg van a másik véglet, amikor azt hajszolja az ember, hogy gyorsabb legyen a hangfalon a tranziens, mint a pattogó radiátor (ez lennék én - a raditátor egyébként nem csak idegesítő ha pattog, zavarja a zenehallgatást, de iszonyat gyors is).

    AMDFan: a láncom nem írnám le, én már annyi rosszallást kaptam ezért a hobbiért, hogy 30 évre titkosítottam az adatot. És hogy kimossam magam a korábbi hozzászólásokból, nincs nálam Mark Levinson. Mert felismerem a hangját. Egy havernál jöttem rá, hogy mi nem tetszik a láncában. Az, hogy felismerem.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • psyho85

    aktív tag

    válasz Gabrika #394 üzenetére

    Nincs azzal az analóggal gond, mert itt már igencsak profi DAC van a kártyában - meg nincs mire küldenem a digitális jelet, ennyi :D !

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Sanyix #321 üzenetére

    Utoljára írom le, hogy örülök, hogy Téged nem zavar, sőt kifejezetten tetszik az utólag beleszóló aktív EQ, váljék egészségedre! Ha a negatív értelemben vett mesterséges hangzást nem érted akkor tessék még több valódi hangszeres és énekes zenét hallgatni, élőben még jobb! Figyeld meg a magyar kereskedelmi rádiók műsorvezetőinek hangjait, szegény Don Lafontaine elbújhattott volna mellettük.

    Ami a lemezen van az egy adott alap, ahoz Te már semmit sem fogsz tudni hozzátenni utólag, csak műmagasat és műbasszust. Az ilyen beállítások okozzák azt, hogy fél óra után lefáraszt a zenehallgatás. Persze, hogy van egy rakat EQ, Comp az összes sávon a mastering alatt, de valahogy be kell szorítani a lemez dinamika tartományába a sávokat. Már eldőlt, hogy hagytak-e Neked valamennyi dinamikát vagy készítettek egy "Loudness War" lemezt. Halkan tenném hozzá, hogy azok a csöves comp-ok, előfokok és egyéb eszközök nem egy Opel Astra árát teszik ki amivel masterelnek. Köszönőviszonyban sincs a hifiben vagy ne adj Isten multimédiás eszközben található megoldással.

    "mobilos cüccögés = 0 mély hang. A szar mastering meg egyértelmű. Hogy minek olyat hallgatni? hát talán azért mert a zenék 99%-a beletartozik ebbe(főleg amit 90 után adtak ki)." Ne viccelj már velem!

    "A "fülbe kés" effekt a magasakra jellemző" ezt hol hallottad? Közepes hangok is lehetnek fülsértőek, sőt sokkal jobban mert az emberi hallás a közepes frekikre érzékeny a legjobban... próbálj ki egy 8khz-s színuszos signal generatoros hangot hangosan, sokkal idegesítőbb mint egy 16 khz-s magas hang.Neked igen ha nem hallod.

    A legértékesebb középtartományt az életben nem vágnám, sőt a hangfalaim is középtartományra vannak kihegyezve. Ha nekem egyszer kiderül, hogy Genius és Creative hangszórók tartományában beszélgetünk akkor megcsaplak! :DDD

    Élvezet maximalizálás: Geniuson maxra kitolva, tipikus V EQ-val ordít egy szarul masterelt felvétel. Miért kell ilyet hallgatni? Ne bolondíts engem! :))

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák