Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz concret_hp #86 üzenetére

    Úgy tudom, hogy egy szinten egy képzés elvégzése* támogatott a képzéshez szükséges minimális ideig.

    *: ha nem végzed el és újra felvételizel (szakváltásnál ez szerintem így megy), akkor újra annyi féléved van mint a minimum elvégzéséhez szügséges idő, DE összesen maximum 12 félév. Tehát ha valaki a BsC képzést több nekifutásra csinálja meg, utána MsC képzésre nem biztos hogy marad végig támogatott féléve. A PhD azt hiszem külön van.

    Viszont volt ahol máshogy olvastam... ahol úgy írták hogy egyszerre is lehet akár 2 helyen csak akkor ugye képzésenként fogy a félév (tehát egy félév alatt 2 félévet fogyaszt) de ez valószínűleg rossz értelmezés volt, mert az egy szinten egy képzés-t valahol hivatalos helyen olvastam... esetleg ha fizetős képzésen szerzett diplomával valaki egyszerre ját állami finnanszírozott MsC és másik BsC képzésre akkor elképzelhetőnek tartom, hogy mégis lehetésged :U

    ha kifut valaki az adott képzés támogatott időszakából, akkor még 2 félévig tandíjmentes ("egyetemi finanszírozású" vagy "állami finanszírozott képzési időn túl" besorolás), viszont semmilyen juttatás sem jár neki már (szoctám, ösztöndíj...).

    Legalalábbis ezt sikerült kihámoznom tavaly.
    Ja és újrafelvételizésnél is megmenthetők a már elvégzett tárgyak kerditátvitel segítségével. (az a szívás ha megváltoztatták közben a tárgyakat, van amit együtt fogadnak el és újra kell csinálni a párját is, ha nincs meg - legalábbis szegeden szakváltáskor is szívott ilyennel ismerős)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák