Új hozzászólás Aktív témák

  • _Grausz_

    csendes tag

    Tegnap végül átvettem az órát (az ajándék fülhallgatóval és az "elvileg" nem járó fekete szíj nélkül) az edigitaltól.
    Szíj ügyben nem tudtak segíteni a boltban, náluk magasabb szinten dől el, hogy milyen feltételekkel árulhatnak egy terméket.

    Azért látszik az órán, hogy szoftveresen még nagyon el vannak maradva :(
    Lassan 5 éve van okos órám, így van összehasonlítási alapom, akit érdekel, hogy szerintem miben van lemaradva az lentebb olvashatja, szerintem hosszú lesz.
    Akit nem érdekel az görgethet is tovább :D :D

    Ami viszont nagyon fájó pont, hogy valójában nem tudja az AOD (Always On Display) funkciót. Lehet vele élni, de ezt már a 3 évvel ezelőtti okos órám is gond nélkül tudta. A probléma az, hogy be lehet állítani, hogy folyamatosan menjen a kijelző, de ilyenkor CSAK 2 féle óraszámlapot lehet kiválasztani (egy digitális és egy analóg) hiába van az órára telepítve másik 20 darab. Pont azért van kitalálva az egyedi óraszámlap, hogy azt nézegessem amikor ránézek az adatokra. Az megint más tészta, hogy még nincs személyre szabható számlap. Szóval ez így egy óriási mínusz pont!

    Az értesítéseket nem mutatja meg csak akkor ha magam felé fordítom az órát. Ha valaki ír egy smst kénytelen vagyok egyet mozdítani a csuklómon, hogy el tudjam olvasni. Ezzel is lehet élni, sőt bizonyos esetekben hasznos is, hogy nem látja a fél busz, hogy ki és mit írt, de mondjuk vezetés közben NAGYON zavaró. Én azt szoktam meg, hogy nem kell rángatnom a csuklómat hanem mindig minden körülmények között láttam, hogy ki írt. (az már, hogy mit írt nem érdekes, de legalább azt lássam, hogy ki az aki üzent) Szóval itt elfért volna egy beállítási lehetőség, hogy ugyan már én dönthessem el, hogy mit akarok.

    Sebesség szempontjából tényleg érezhető, hogy nem annyira pörgős mint egy Samsung, néha-néha megakad, de még pont nem zavar annyira és az üzemidő kárpótol érte. :)

    Nincs normális éjszakai mód, azt sajnos nem lehet beállítani, hogy este kikapcsolja a kijelzőt. Van benne ne zavarjak mód, de akkor a hívásokat és az értesítéseket is tiltja, az meg úgy nem jó.

    Az üzeneteknél mindig csak az olvasatlan üzeneteket látom ami már elolvasott az eltűnik, de ez mondjuk nem zavaró, lehet vele élni :D Előző órámon az utolsó (talán) 5 db értesítés ott volt.

    Az üzenetekre semmilyen formában nem lehet válaszolni, még annyit se, hogy OK. Itt nagyon sokat kell még javítani.

    A Health alkalmazás is nagyon gyerekcipőben jár mondjuk egy Garmin Connecthez képest, de erről talán majd később :)

    Az ajándék fülhallgató miatt meg senki ne keseregjen aki nem rendelte elő az órát :)
    16.000 Forint a listaára, hogy megéri-e? Áhhh ne nevetelj! 10.000 körül van akcióban, így már megéri? Dehogy! 5-6000 forintért különbet kapsz kínából :) Ingyen jó ajándék volt? Igen!
    Nagyon jó alap BT füles, nagyon kényelmes, a hangerővel sincs baj, a basszus viszont harmatos. (Még csak 5 órát járattam, talán egy kicsit javulni fog).

    POZITÍVUM is van: :)
    A jó tulajdonságokat már százan leírták előttem szóval azokat nem ecsetelném :), tényleg csak pár szóban:
    A dizájn szerintem 5*, végignéztem jó néhány órát és ezzel nehéz versenyezni.
    A kijelző egy :Y! Gyönyörű, éles, kontrasztos, tökéletes. :R
    Az üzemidő szerintem rendben lesz, de majd kiderül.
    A BT telefonálás hatalmas fun, nagyon vicces (és talán kicsit menő is) az órámmal telefonálni. Bár a hatótáv nem túl jó, de ez valószínűleg a Mate 10PRO hibája.
    A dupla fizikai gomb! Nagyon kellett!

    Bocsi, hogy hosszú lett :D

Új hozzászólás Aktív témák