Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    válasz t72killer #11 üzenetére

    Pontosan.
    Egyébként vállakozásoknak gyakran megéri áruhitelt felvenni.
    (Ha gyorsabban forog a pénzük, mint amennyi a THM. Meg a likviditás is fontos)

  • chop

    őstag

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Ez az ara annak, hogy joval el van tolva a torlesztes kezdete. Akkor szamoljunk mashogy, atlagos hitelfelvetellel. Tobb osszeg van ugye, ne vegyuk a legnagyobbat (30 e Ft, koltsegesen 40 e), hanem vegyuk az eggyel kisebbet: 25 e Ft/ho.

    Felevente: 5 X 25 e Ft = 125 e Ft
    Alapkepzes: 6 felev X 125 e Ft = 750 e Ft

    Feltetelezzuk, hogy elso ev szeptembereben vettuk fel az elso kolcsont, es a 3. ev szeptembereben kezdjuk torleszteni (az egyszeruseg kedveert egesz evvel szamoltam, es nem kalkulaltam bele az esetleges szunetelteteseket):
    1. ev vege: 250 e X 1,095 = 274 e Ft
    2. ev vege: (274 e + 250 e) X 1,095 = 574 e Ft
    3. ev vege: (574 e + 250 e) X 1,095 = 903 e Ft

    Tehat osszesen 903 e Ft.

    Netto 200 e Ft-tal szamolva - ahogy te is irtad -, evi 144 e Ft-ot torleszt.

    1. ev torlesztese: 903 e X 1,095 - 144 e = 844 e Ft
    2. ev torlesztese: 844 e X 1,095 - 144 e = 781 e Ft
    3. ev torlesztese: 781 e X 1,095 - 144 e = 711 e Ft

    Atlagos torlesztes 66 e Ft. Ez azt jelenti, hogy az alap torlesztovel (6%) kevesebb, mint 10 ev alatt letorleszti az adossagat. A 10 ev soknak tunik, de ha figyelembe vesszuk azt, hogy amennyiben nem 6%-ot, hanem tobbet torleszt, akkor dramaian lecsokken a hitel futamideje:

    10%-al szamolva (havi 20 e Ft):

    1. ev torlesztese: 903 e X 1,095 - 240 e = 748 e Ft
    2. ev torlesztese: 748 e X 1,095 - 240 e = 579 e Ft
    3. ev torlesztese: 579 e X 1,095 - 240 e = 395 e Ft

    Ez azt jelenti, hogy 5 ev alatt letorleszti a korabban 3 evig halmozott tartozasat. Szerintem nem olyan durva. Mellesleg 200 ezres nettonal ki lehet birni azt a havi 20 rongyos hitelt.

    (Ha nem jo a logikam, szoljatok!)

  • faber24

    őstag

    válasz t72killer #11 üzenetére

    Azért ezt te sem gondolod komolyan...ok, vannak valóbban felesleges hitelek (én sem vagyok hitel párti), de sajnos sok esetben muszály hitelhez folyamodni. Jó, nyilván egy 10-20...100-200 k-s dologra jobb összespórolni a pénzt, de afölött sajnos én azthiszem, hacsak nincs megfelelő családi háttér, nem igazán van más választás.

    Vegyük például az én példámat: nem keresek valami fényesen (kevesebb, mint 100k), ki kell fizetnem 20-30k-t csak a lakásra-bérletre, még majdnem ennyit kajára. Emelett fősulira járok, tandíj van, igen komoly. Emiatt a diákhitelt muszály felvennem, különben vagy nem tudok olyan iskolába járni, amelyel később olyan szakmám lesz, amit szeretni fogok és amiből jól megélhetek vagy nem eszek, vagy mondjuk lemondok arról, hogy az alapvető evés/alvás/ruházkodás igényeimen túl bármi más extrára (barátnő, néha szórakozás, ez-az) kiadhassak.

    De ne ragadjunk le nállam: ha valaki lakást szeretne, valóbban nem hiszem, hogy van más választása, mint a lakáshitel, hacsak nem nyugdíjasként szeretné az első lakását megvenni...

    Kocsira valóbban fölösleges hitelt felvenni, az már egy más tészta, meg úgy általában a legtöbb felesleges luxuscikkre.

    i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

  • chop

    őstag

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Nyilvan arra nem erdemes felvenni a diakhitelt, hogy elbulizd, eltapsold, de ahogy elottem is irtak, ha ez kell ahhoz, hogy tanulhass, akkor igenis - ha tetszik, ha nem, - ra vagy kenyszeritve. A masik dolog az, ha valamilyen befektetes miatt veszed fel es itt alapvetoen nem ertekpapirokra vagy ingatlanra gondolok, mert ahhoz ez apropenz, hanem mondjuk veszel egy notit belole, ami azert ma mar jo, ha van. (Most kicsit hazabeszelek, mert en ezt tettem, de talan nem volt kidobott penz, plane, hogy tavaly meloztam is vele, tehat valamennyi visszajott az arabol.)

    Summa summarum: azt mondjak, hogy ketfajta ember van: egyik betegesen fel a hiteltol, a masik pedig nem tud meglenni nelkule. En azt mondom, hogy hitel nelkul a gazdasag osszeomlik, de nyilvan az se jo, ha minden vagyonunkat zalogositjuk. A befektetesi hitelezesre igenis szukseg van, ha az aruhitel, vagy egyeb dolog mar igencsak meggondolando.

  • loszerafin

    senior tag

    válasz t72killer #21 üzenetére

    A 200as nettóval ezt lehet bírni, de pl ha lakáshitelt akarsz mellé, azzal már gondok lehetnek.

    Igaz, márpedig igen gyakori, hogy mire elvégzi az ember az egyetemet, pár év múlva összeköltözne vkivel.

    Arra gondoltam, talán jobb egyetem előtt 1 év külföldön vmi megfelelő munkával összesprórolni 1 milliót. Tudom, nehéz, de tapasztalatszerzésnek sem utolsó.
    És igazából a középiskola és az egyetem között van az utolsó lehetőség, mikor az embernek még nincs hosszútávú kapcsolata, amit kockára tehet egy külföldi munka.
    E mellé az 1 millió mellé itthon még kell vállalni munkát, de nem kell egész napos, szóval vmi kisebb melót, amiből összejön a szükséges plussz.

Új hozzászólás Aktív témák