Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz raszputyin #64 üzenetére

    xp-ben alapertelmezeskent letolti, es telepiti is, a user-nek mar csak akkor szol, ha ujra kel inditani a gepet, viszont:
    -a tobbsegnek nem eredeti windoze-a van, s asszem oket az au is elhajtja
    -de meg ha nem is hajtja el, vagy sikerult olyan kulcsopt szerezniuk, amit a wu/au nem ismer fel, akkor is, tobbseguk letiltja, mert ''minekaz, az en gepem ne toltson semmitsenem, foleg ne a kocsog microsoft-tol'' - (mint ahogy pl kapasbol lelovik a security center szolgaltatast is)

    a masik ket oprendszerrol nem tudok nyilatkozni (w98-ban van egyaltalan automatikus update :F - de reg is volt, hogy aktivan hasznaltam)

    ezert is szoktam mindig kisse erdekesen nezni, hogy hogy tepi mindneki a szajat, hisz ha pl megnezzuk, a blaster egy (asszem) honapokkal (de legalabbis hetekkel) korabban befoltozott hibara epitett, s megis lattuk, mi tortent (vagy pl a hirhedt sql bug asszem fel eve foltozott hibat hasznalt ki)

    szerk.: ''egy ekkora dilettáns felhasználóbázisú cég'' - L:DDDL

    [Szerkesztve]

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz raszputyin #74 üzenetére

    Modemesekből viszont nagy spam zombik sem lesznek, úgyhogy... :DDD

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz raszputyin #76 üzenetére

    Mondjuk mert nem lógnak 7/24-ben a neten.

    Aki hülye, haljon meg!

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz raszputyin #80 üzenetére

    nem kell tudnia
    eleg, ha nem enged se ki, se be olyan dolgot, aminek elobb nem jar utana (foleg akkor nem, mikor percenkent ujraindul a gepe)
    nem volt olyan gaz az a 128 ram, ment minden rendesen, nem volt vele semmi gond
    egyebkent ha mar osszehasonlitod, a win2k tobb ramot eszik, szoval az, hogy az haldoklik 128 rammal (ami neki a minimum), nem jelenti feltetlen azt, hogy az xp is hasonlokeppen fog tenni (neki 64 a minimum)
    lapozast meg nem kell mondani, epp most inditottam el 3 bongeszot, egyenkent megettek 200-350 MB memoriat - nem baj, turelmes tipus vagyok

  • sidhe

    tag

    válasz raszputyin #146 üzenetére

    persze, tudom en, csak azt latom, hogy valahogy a win nem nyujtja azt, amit a felhasznalok elvarnak, ugyanakkor megis, es ebbol a feloldhatatlan kettosbol jon az, hogy igy utaljak esz nelkul. Hogy kicsit kifejtsem: elvarja minden juzer, hogy ha leul a gephez, akkor gondolkodas nelkul hasznalni is tudja, es mukodjon, biztonsagos legyen. Minap elmelkedtunk: vajon a userfriendlyseg es a mukodokepesseg osszefer? Mert szerintem nemigazan. Persze en sem probaltam pl. OSX-et, sokan mondjak hogy huu. viszont azt sem hiszem, hogy az OSX olyan nagyon lelenne tesztelve pl. a virusirok szempontjabol, szoval a biztonsaga megint jo kerdes...

    nem is akarok nagyon valtoztatni az egeszen - nem is tudnek valoban -, pusztan jelezni akartam, h ''en nem'' (ld. Brian elete: ''ti mind egyenisegek vagytok'').

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #154 üzenetére

    ''Nem hinném, hogy jó ötlet a számítástechnika bármilyen oktatásával terhelni az átlagemberek agyát.''
    :Y Ezt komolyan gondolod? Előre az informatikai analfabetizmus felé? :D
    A számítógépek készségszintű használata egyre inkább épp olyan alapvető ismeret, mint pl. az írás és olvasás. Senki nem születik úgy, hogy ismeri az ábécét vagy a számítógépet vagy a mikrohullámú sütőt. Utóbbinak a kezelése annyira egyszerű, hogy családon belül megtanulható, míg előbbieket oktatni kell, egyszerűen azért, mert bonyolult dolgok. Jó lenne, ha a világ csak egyszerű dolgokból állna?

    ''Elvégre mikor oktatják a TV vagy a mikró használatát?''
    Láttál te már 60+ éves embereket a TV távirányítójával küzdeni? Akik nagyon nehezen vagy egyáltalán nem képesek felfogni, hogy egy gomb nem mindig ugyanazt csinálja, hanem a gomb funkciója a képernyőn megjelenő információktól (pl. menü) függ? Egy mobiltelefonról nem is beszélve... Ugye, hogy van, akinek tanítani kell ezeket is?
    Értelmesebb dolog lenne pl. megragadni a sokkal kisebb funkcionalitást lehetővé tevő ''egy gomb - egy funkció'' szinten azért, mert egy kihaló generáció jelentős részének gondot okoz egy menürendszer kezelése?

    Szerintem te kicsit összekevered a monopóliumot a nyílt szabványokkal. Ha jellemzően nyílt szabványokat (file formátumok, hálózati protokollok, API-k) használnánk, akkor a multiplatform alkalmazások készítése, és a különböző termékek együttműködése a ma megszokottnál sokkal kevésbé lenne gond. A viszonylag egységes felhasználói felület elvileg ugyancsak megvalósítható monopólium nélkül.

    A monopóliumnak van egy olyan veszélye is, hogy szinte biztosan monokultúrát teremt. Egy monokultúra pedig jellemzően sokkal kevésbé ellenálló a támadásokkal szemben, mint egy diverz környezet. (Ilyen szempontból az egységes API-k, stb. is jelentenek némi kockázatot.)

    A fentiektől függetlenül szerintem a monopólium annyira veszélyes gazdasági jelenség (megöli a versenytársakat, visszaszorítja az innovációt, felveri az árakat - mint az a történelem során bebizonyosodott néhányszor), hogy kerül, amibe kerül, megéri lemondani róla, sőt, akár (pl. állami) erőszakkal felszámolni.

    (Nagyon OFF, és nem flame, csak szubjektív vélemény: Az összes eddig általam használt Linux disztribúció közül a SuSE irritál a legjobban (méghozzá eléggé), pont a ''szellemisége'' miatt. Okosabb akar lenni nálam... és persze nem sikerül neki.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #158 üzenetére

    Te arra vágysz, hogy a számítógépek használata lényegében magától értetődően egyszerű legyen (és valamiért meg vagy győződve róla, hogy ez elvileg lehetséges). A valóság ezzel szemben az, hogy a számítógépek használata, legalábbis egyelőre, nem magától értetődően egyszerű (még pl. a Windows rendszereké sem).
    Erre a helyzetre szerintem az az ésszerű reakció, hogy először is az oktatásban felkészítjük az embereket a bonyolult eszköz használatára, mivel a jelenlegi helyzetben égető szükségük van erre a tudásra. Másodsorban, ha ez technikailag lehetséges és gazdaságilag kifizetődő, akkor csökkentjük a számítógépek használatának bonyolultságát. De semmiképpen nem fordítva, ahogyan te ajánlod!

    Megjegyzem, én erősen szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy - komoly mesterséges intelligencia alkalmazása nélkül - a számítógépek mindennapi használata a mainál számottevően egyszerűbbé tehető. Specializált, egyszerűbben használható eszközökkel kiválthatjuk a számítógépeket néhány esetben (pl. médialejátszás), de maradnak olyan területek is, ahol szükség lesz mai értelemben vett számítógépre, és az általa nyújtott óriási rugalmasságra és funkciógazdagságra.

    Azon kívül, hogy ne oktassuk a számítógépek használatát, van valamilyen konstruktív javaslatod? :D

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #161 üzenetére

    (''Mesterséges intelligencia nincs és sztem nem is lesz''
    A tudomány nem ismer elvi különbséget ''mesterséges'' és ''természetes'' között. Hitről pedig egy szakmai topicban nem vitázok.)

    ''Rendszerezés és modularizálás minden szinten.''
    Hajrá... Bizonyára lehet javítani a mai állapotokon. Majd kiderül, mennyit.
    (Nem vagyok én ellene az ilyesminek, ha nem megy a szoftverek egyéb tulajdonságainak rovására, csak pesszimista vagyok e téren.)

    De addig is, amíg elkészültök, szerintem mégse haszontalan a számítógépes ismeretek oktatása, elvégre jobb híján a létező számítógépes rendszereket is használni kell időnként.

    (''hosszú percekig kerestem olyan egyszerű dolgokat, mint pl. a dupla sortáv beállítása''
    Gondoltam, ezt kipróbálom: Linux alatti angol nyelvű OOo 2.0 volt kéznél, és azonnal megtaláltam benne a Format/Paragraph -> Indents & Spacing -> Line Spacing mezőt, pedig nem használok napi szinten semmilyen grafikus felületű szövegszerkesztőt. Persze nem tudhatom, hogy ha korábban soha nem láttam volna ezt a funkciót, mennyi időbe telt volna megkeresni.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • sidhe

    tag

    válasz raszputyin #161 üzenetére

    Rendszerezés és modularizálás az elérhető feladatok és beállítások közt. Minden szerepeljen, rendes, érthető, interaktívan fellobbanó magyarázattal [...]

    Na de az a baj, hogy egy masik embernek meg tok mas a rendes, ertheto. A winnel is - ahogy ertem - az a baj, hogy tul okos akar lenni, igy kvazi mindenki tudja hasznalni, de vegulis mindenkit zavar benne valami, amit a tervezok eredetileg valoszinuleg segitsegnek gondoltak. En ugy erzem, hogy itt ellentmondas van, amit meg valamikor korabban mondtam: a user friendly rendszer nem fer ossze az egysegsugaru juzerrel.
    Az osszes problema, amit irtal az RAD vonatkozik. Vajon egy masik embernek ugyanugy logikatlan?


    Az oktatas szuksegessegerol: hogy tobb a tudas, amit el kell sajatitani? annyival erzesem szerint nem. Ugy erzi talan az ember, hogy no a megszerzendo tudas mennyisege, de ez csaloka. 500 eve is sok volt, akkor mast tanult az ember. Polihisztorok hogy vannak-e, vagy sem: atalakult ez is, de meg mindig igaz, ha pl. fizikaban kiemelkedot akar valaki alkotni, akkor valahogy elkerulhetetlen, hogy mas - radikalisan mas (irodalom) - teruleteken muvelodjon. Egyszeruen mert igy fejlodik az emberi elme.

  • rii

    nagyúr

    válasz raszputyin #161 üzenetére

    ''...............több Linux-disztribúcióban (nem a SuSE-re gondolok, épp a többire ) meglehetősen nehéz/tudásigényes a hardverrel vagy a rendszerteljesítménnyel (nem használt szolgáltatások kiiktatása) kapcsolatosan bármit megszülni. Mondjátok, hogy hülye vagyok hozzá, de Kis Pista is hülye, higgyétek el A Windows ezzel szemben legalább kísérletet tesz a drivertelepítés és a hardverpiszkálás egységes kezelésére................''

    Szerintem erre úgy kell nézni, hogy nem a Linux-ot nehéz feltenni, hanem a Windows, Linux-Suse, Linux-Uhu-t könnyű telepíteni.

    de mindennek ára van.
    Ez olyan mint az autóvásrlás. Autót tartani úgy, hogy nem értesz hozzá, így hirtelen az a véleményem, felelőtlenség. Persze általánosságban bevett gyakorlat, hogy mindenki szervizbe hordja, és nem is szerencsés a magánéletből autóbütykülésre fordítani a drága időt.

    De ha nem értesz hozzá, a szervizessel sem tudod magad megértetni, és úgy vernek át, ahogy nem szégyenlik.

    valamilyen szinten párhuzamot lehet húzni az autótartás, és a számítógép tartás között.
    Ha nem értesz hozzá, akkor az op.rendszer megcsinál Neked mindent, de kérdéses, szerintem, hogy mennyire optimálisan. Egy jó Debian rendszert, (de minden bizonnyal egy jó Win2003-as OS-t) eltart 2-3 hétig, míg finomhagolgatja az, aki hozzáért. Ellentétben Pistike, aki nem ért hozzá, 1 óra alatt felrántja az XP-t, még egy óra, míg az összes drivert felpakolja, feltesz 1-2 style-t, background-ot, és részéről meg is van az operációs rendszer konfigurálása.

    Persze lehet hőbörögni, mint ahogy a munkatársam is tette, hogy Ő csak használni akarja a számítógépet, miért kellene értenie is hozzá. Sajnos a gyakorlat azt mutatja, a tartás minden esetben elvárja a hozzáértést is, legyen szó autóról, számítógépről, vagy akár kutyáról.

    A fentieket figyelembe véve, szerintem nem azt az operációs rendszert kellene bírálgatni, amelyik megköveteli a manuális vezérlést, és nem normaként kellene elfogadni, hogy egy OS ''saját'' magától ''felmegy'', és ''megatlál'' mindent.

    De persze a számítógéphez laikus módon hozzáálók ezt követlik meg, és ezt várják el, csak az a szomorú, hogy amikor meglátnak egy olyan rendszert, ami igényli az irányítást, akkor azt maradinak, fapadosnak itélik.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák