Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    A nem hivatalos fixet jópár XP-re (és egy 2K Prof-ra) raktam már fel otthoni és céges környezetben is, eddig semmilyen problémát nem okozott.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz zsiga667 #5 üzenetére

    Erősen kétlem, hogy a GDI32.DLL-t letakarítottad (hacsak nem az egész Windowstól szabadultál meg ;)). A hiba ugyanis abban van. :(

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Gregorius #14 üzenetére

    ''ha egy épeszű rendszergazdának aközött kell választania, hogy felvállalja a fertőzés kockázatát illetve felvállalja annak kockázatát, hogy például kritikus biznisz szoftverek megszűnnek működni a patch miatt, akkor gondolhatod, hogy nem a második lehetőséget fogja választani.''
    Nagyon sok dologtól függ, hogy melyiket választja egy ''épeszű rendszergazda''. Egy kritikus adatokat tartalmazó rendszer esetleges megfertőződése simán lehet sokkal kevésbé elfogadható kockázat, mint az, hogy esetleg átmenetileg működésképtelenné válik a kritikus business szoftver. Ez nem ilyen egyszerű...

    Én pl. örültem volna neki, sőt elvártam volna, hogy egy ennyire nagyon durva hibára a Microsoft azonnal nyilvánosan elérhetővé tesz egy javítást, QA meg hasonlók nélkül, felhívva a figyelmet arra, hogy mindenki saját felelősségére telepítheti. Aztán ha szarrá tesztelték, akkor kikerülhet az automatikus frissítések közé. Hogy erre nem voltak hajlandóak, az véleményem szerint aggasztó, bár nem meglepő.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #13 üzenetére

    Az általad belinkelt oldalról én inkább a következő mondatra hívom fel a figyelmet:
    Turns out this is not really a bug, it's just bad design. (kiemelés tőlem)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #21 üzenetére

    Szerintem több ponton is súlyos felelőtlenségről van szó:
    Teljesen mindegy, hány éve, nem lett volna szabad olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat, vagy legalábbis nagyon körültekintően kellett volna gondoskodni arról, hogy ezzel ne lehessen visszaélni. A képben rejtőző exploit mellesleg akár floppy-n is utazhat.
    Felelőtlenség az is, hogy láthatóan nem eléggé alapos elemzés után emeltek át komponenseket régebbi, a biztonsági megfontolások totális figyelmen kívül hagyásával tervezett és kivitelezett Windowsokból az NT vonalba.
    Felelőtlenség továbbá az, hogy a különféle képmegjelenítő szoftverek (gondolok itt pl. az IE-re) hajlandóak egy nem WMF file-ként megjelölt (pl. .jpg kiterjesztést viselő vagy image/jpeg content-type-pal rendelkező) képet WMF-ként értelmezni, noha ez a formátum nyilvánvalóan nem külső forrásokból származó képekhez lett kifejlesztve.

    (Persze az, hogy mi számít felelőtlenségnek, szubjektív megítélés kérdése, mint ahogyan nagyon sok esetben az is, hogy hol kezdődik a bug, és hol végződik a feature.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #16 üzenetére

    Kiegészítés:

    Egy rendszergazdát nem az érdekli, hogy a fix a világ összes számítógépén az összes létező szoftverrel kompatibilis-e, hanem csupán az, hogy az általa karbantartott rendszereken jól működjön. Ezt pedig ő, házon belül, akár könnyedén és gyorsan tesztelheti, nem indokolt tehát, hogy arra kelljen várnia, amíg a Microsoft egy sor olyan tesztet elvégez, amely az ő rendszerét nem érinti.

    A nem kritikus alkalmazásokat futtató gépeken még inkább indokolt lehet egy ilyen fix mihamarabbi feltelepítése. Lehetséges ugyanis, hogy az a helyzet, hogy ha néhány nem kritikus gépen néhány funkció vagy akár az egész gép átmenetileg működésképtelenné válik, az sokkal inkább elfogadható, mintha ugyanezen gépek férgeket, spyware-t, stb-t kezdenek terjeszteni a belső hálózaton. Persze lehet tűzfal, meg vírusirtó, meg minden, de ezek is csak csökkentik a kockázatot, nem megszüntetik.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #29 üzenetére

    ''ezesetben a Te fejedben megfordulna az, hogy nem biztonsagos olyan képformátumot tervezni, amely kódot is magában foglalhat''
    Igen, az én fejemben megfordulna. De én mindig is paranoiás voltam, pl. anno DOS alatti ACL-es filevédelmet írtam saját használatra, meg ilyenek. :DDD

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    Megkérek mindenkit még az elején, hogy tartózkodjatok a flame-től, és az olyan megjegyzésektől, amelyek flame-et indíthatnak (igen, te is, VladimirR).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #36 üzenetére

    ACL: [link]

    ''neked megengedett a flame-szitas, nekem is legyen mar megengedett''
    Senkinek sem megengedett! És ha ''csupán'' reakció a te flame-szításod, azaz arra hivatkozol, hogy ''a másik kezdte'', ez baromira nem fog érdekelni, ha netán oda jutunk, hogy szankcionálni kell az ilyesmit, mert annyira elszaladt veletek a ló. Azért szólok ilyen keményen, mert ez már a sokadik hasonló eset. Vegyél vissza egy kicsit ilyen szempontból.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #40 üzenetére

    ''az sem elfogadhato, hogy kiadnak egy teszteletlen frissitest''
    (A teljes teszteletlenség és az alapos tesztelés között azért sok fokozat van.)
    Ha jogilag meg tudják védeni pl. a Windows minden garanciát kizáró licencszerződését, akkor nem lehet probléma valami hasonló készítése egy kevéssé tesztelt fixhez.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #40 üzenetére

    Flame:
    Jelen esetben nincs igazad, elvétetted az arányokat. A következő kijelentésre:
    ''A bad design az bad design. A Microsoft ebben igazán nagyágyú.''
    többek között ezzel reagáltál:
    ''[...] addigis tudom, a kurva anyankat (az enyemet is, meg billgecc-et is)''
    Itt és most véleményem szerint te vagy inkább a hunyó. Az, hogy a Microsoft és a Windows folyamatos, ész nélküli fikázását nem pártoljuk, és adott esetben fellépünk ellene, nem azt jelenti, hogy egy-egy csípős megjegyzést időnként nem lehetne elereszteni, főleg, ha a körülmények, mint pl. ez az igen durva hiba, alkalmat adnak rá. Nem fogunk átesni a ló másik oldalára. Csakúgy, mint minden, a Microsoft is rászolgál a csípős megjegyzésekre, a termékeik elterjettsége okán a szokásosnál kicsit még jobban is. Egy ilyen megjegyzésre olyan kifejezésekkel reagálni, hogy pl. ''a kurva anyánkat'', nem indokolt, és nem elfogadható.
    Kérlek, vedd ezt figyelembe akkor is, ha esetleg, végiggondolva a dolgot, nem adsz nekem igazat.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz zsiga667 #42 üzenetére

    A tesztelést nem minden esetben lehet felgyorsítani. Ha pl. arra vagyunk kíváncsiak, hogy valami még X óra múlva is jól működik-e, akkor hiába nézi több ember, nem lesz meg hamarabb. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Gregorius #48 üzenetére

    ''Legjobb tudomásom szerint egy rendesen felpeccselt IE hatszor megkérdezi, hogy biztosan meg akarod-e nézni azt az objektumot, amit ő másnak ismer fel, mint amilyen content-type-pal jött.''
    Legjobb tudomásom szerint pedig nem így van. Hirtelen egy SP2-es, minden biztonsági frissítést tartalmazó magyar WXP Prof-fal tudtam kipróbálni: Az image/gif content-type-pal érkező .gif kiterjesztésű JPEG képet szó nélkül megjelenítette.

    ''Akár könnyedén és gyorsan tesztelheti az éles rendszer megbolygatásával. Ami az éles rendszer működésképtelenségéhez vezet. Vagy ha van párhuzamos test environment, az nem feltétlenül tükrözi pontosan az éles rendszer viselkedését. Aztán amikor kijön a végleges folt, akkor ugyanezt a tesztelést elvégezheti még egyszer.''
    (Az éles rendszer működésképtelenségéhez vezethet ...)
    Egyébként így van. De hadd döntsem már el én, mint rendszergazda, magamról, ne pedig a Microsoft (vagy bárki más) rólam, hogy vagyok-e elég kompetens a rám bízott éles rendszer megbolygatásához, vállalom-e egy éles renszer esetleges működésképtelenné válásának kockázatát, meg tudom-e oldani, hogy a tesztkörnyezet a tesztelni kívánt dolog szempontjából megegyezően viselkedjen az éles rendszerrel, illetve, hogy megéri-e nekem, ha a végleges folttal újra el kell végeznem a tesztelési procedúrát.
    A helyi viszonyokat és lehetőségeket a helyi rendszergazda ismeri, nem más, a felelősség is az övé. Nagykorúnak kellene tehát tekinteni, nem pedig helyette döntéseket hozni, és korlátozni a lehetőségeit.

    ''Erre valók a workaround-ok. Már sok van a neten. Mit érne eggyel több feature-tiltó?''
    Mutass egy workaround-ot, amely a nem hivatalos fixhez hasonlóan biztonságos, és ahhoz hasonlóan nem tesz működésképtelenné semmit. Milyen workaround-dal tiltasz le egy GDI32.DLL-ben levő funkciót?

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz L3zl13 #57 üzenetére

    Nem.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz L3zl13 #59 üzenetére

    Nem igazán tudom, mit kellene ezen még kifejteni. :) Az általad belinkelt oldal 3 db. hibáról szól, mindegyik az ''unchecked buffer'' kategóriába esik, már ebből is látszik, hogy nem az aktuálisan tárgyalt hibáról van szó.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz moonman #82 üzenetére

    ''a moderátor úr pedig látom megint hozza a formáját, nem azt hurrogjuk le, aki bezuhan flémelni, hanem aki megmagyarázza neki, hogy talán nem kéne. hiába, a szív hazahúz.''
    A megjegyzésed megalapozatlan és - ami nagyobb baj, mert bárki tévedhet, de ez utóbbi csak szándékosan követhető el - rosszindulatú.

    Nem az ellen szólaltam fel, hogy valaki megmagyarázza, hogy nem kellene flame-elni, hanem a trágár és indokolatlanul durva stílus ellen. Mellesleg, mint az az #51-es hozzászólásból kiderül, VladimirR legalább részben - azért fogalmazok így, mert nem akarok a szájába adni semmit - elfogadta a mondanivalóm jogosságát.
    Felhívom a figyelmed továbbá a Vista DVD lejátszásával kapcsolatos topicra, ahol nemrég óriási nagytakarítást végeztem, és éppen a Microsoft ellenes társaságot hordtam le igen keményen. Ennyit a ''haza húzó szívről''.

    Nem az első alkalom ez, amikor az általam végzett moderátori munka elfogulatlanságát kérdőjelezed meg. A véleményemmel, amelyet én is éppúgy nem hallgatok el, ahogyan mások sem, lehet vitatkozni, azt lehet bírálni természetesen. De nagyon határozottan megkérlek arra, hogy ne keverd össze a szakmai vagy magán véleményemet a moderátorként végzett intézkedéseimmel. Ha úgy gondolod, hogy moderátorként ténylegesen hibát követtem el, azt jelezd a megfelelő formában (akár nekem, akár pl. a Jogos moderálás topicban), indoklással egybekötve, és megvizsgáljuk az ügyet. Ha ezt nem teszed, akkor viszont tartózkodj az ilyesmire vonatkozó rosszindulatú poénoktól és epés megjegyzésektől. Ezt mint moderátor kérem.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #148 üzenetére

    Szerintem a Windows utálatának egyik komoly oka az, hogy a Windows kvázi monopólium, legtöbb helyen kötelezően használandó. Munkahelyen általában nincs más, otthon éppen lehetne, de a szomszéd Pistike máshoz még kevésbé ért, vagy valamelyik játék csak Windows alatt fut, esetleg jobb helyeken kötelezően ezt adták a brand géphez (mint ahogyan pl. a ThinkPad-emhez is kellett Windowst venni, noha nem akartam), úgyhogy gyakorlatilag legtöbb esetben ott sincs más. Ha a hétköznapi felhasználók más rendszerekkel is napi szinten találkoznának, ha nyilvánvaló lenne számukra, hogy a Windows csak egy a sok közül, akkor, más szoftverekkel összevetve, sokkal inkább látnák a valódi előnyeit és hátrányait.
    Amíg a Windows a hétköznapokban gyakorlatilag kötelezően használandó, addig teljesen érthető módon jelentős mértékű közutálatnak fog örvendeni. Megjegyzem - bár ezen utálat túlságosan alpári illetve túlzottan gyakori megnyilvánulása általában engem is zavar -, ez szerintem így van jól.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #151 üzenetére

    A monopólium szerintem nagyon-nagyon rossz, de ''az emberek'' nem ezt utálják, hanem a Windowst, pontosan az általad is említett jelenségek miatt. Ha napi szinten találkoznának más rendszerekkel, akkor azt is látnák, hogy máshol is vannak problémák, illetve kiderülne, ha összességében egyik vagy másik rendszer, esetleg bizonyos területeken, megbízhatóbban vagy kényelmesebben működne. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ''sokkal inkább látnák a valódi előnyeit és hátrányait''.

    ''Engem az a fanatizmus ilyeszt meg neha''
    Mindig az idióták a leghangosabbak...

    ''Mindig oda lyukadok ki, hogy sokkal jobb szamitastechnika oktatas kellene az iskolakba. Mamar a szamitogephasznalat iras/olvasas fontossagu kepesse valt szerintem''
    Teljesen egyetértek. Nagy hangsúlyt kellene fektetni a használható és nem csak egy szoftverhez kötött tudás oktatására. De ez elég reménytelennek tűnik a jelenlegi helyzetben...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #154 üzenetére

    ''Nem hinném, hogy jó ötlet a számítástechnika bármilyen oktatásával terhelni az átlagemberek agyát.''
    :Y Ezt komolyan gondolod? Előre az informatikai analfabetizmus felé? :D
    A számítógépek készségszintű használata egyre inkább épp olyan alapvető ismeret, mint pl. az írás és olvasás. Senki nem születik úgy, hogy ismeri az ábécét vagy a számítógépet vagy a mikrohullámú sütőt. Utóbbinak a kezelése annyira egyszerű, hogy családon belül megtanulható, míg előbbieket oktatni kell, egyszerűen azért, mert bonyolult dolgok. Jó lenne, ha a világ csak egyszerű dolgokból állna?

    ''Elvégre mikor oktatják a TV vagy a mikró használatát?''
    Láttál te már 60+ éves embereket a TV távirányítójával küzdeni? Akik nagyon nehezen vagy egyáltalán nem képesek felfogni, hogy egy gomb nem mindig ugyanazt csinálja, hanem a gomb funkciója a képernyőn megjelenő információktól (pl. menü) függ? Egy mobiltelefonról nem is beszélve... Ugye, hogy van, akinek tanítani kell ezeket is?
    Értelmesebb dolog lenne pl. megragadni a sokkal kisebb funkcionalitást lehetővé tevő ''egy gomb - egy funkció'' szinten azért, mert egy kihaló generáció jelentős részének gondot okoz egy menürendszer kezelése?

    Szerintem te kicsit összekevered a monopóliumot a nyílt szabványokkal. Ha jellemzően nyílt szabványokat (file formátumok, hálózati protokollok, API-k) használnánk, akkor a multiplatform alkalmazások készítése, és a különböző termékek együttműködése a ma megszokottnál sokkal kevésbé lenne gond. A viszonylag egységes felhasználói felület elvileg ugyancsak megvalósítható monopólium nélkül.

    A monopóliumnak van egy olyan veszélye is, hogy szinte biztosan monokultúrát teremt. Egy monokultúra pedig jellemzően sokkal kevésbé ellenálló a támadásokkal szemben, mint egy diverz környezet. (Ilyen szempontból az egységes API-k, stb. is jelentenek némi kockázatot.)

    A fentiektől függetlenül szerintem a monopólium annyira veszélyes gazdasági jelenség (megöli a versenytársakat, visszaszorítja az innovációt, felveri az árakat - mint az a történelem során bebizonyosodott néhányszor), hogy kerül, amibe kerül, megéri lemondani róla, sőt, akár (pl. állami) erőszakkal felszámolni.

    (Nagyon OFF, és nem flame, csak szubjektív vélemény: Az összes eddig általam használt Linux disztribúció közül a SuSE irritál a legjobban (méghozzá eléggé), pont a ''szellemisége'' miatt. Okosabb akar lenni nálam... és persze nem sikerül neki.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #158 üzenetére

    Te arra vágysz, hogy a számítógépek használata lényegében magától értetődően egyszerű legyen (és valamiért meg vagy győződve róla, hogy ez elvileg lehetséges). A valóság ezzel szemben az, hogy a számítógépek használata, legalábbis egyelőre, nem magától értetődően egyszerű (még pl. a Windows rendszereké sem).
    Erre a helyzetre szerintem az az ésszerű reakció, hogy először is az oktatásban felkészítjük az embereket a bonyolult eszköz használatára, mivel a jelenlegi helyzetben égető szükségük van erre a tudásra. Másodsorban, ha ez technikailag lehetséges és gazdaságilag kifizetődő, akkor csökkentjük a számítógépek használatának bonyolultságát. De semmiképpen nem fordítva, ahogyan te ajánlod!

    Megjegyzem, én erősen szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy - komoly mesterséges intelligencia alkalmazása nélkül - a számítógépek mindennapi használata a mainál számottevően egyszerűbbé tehető. Specializált, egyszerűbben használható eszközökkel kiválthatjuk a számítógépeket néhány esetben (pl. médialejátszás), de maradnak olyan területek is, ahol szükség lesz mai értelemben vett számítógépre, és az általa nyújtott óriási rugalmasságra és funkciógazdagságra.

    Azon kívül, hogy ne oktassuk a számítógépek használatát, van valamilyen konstruktív javaslatod? :D

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz raszputyin #161 üzenetére

    (''Mesterséges intelligencia nincs és sztem nem is lesz''
    A tudomány nem ismer elvi különbséget ''mesterséges'' és ''természetes'' között. Hitről pedig egy szakmai topicban nem vitázok.)

    ''Rendszerezés és modularizálás minden szinten.''
    Hajrá... Bizonyára lehet javítani a mai állapotokon. Majd kiderül, mennyit.
    (Nem vagyok én ellene az ilyesminek, ha nem megy a szoftverek egyéb tulajdonságainak rovására, csak pesszimista vagyok e téren.)

    De addig is, amíg elkészültök, szerintem mégse haszontalan a számítógépes ismeretek oktatása, elvégre jobb híján a létező számítógépes rendszereket is használni kell időnként.

    (''hosszú percekig kerestem olyan egyszerű dolgokat, mint pl. a dupla sortáv beállítása''
    Gondoltam, ezt kipróbálom: Linux alatti angol nyelvű OOo 2.0 volt kéznél, és azonnal megtaláltam benne a Format/Paragraph -> Indents & Spacing -> Line Spacing mezőt, pedig nem használok napi szinten semmilyen grafikus felületű szövegszerkesztőt. Persze nem tudhatom, hogy ha korábban soha nem láttam volna ezt a funkciót, mennyi időbe telt volna megkeresni.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #167 üzenetére

    ''ha mar mindnekepp oktatni akarunk valamit, legyen az az internetes kultura, az internet veszelyei, [...] ne pedig a szamitastechnika egesze, [...] nem igazan szukseges az az informacio, hoigy hanykaru memorizvezerlo [...]''
    Nem fejtettem ki külön, de természetesen én sem a memóriavezérlők, stb. oktatását tartom célszerűnek (sőt, az ilyesmi szerintem teljes mértékben időpazarlás), hanem a mindennapi hatékony számítógéphasználathoz szükséges gyakorlati tudást.

    Neked is csak azt tudom írni, hogy hajrá... Aztán majd szólj, ha létezik olyan rendszer, amely egyrészt magától értetődően egyszerűen használható, másrészt ki tudja váltani a mai számítógépeket. Nem lesz egyszerű menet. De addig is, azt kell tanítani és használni, ami már most elérhető. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák