Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz sidhe #151 üzenetére

    A monopólium szerintem nagyon-nagyon rossz, de ''az emberek'' nem ezt utálják, hanem a Windowst, pontosan az általad is említett jelenségek miatt. Ha napi szinten találkoznának más rendszerekkel, akkor azt is látnák, hogy máshol is vannak problémák, illetve kiderülne, ha összességében egyik vagy másik rendszer, esetleg bizonyos területeken, megbízhatóbban vagy kényelmesebben működne. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ''sokkal inkább látnák a valódi előnyeit és hátrányait''.

    ''Engem az a fanatizmus ilyeszt meg neha''
    Mindig az idióták a leghangosabbak...

    ''Mindig oda lyukadok ki, hogy sokkal jobb szamitastechnika oktatas kellene az iskolakba. Mamar a szamitogephasznalat iras/olvasas fontossagu kepesse valt szerintem''
    Teljesen egyetértek. Nagy hangsúlyt kellene fektetni a használható és nem csak egy szoftverhez kötött tudás oktatására. De ez elég reménytelennek tűnik a jelenlegi helyzetben...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • rii

    nagyúr

    válasz sidhe #151 üzenetére

    ''...............maga a monopolium ennyire rossz lenne, es zsigerbol utaljak az emberek? Ez egy erdekes meglatas. De altalaban nem ezert szidjak, es utaljak a win-t, hanem mert ''nemmukodik''.............''

    maga a monoplol helyezt alapból rossz, nemhiába töerekednek mindenhol ezt felszámolni. És az az igazság, hogy legyen szó akár Linux-ot, de még akár Windows-t hasznűló emberről, ki mit szeret, mindenkinek a verseny kialakulása az érdeke.

    talán lehet látni, mennyire jó, hogy versenyhelyzet van a mobilszolgáltató, mobilgyártók, Pepsi/Coca, monitogyártók közt, mert ennek a versenynek a nyertese csakis és kizárólag a felhasználó. Nyertese, győztese ennek a versenynek a résztvevők közt nincs, és persze feltételezzük, hogy a színfalak mögött nem egyeznek meg.

    Amiért a Windowst/Microsoft-ot bírálom, többek között az az, hogy szerintem többet is tehetnének, poziciójukból fakadólag, hogy ha kénytelenek vagyunk az operációs rendszereiket használni, akkor legalább élvezettel tegyük azt. Szerintem igenis tekintettel lehetnének a Win98 felhasználókra, és nem kellene megszüntetni a terméktámogatást.

    Szerintem ez nem etikus magatartás felhasználók ezreivel szemben, akik megvették, és még most is használni szeretnék a rendszert. Rengeteg pénz befolyt nekik a Win98-ból is, nem lenne szabad csak úgy lehúzni a rolót. Komolyan úgy érzem, csak fejőstehénnek nézik az embereket.


    Érdekes, hogy az operációs rendszer működéséhez abszolún nem közhető böngésző, levelező, illetve chat programot elég magas szinte felhozták, nagy tudással, mert itt is fontos volt nekik a monopol helyzet, de ha azt nem is lehet, akkor leggalább vezeteő pozició bírtokba vétele, míg az olyan programok, amik szzámukra nem votlak olyan fontosak, meghagytak egy eléggé kezdetleges szinten. Ráadásul a fent megemlített 3 programot talán még le sem lehet gyilkolni a gépről.

    De persze láthatunk arra is példát, hogy szintén monopol helyzetben levő cég olyan OS-el jön ki, mely méltán hívja fel magára a figyelmet, és az egyik legjobb OS névvel büszkélkedhet a személyi számítógépek terén. Ez pedig az OS/X.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák