Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    Ez a cikk a szánalmas..

    Annyit illett volna utánnaolvasni, hogy ez a rendezvény egy fejlesztői konferencia egyik eleme, nem elsősorban a nagyközönségnek szóló produkció, ahol iPod-ot, vagy hasonló populáris terméket szokás bemutatni.
    A bemutatott dolgok főleg a jelen lévő fejlesztőket és a professzionális felhasználókat célozta meg, de ez nem újdonság, mert ez a rendezvény minden évben megrendezésre kerül ugyanebben az időben.
    Aki tehát új iPodot vagy hasonló kütyüt várt Jobs-tól, az hülye....

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #4 üzenetére

    Teljes joggal nyomul ezzel a fikazassal.
    A tavaly aprilisban bemutatott Tiger szinte minden ujjitasat atvette a MS a Vistaban, ellenben sajat otlet szinte 0, ami lett volna sajat innovacio, az a fejlesztes vegelethatatlan kaoszaban elmaradozott..

    Gyakorlatilag a jovore kiadando Vistaban semmi olyan nincs, amit a mostani Tiger ne tudna, ehhez kepest lesz a Leopard egy kovetkezo lepcsofok, amit jo esetben a MS tenyleg csak a Vista 2.0-val fog beerni..

    Lehet, hogy tenyleg eleg agressziv Jobs marketingje, de valosagon alapul, ha nem tetszik, akkor meg lehet cafolni, de sajna nem fog menni..

    --

    A most bemutatott tulajdonsagok csak parasztvakitasok, a lenyeges fejlesztesek es ujdonsagok meg nincsennek bemutatva, senki ne felejtse el, hogy a Leopardbol meg alfa verzio sincs kiadva (azt meg sem merem kerdezni, hogy Bill Gates vajon ki mert volna allni egy bemutatora a Vista prealfa verziojaval?? :) )

    [Szerkesztve]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #6 üzenetére

    Pedig nyugodtan leirhatod a cafolatot, kivancsi lennek ra..

    --

    Gates elo Vista bemutatot a masodik Beta-val mert csak megejteni, az elozo bemutatokon, csak beszelt es screenshootokat mutogatott..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #12 üzenetére

    ''néhány videó a PDC2003-ról:''

    Ok, ebben tévedtem..
    (Bár azért nem kicsit vicces, hogy 2003-ban már volt bemutató, de még a 2007-es megjelenés sem biztos...)

    ''mint a TimeMachine, hihetetlen innovatív újdonságként mutat be - igaz, hogy System Restore a Windows Millennium óta létezik.''

    Mivel a kettőnek egymáshoz semmi köze, így nem tudom miért is írtad..
    Mint a nevében is van a Windows-okban System Restore funkció van, magyarul lement egy pillanatnyi rendszerállapotot és ahhoz tér vissza, ha közben létrehoztál bármit a gépeden az veszik. Magyarul mint a legtöbb MS találmány ez is jól hangzik de használhatatlan..

    A TimeMachine file alapú dolog. Pl.: elkezdesz dolgozni egy projecten mondjuk Photoshopban, a munka végén derül ki, hogy a megrendelő mégis azt az elképzelést választja, amit 4 nappal ezelőtt módosítottatott veled teljesen másra.
    Eddig az volt a lehetőséged, hogy ilyen estekre számítva minden módosítást külön verzióval megjelölve külön mentettél. Mostantól viszont a TimeMachine segítségével vissza tudsz lépni az állomány előző állapotaiba, egyfajta program független undo.

    Szóval ilyesmi nincs a Windowsban, a System Restore-t ehhez hasonlítani egy vicc.

    (Ha jól tudom a Vista fog majd ilyesmit tartalmazni Shadow Folder néven, de az sem tud állományokkal dolgozni, csak speciális folderekkel)

    ''vagy van például Mac Mobile? Mac TabletPC?''

    Egyelőre nincs, de ha igazak a pletykák, akkor lesznek..
    (Bejegyeztek jópár olyan szabadalmat ami ezekhez kellhet, de majd idővel kiderül)

    Mondjuk azért a Windows Mobile-ra nem kellene annyira felvágni, mivel még mindig gyerekcipőben jár a Symbian-hez képest (mondom ezt úgy, hogy Wizard-ot használok :) )

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #17 üzenetére

    ''évedtem, a TimeMachine egyenlő a Windows Server 2003-ban - három éve - bemutatott Shadow Copies (VSS) szolgáltatással, ami Vistában is benne lesz és nem csak speciális, hanem az összes létező fájllal és mappával működik.''

    A Shadow Copies egy server szolgáltatás, ami kliens helyi gépen nem működik. A Vista Shadow Folder már igen és sajna rosszul tudod, nem műkodik minden létező fájlra. Van egy új folder típus, a Shadow Folder, ha ezt létrehozod és ebbe dolgozol, akkor az ebben lévő állományokat és csakis azokat vissza tudod hozni, de csak az általad megadott bookmarkokhoz, ugyanúgy, mint a System Restore-nál. Ha elfelejtesz visszatérési pontot létrehozni, akkor hiába van az adatod a Shadow Folder-ben, nem állítható vissza.

    A TimeMachine esetében a teljes gépre vonatkozik ez, tehát nem kell tudnod egy állomány helyét, vagy nevét a visszaállításhoz. Nagyon jó példa az Apple bemutató videóban lévő iCal alkalmazással való demo. A felhasználó valamikor letörölt egy később mégiscsak fontos névjegyet, így a TimeMachine-t magára az iCal alkalmazásra nyitja rá és addig léptet vissza az időben, mig az iCal keresőmezőjébe beírt névhez meg nem jelenik a törölt adat..

    --

    Nem akarok vitatkozni, hogy ki honnan és mit és mikor másolt...
    Igazábol ez nekünk felhasználóknak érdektelen dolog.
    Ami viszont nem az, hogy hiába van egy funkció mindkét platformon jelen, mégis OSX-en ezek a funkciók működnek és beépülnek a felhasználói szokásokba, pár hét után el se tudnánk képzelni a hiányukat, mig Windows alatt az első dolog ezek kikapcsolása, mert vagy nem működnek rendesen, vagy annyira nem felhasználóbarát módon vannak megoldva, hogy inkább hátráltatnak, mint segítenek..

    ''ha Wizard-ot használsz - hozzám hasonlóan - és - szintén hozzám hasonlóan - volt már Symbian-os telefonod, akkor most bocsásd meg ha kicsit furcsán nézek rád.''

    Már mért?? :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #20 üzenetére

    ''ha engem kérdezel, szerintem jók a termékeik, de mivel én elfogultnak számítok, nem számít a véleményem. szerintem senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy MS terméket használjon, a mai világban pedig már úgy gondolom túlhaladott a ''kénytelen vagyok ezt használni'' hozzáállás.''

    Azért amíg az iskolákban, irodákban kötelező az Office használata, amíg az adóbevallást csak Windows alól végezheted el, amíg az MS nyíltan lefizeti a informatikai oktatást, addig bizony sokan kényszerből használják a MS termékeit.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #23 üzenetére

    ''Vista önállóan is tudja. nem igazán értem, milyen shadow folerről beszélsz,''

    Shadow Folders

    Gyakran előfordul, hogy a mappáinkban található fájljainkat szeretnénk ?visszaállítani? az előző verziójukra (tévedésből felülírtuk, töröltük, stb.). Egy új mappatípus, a Shadow Folder segítségével az ilyen mappák tartalmát egy kattintásra visszaállíthatjuk egy előző mivoltukba (Hasonlóan a System Restore szolgáltatáshoz.)

    A visszaállítás az NTFS tranzakcionális szolgáltatását hívja segítségül a műveletek végrehajtásához.

    http://www.microsoft.com/hun/TechNet/windows_vista.mspx

    --

    ''bármelyik fájlra vagy mappára kattintok ott vannak a previous versions fülön a korábbi változatok.''

    Ok, ez már hasonló dolog, de még mindíg nem teljesen ugyanaz.. (lásd. iCal-os példa)

    --

    ''a Mac UI-tól mindenki hasra van esve, ugyanez Vistán fölösleges és ronda csicsa, ami csak lassítja, minek ez a szar, vehetek új gépet, tiltsuk le rögtön...''

    Nem véletlenül..
    Példa: az Expose az OSX szerves része, működik vele a drag and drop, gyors, átlátható. A Vista hasonló funkciója viszont nem más mint 3D-s demo, gyakorlati haszon nélkül, a 3D-ben egymás mögött felsorakozó ablakok nem tekinthetők át könnyen, nem végezhetők velük műveletek, csupán öncélú parasztvakítás (ráadásul randa)..
    Az áttetsző ablakok is jó példa. az első OSX-nek ugyanilyen ablakai voltak, aztán kivették a rendszerből, mert zavarta a felhasználást, a csicsán kívül semmi más célja nincs..

    --

    ''Wizard: hát szerintem minden illik a Windows Mobile-ra, csak az nem, hogy gyerekcipőben járna, lassan 6 éves termékről van szó, ezalatt 5 fő verzió jelent meg belőle. de ez már tényleg nagyon off.''

    A gyerekcipőben járás nem a korára vonatkozik, hanem a tudására és felhasználói élményre.
    A Symbian jóval gyorsabban és könnyebben használható.
    A WM előnye számomra a végtelenségig buherálhatóság, ez egy átlagfelhasználó számára éppen negatívumként jelenik meg, egy átlagos mobilos nem igen akar registryt turkálni, hogy eldugott, de hasznos funkciókat be tudjon kapcsolni..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #24 üzenetére

    ''nézzük fordítva! ha az abev programot csak Linux-ra vagy Mac OS-re adná ki az apeh, vajon hányan vallanának be adót elektronikus úton?''

    Mennyivel lett volna nagyobb munka platformfüggetlen megoldással előállni?
    Érdekes módon a bankoknak sikerült...

    --

    ''ha egy iskolában csak Linux-ot és Mac OS-t oktatnának, vajon hány diák tudna később érvényesülni a Windows-t használó cégeknél és egyéb intézményeknél?''

    Itt van a kutya elásva..
    Az iskolában nem Windows-t, Word-öt, Accest kéne oktatni, hanem számítástechnikát.

    Csak az a gond, hogy itthon azt hiszik az IT=MS

    Érdekes, hogy az USA-ban az oktatás Apple gépeken zajlik szinte minden iskolában, mégis a kikerülő diákok el tudnak helyezkedni, nem okoz ez ott problémát..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #27 üzenetére

    ''Mac-en ezek szerint minden fájlból minden mentés alkalmával eltesz egy korábbi verziót? nem eszik ez túl sok lemezterületet, nem lassítja a rendszert? hogyan mondom meg, hogy meddig őrizze meg, vagy egyáltalán ne őrizze meg egy bizonyos fájl változatait?''

    Ez egy jó kérdés..
    Mivel egyelőre csak annyit tudunk amit bemutattak (lévén még nincs kiadott tesztverzió sem) így erre a kérdésre térjünk vissza pár hét múlva :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #35 üzenetére

    ''mintha a symbian gyártója pár éve a hordozható eszközeinek felét win mobile-lal hozná ki. szörnyű, h az ms hogy lefizette őket.''

    Jajjjjjjj....


    A Symbian-nak nincs gyártója, az egy konzorcium aminek vagy 10 nagy mobilgyártó a tagja.

    Symbian alapú eszközökkel piacon van: Nokia, Siemens, Panasonic, Samsung, LG, Sony Ericsson, Motorola

    WM alapú eszközökkel: Samsung, LG, Gigabyte, Asus, HTC

    A WM piaci részesedése kb. a 10-ede a Symbian-hoz képest..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #37 üzenetére

    ''épp most tart annál, h a 3. platformra vezesse át a népet. alma meg a szabad világ egyenlőre még az elsőt sem tudta meglépni.''

    Milyen platformokról beszélsz?
    Az MS egyetlen platformon van otthon és az az IBM kompatibilis PC...

    --

    ''sem az osx sem a linux nem az átlagfelhasználót célozza meg.''

    Ez megahülyeség..

    Az OSX éppen az átlagamerikait célozza meg, mindent úgy nyújt, hogy a legegyszerűbben, egkézenfekvőbben lehessen megoldani..

    --

    ''a számok azt mutatják, h a többségnek az kell, amit az ms nyújt.''

    Ez is hülyeség..

    A többségnek fingja nincs róla, hogy van alternatíva, így eszi nem eszi a Windows van csak számára. Ha te minden nap kenyeret kapsz üresen, az nem azt jelenti, hogy neked az kell, hanem azt, hogy nem kapsz mást..

    --

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #39 üzenetére

    ''gyak a teljes platformot ''újragondolták''. haladnak a változó világgal**, nem 50 éves technológiára verik a mellüket.''

    Az újragondolt Vistában szinte csak a GUI új, hiszen a fejlesztés alatt az összes komoly újítás kiesett a rostán....

    ---

    ''csakhogy vistában nem ez van. ott az ablak fölösleges, kihasználatlan részén van áttetsző üvegtégla effekt, ami össze sem hasonlítható az alpha transparencyvel.''

    Az OSX-ben is pontosan ilyen volt, de kivették, mert haszontalan..

    --

    ''plusz aeroban nagyon szép, élénkek a színek.''

    Amik munka esetén előnytelenek, mert elvonják a figyelmet a tényleges munkafelületről..
    Ráadásként hosszú távon fárasztják a szemet..

    [Szerkesztve]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #82 üzenetére

    ''+ Motorola, Sharp, Palm...''

    Igazad van a Palm-ot kihagytam a Treo-val..
    Motorola és Sharp szerintem nem jött még ki WM-es mobillal, de ebben lehet tévedek. Esetleg linket írhatnál..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #83 üzenetére

    ''épp az imént beszéltél a Windows Mobile-ról, ezen kívül ott a Tablet PC, Media Center, Server platform (nem, nem csak IBM kompatibilis), Windows Embedded. ''

    Teljesen igazad van, de akinek válaszoltam az szerintem nem erre gondolt..

    ''az valóban igaz, hogy amerikában rengeteg Mac-felhasználó van (elég csak megnézni néhány Hollywood-i filmet), de tény, hogy korántsincs belőle annyi, mint PC-ből.''

    Én nem az elterjedtségre gondoltam, hanem arra, hogy az Apple rendszerei az alapoktól úgy vannak felépítve, hogy a használatuk szinte betanulás nélkül is lehetésges legyen.
    Erre jó példa édesanyám, aki most 74 éves de rendkívül érdekli a technika, próbálkozott PC-vel és XP-vel, de nem igazán tudtak összebarátkozni, mindig volt valami probléma ami miatt el kellett hozzá ugranom. Aztán kapott egy Mac Mini-t amit fél óra után gond nélkül tudott kezelni, azóta saját elhatározásból upgradelt egy G5-ös iMac-re. Most már 2 éve aktív Mac felhasználó, míg XP-n csak a játékokig jutott el, mert ha jobban el akart mélyedni, akkor mindig történt valami probléma, addig Macen netezik, chat-el, zenét szerkeszt (Garageband-el és egy keystation 49-el), családi fotókat gépre vitte, videót néz stb..

    ''a többség olyan lusta, hogy nem is akar utánanézni, hogy van-e alternatíva, mivel elégedett a jelenlegivel. ha pedig tudná, lusta lenne átképezni magát. nekünk, geek-eknek itt talán hülyén hangzik, de ez van.''

    No és ebben az a fura, hogy mint anyám példája is mutatja, igazából nem is a geekek-et célozza az Apple. Ha itthon csak fele akkora hírverése lenne, mint az USA-ban, akkor a PC árusok komoly gondban lennének :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #91 üzenetére

    ''az iskolában, főleg informatikát, nem önmagáért tanítanak. azért tanítják az ms ofiszt, mert ha kikerül a nagybetűs életbe, akkor arra lesz szüksége.''

    Ez butaság!!!!!

    Ha az iskolában nem Word-öt tanítanának, hanem szövegszerkesztést, akkor a kikerülő emberke bármilyen szövegszerkeszővel elboldogulna, neadjisten egy kiadványszerkesztő alkalmazás sem lenne neki kinaiul.
    Most az van, hogy nem a funkciót tanulják meg, hanem a menüket és gombokat, ami tudást kizárólag a Word-ben tudnak hasznosítani..
    De ugyanez igaz az Excel-re, Accesre egyaránt..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #94 üzenetére

    ''az os-ről, meg a hozzá tartozó köritésről. tod, ezt is platformnak híják. ez lenne a sw platform, tod, úgy mint a hw platform.''

    Jól tippeltem, hogy nem arra gondolsz amit a szó jelent :)

    No szóval akkor azt írtad, hogy a MS már a harmadik platformnál tart. Ez a te gondolatmeneted szerint (MS-DOS, Windows, Win95, Win98, Win2000, Millenium, XP és a szerver verziók). De ez sem három :)

    Légyszíves ne kelljen felsorolnom az Apple OS-ének fejlődését, de hidd el legalább 2x hosszabb utat tett, meg (több verzió látott napvilágot) mint a Windows, már csak azért is, mert jó két évvel hamarabb létezett MacOS, mint Windows..
    Az XP megjelenése óta már a 3. új rendszer fog kijönni a piacra, a hírek szerint még a Vista előtt.. :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #136 üzenetére

    ''Motorola MPX sorozat (itthon is kapni többfélét''

    Áááááááááááá.. Fejrecsap....

    Ez gáz, főleg, hogy mind 200-as mind 220-as MPX-em volt :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #140 üzenetére

    ''deszar...evente uj oprendszer kell?''

    Tudod ezt hívják fejlődésnek :)

    Egyébként meg két évente :)

    A MS is hasonló ütemben hozta ki a rendszereit, egész a sziszifuszi Longhorn-Vista fejlesztésig..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (Kolombusz) #142 üzenetére

    ''Nem vagyok szoftverguru, nikább a hw-hez értek, mégis életemben csupán háromszor kaptam kékhalált, mindhármat a memóriatuning miatt. ''

    Én speciel nem a kékhalál miatt utálom az XP-t, hanem azért mert szar..

    Kiadványszerkesztéssel foglalkozom, általában XP-n fut egy Indesign, egy Photoshop, egy Illustrator, Total Commander és egy Opera. Ha munka közben taszkot kell váltanom, akkor nem ritka, hogy akár percekre megáll az élet, a vinyó őrült tekerésbe kezd, a kép pixelenként épül fel és feltart a munkában. Mindezt 4 GB RAM mellett. OSX-en 2 GB RAM mellett ezen funkciók mellett még nyugodtan tudok videót konvertálni, DVD-t írni és zenét hallgatni, minden alkalmazás azonnal reagál végzi a dolgát...
    Lehet, hogy az XP kiváló játékplatform, de munkára az én szememben egy kalap .....-t ér..


    ''Nem vagyok Microsoft fan, de elismerem, hogy nagyon komolyak a termékeik, alapjaiban megváltozatták a számitástechniát.''

    Hehe...
    Nézz utánna, ha nem lett volna Apple, akkor lehet ma nem lenne az otthonodban számítógép... Szóval nem mondanám, hogy a MS olyan sok dolgot tett volna le az asztalra..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #147 üzenetére

    ''csak megmutattam, hogy hozzad hasonloan en is _barmibe_ bele tudok kotni, ha akarok''

    Csak az a gubanc, hogy amit én írtam, annak van nem kevés alapja, a te beírásod meg csak alaptalan kötekedés (Ok, tudom, hogy csak példa volt)..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (Kolombusz) #148 üzenetére

    ''A PC-t én az IBM-nek tulajdonitom''

    Én meg nem, mivel a világ első személyi számítógépét Apple II-nek hívták...

    --

    Ha nem lett volna Apple, akkor nem készült volna el az Apple és Apple II számítógép, ha ezek nem lettek volna, akkor nem készül el hozzájuk a VisiCalc, a világ első számolótáblája. Ha ez nem készül el, akkor az IBM nem adott volna cégen belül megbízást egy otthon használható számítógép megalkotására, amit válaszul szántak az Apple sikereire (ha utánnaolvasol, akkor az akkori sajtó Jobs-ot és cégét szinte az egekbe magasztalta és napok alatt dollármilliomosok lettek a garázsban kifejlesztett gépekkel)..
    Ha az IBM nem kezdi el a PC fejlesztését, akkor soha nem kapta volna meg Bill Gates a megbízást egy operációs rendszer elkészítésére az IBM PC-hez, így soha nem jött volna létre a Microsoft...

    --

    Azt tudnod kell, hogy az IBM annyira nem bízott a PC sikerében az Apple-vel szemben, hogy mindössze 200 db-ot gyártottak le az első verzióból, mert arra számítottak, hogy az sem fog elfogyni..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (Kolombusz) #152 üzenetére

    ''Nem tudom, h milyen első verzióra gondolsz, de az 5150ből két év alatt majdnem 240000 példány kelt el.''

    Másként fogalmazva az IBM 200 db gép legyártására adott először megbízást, mert nem hitt a sikerében. Az, hogy később 240000 példány kelt el már másik történet..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #158 üzenetére

    ''extra infó neked: a microsoft már pár éve megvolt, amikor az IBM megkereste őket. pont azért kereste meg, mert addigra már letettek vmit az asztalra.''

    - A Microsoft valóban létezett
    - A letett valamit az asztalra az egy Basic értelmező volt Altair-re
    - Az IBM nem kereste meg őket
    - Ők keresték meg az IBM-et és belehazudtak az IBM-es managerek arcába, majd mikor megkapták a megbízást, akkor felvásároltak 50.000 dollárért egy CP/M klónt, amit kicsit megváltoztattak, hogy ne legyen túl feltünő.. Ez lett a MS-DOS 1.0

    ''ha nem lett volna billi, akkor már nem lenne apple és nem hallanák havonta jobsról sem.''

    Ha nem lett volna Bill, akkor ma már nem lenne PC, az elterjedt géptípus a Macintosh lenne (vagy Atari, vagy Amiga mivel ezek lépték meg a grafikus kezelés felé az első lépéseket)..
    Ne felejtsd el, ki jött ki a GUI-val elősőzr kereskedelmi forgalomba, ki vezette be az egeret stb.. Ha Bill nem jön rá mekkora üzlet van ebben és nem nyúlja le, akkor az IBM PC eltűnik pár év alatt a sűllyesztőben, mert a DOS versenyképtelen lett volna..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lortech #159 üzenetére

    ''Érdekes összehasonlítás. De szerintem akkor lenne korrekt, ha az OSX-en futó azonos szoftverkörnyzettel hasonlítanád össze.''

    Teljesen azonos környezetről van szó..
    Ha valmit nem tudsz, valamihez nem értesz, akkor az alapszabály, hogy előbb olvass.....

    ''Ja hogy nem fut..''

    Azok az alkalmazások amiket használok hamarabb jönnek ki Mac-re, mint PC-re..
    Ergo futnak, köszönik szépen jól futnak..

    ''mert ha futna akkor gondolom az OSX-en futtatnád, természetesen százszor gyorsabban és frissebben, lágyabban, jobban''

    Jéé.. Nem ezt írtam le?? Te csak írni tudsz látom. Olvasni nem....


    ''Nem sokban jellemzik az operációs rendszereket magát az ''érveid'',''

    Miért? Szerinted mi jellemzi jobban mint a rendszeren futó alkalmazások? Illetve a rendszer inkompetenciája komolyabb munka esetén??
    Vagy te gépet csak a rendszer miatt vásárolsz? Nézegeted milyen szép, de programokat nem futtatsz rajta???

    ''Nekem nem akadnak a dolgok, perces beragadásokat nem tapasztalok, pedig csak 2giga ramom van.''

    Ügyes vagy...
    Ajánlom nyiss meg Photoshopban egy A4-es méretű anyagot 300 DPI-vel, amiben van vagy 50 layer, meg a hozzá tartozó tördelendő anyagot Indesign-ban.. A PC-d 2 gigával 5 percig fogja csak betölteni az anyagot, aztán minden taszkváltásnál fél percig rajzolgatja a képernyőt... Ugyanez OSX alatt valós időben megy...
    Én ezt nap mint nap látom, mivel cégnél PC-n, otthon Mac-en dolgozom..
    Nem véletlenül váltottam itthon Macre 11 év PC használat után.

    Tetszik, nem tetszik az XP multitask képességei és ramkezelése nem kicsit van elbaltázva..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz bambano #167 üzenetére

    ''Ha azt nevezzük személyi számítógépnek, amit arra terveztek, hogy egy ember használja, akkor a világ első személyi számítógépének a gyártója az IBM. 1957-ben gyártották először és IBM 610 volt a típusszáma.''

    Hát az én fogalmaim szerint attól vált személyi számítógéppé valami, hogy haza lehetett vinni és bárki megvehette és használhatta.
    Az IBM 610 félszobányi méretű eszköz volt több tízezer dollárért, nem igazán fér bele ebbe a fogalomkörbe..

    ''Az első, mai értelemben személyi számítógépnek vehető berendezés az Altair volt, már képes volt MS programot futtatni, 1975 januárból.''

    Téves..
    Az Altair a Home Computer őse volt, de igazából nem tekinthető mai értelembe vett számítógépnek, mert se háttértárolója, se billentyűzete, se monitora nem volt, egy sor led es egy sor kapcsoló ált rendelkezésre..

    ''Az első számítógép, aminek grafikus felhasználói felülete és egere volt, a Xerox Alto nevű gépe volt, 1973 áprilisából.''

    Így igaz.
    Ha a Xeroxnak nem lett volna seggfej hozzánemértő vezetősége, akkor fenekestöl felforgathatták volna az egész iparágat, de nem tették. Az egész technológiát odaadták az Apple-nek ajándékba, néhány fejlesztőjével együtt..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz bambano #168 üzenetére

    ''Azt nem árt tudni, hogy igen kevesen múlt, hogy az Apple-től láthattunk először grafikus felületet és nem az MIT-től.''

    Mindkettőt előzte a Xerox, de piacra az Apple dobta a Machintos-al..

    ''Lisát meg 1983-ban dobták piacra, 86-ban a kukába.''

    Nem kukába :)
    Az el nem adott példányokat elásták :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #170 üzenetére

    ''egyébként biztos véletlen egybeesés a személyi számítógép robbanásszerű elterjedése és az ibm pc megjelenése.''

    Nem egészen, a robbanásszerű elterjedés az Apple II-re vonatkozott. Ez lepte meg és pánikoltatta az IBM vezetőségét, hogy egy párszáz dolláros kisgép kirántja a piacot a mainstream gépeik alól. Ezért adtak ki feladatnak egy hasonló gép elkészítését, ez lett a PC.

    --

    Jobs ott cseszte el, hogy teljesen zárt rendszernek tartotta meg a gépeit, ha megnyitja más gyártók felé már az Apple II-nél, akkor az IBM bármekkora nagy is volt nem rúghatott volna labdába mellettük. Az Apple akkor úgy uralta a piacot, mint most a MS..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lortech #186 üzenetére

    ''Igazad van, ha tudtam volna, hogy az említett szoftverek mindegyike tökéletesen mennek osx-en is, akkor talán nem írtam volna a hsz-t,''

    Elég nagy bakot lőttél mindenesetre ezzel a hozzászólásoddal :)
    Aki egy cikknél többet hallott az Apple gépeiről, az tudja, hogy a DTP terén a legelterjedtebbek a Mac-ek.

    ''de akkor sem értettem volna, miért használsz mégis XP-t.''

    Mert a munkahelyén az ember nem válogathatja meg az eszközöket általában amivel dolgoznia kell..

    Itthon meg nem engedhetem meg magamnak, hogy a gépem legyen a szűk keresztmetszet egy munkánál.

    ''Van, hogy elfogy a mem, a prociidő, lassul a reakciója, de ez minden, a ''percekre megáll az élet'' kijelentésed egy jól megírt programnál és megfelelő hardverekkel nem tartom korrektnek.''

    Pedig hidd el, bármikor kétvállra fektetem az XP-s PC-det, teljesen hétköznapi munkával..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #209 üzenetére

    ''mac felhasználók számára jegyzem meg, h a hibernálás != standby. hibernálásnál a gép darabokra is szétszerelhető (azzal a fenntartással, h összerakásnál ugyanazok kerülnek vissza) és ha doom3 közben hibárnálod le, akkor bekapcsolás után pár másodpercel a doom sötét falai köszönnek vissza ránk.''

    A Mac ennél elegánsabb megoldást használ, mivel mindkettőt (Standby és Hibernation) egyszerre használja. Az aktuális memória állapotát konzerválja a memóriában és a vinyón is. Igy ha nem történik előre nem látható esemény, akkor a gép alvásból tizedmásodperc alatt visszatér az aktuális feladatokhoz, ha meg nem várt esemény történik (áramszünet, akksi teljes lemerülés stb.) akkor a vinyóról hozza vissza..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #213 üzenetére

    ''hogy nem varod ki, amig azt az x gigat kiirja a merevlemezre a gep ami a memoriaban van''

    Nincs mit várni, 1-2 másodperc alatt alvo allapotba kerul..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #214 üzenetére

    ''ez is új infó, mivel volt már szerencsém pár mac-essel beszélni és nem említették, h lenne bármiféle hibernálás.
    ha ez is ugyanolyan már ezer éve megvan osx-ben,''

    Szerintem ez a 10.4.5-től része a rendszernek..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz bambano #217 üzenetére

    ''Ha nem jelenik meg egy újság időre, az baj, de nem gond.''

    Hehe..
    Azért megnézném az arcod, ha egy napilap kiesése miatt a kezedbe nyomnának egy 8-10 milliós számlát :)
    Szerintem pár évig komoly gondjaid lennének :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz bambano #221 üzenetére

    ''Ha összecsókolózik két repülő vagy vonat, akkor ott megint nem ilyen összegekről beszélünk. 10 misi az filléres tétel, szabad szemmel nem jól látható összeg még akkor is, ha ez érthetően sérti a dtp-seket.''

    Nem értetted a lényeget, itt nem dtpsekről volt szó :)

    Egy vasúti szerencsétlenség tragédia, de nem a pénz a lényeg ami ilyenkor kárbavész, hanem az egyéni tragédiák.
    Ha te okozol egy olyan hibát (jelen példában egy napilap kimaradása), ami 8-10 milliós, vagy nagyobb kárt okoz, és ezt neked kell megtéríteni, akkor igencsak valószínű, hogy erre rámegy az életed és a családod. Szóval ugyanolyan dolog, mintha azon a bizonyos vonaton utaztál volna, csak éppen nem halsz meg fizikailag. Nem biztos, hogy hajléktalanként szívesebben élnél, minden remény nélkül....

    ''Egymás anyagi helyzetének a piszkálása szerintem itt offtopic és az átalakuló magyar illemszabályok szerint illetlen is.''

    Ilyesmiről szerintem nem volt szó...

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #222 üzenetére

    ''szeretnek ennolyan vinyot, ami 1-2 mp alatt a hdd-re menti a 2 giga ramodat''

    Pedig ennyi idő alatt áll a gép sleep üzemmódba.
    Az más kérdés, hogy mi módon oldja meg..
    Én arra tippelek, hogy leállítja a rendszert, elküldi standby-ba és egy rendszertől független rutin utólag menti a vinyóra azt a 2 gigát, de ezt már a felhasználó nem érzékeli..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #228 üzenetére

    ''hogy a halalba ne erzekelne, hogy ott berreg neki a hdd?''

    Úgy, hogy munka közben is csak onnan tudom, hogy dolgozik a vinyó, hogy egy segédprogram mutatja a menubar-on, abszolut nincs hangja. Ez nem PC......

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #233 üzenetére

    ''Elnézést, hogy beleszólok, de én úgy tudom, hogy Mac OS X alatt két fajta Sleep van''

    Így igaz.
    Terminal-ból így lehet állítgatni:

    sudo pmset -a hibernatemode 0 - kikapcsolja a hibernálást
    sudo pmset -a hibernatemode 1 - bekapcsolja, és mindíg a lemez image-t használja
    sudo pmset -a hibernatemode 3 - bekapcsolja, de csak akkor használja, ha lemerült az akkumulátor

    A 3-as az alapértelmezett..

    A MacBook-on próbáltam ki, ha csak felnyitom, akkor azonnal visszatér, ha lehúzom a 220-ról és kiveszem az akksit, akkor bekapcsoláskor megjelenik halványan a lecsukás pillanatában lévő desktop, egy csik vegigfut alul, kiélesíti a képet és kész..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz VladimirR #236 üzenetére

    ''ugyanaz a vinyo miert nem kerre mac-ben, ami kerreg pc-ben?''

    A PC-ben azért kerreg, mert a gépház felerősíti a hangját (ha normális házban van, aminél eleve gondolnak ilyesmire, akkor PC-n sem hallod)..

    A Mac-et eleve úgy tervezik, hogy ne legyen hangja. Ez egy alapkövetelmény.
    Macbook-nál is inkább elfogadták azt, hogy legyen magasabb a hőmérséklet, de ne menjen állandóan a ventilátor és ne hallatszódjon a vinyó.
    IMac-nél is csak úgy hallom a vinyó működését, ha sok fileművelet közben odatartom a fülem a házhoz, de akkor is csak halkan hallható..

    ''ket dolgot probalj meg felfogni:
    -senki nem fog a hulyesegeid miatt megterni, atallni mac-ra, de meg csak terdre sem hull az apple hatalmassaga elott
    -senki nem kivancsi a ferditeseidre''

    Két dolgot próbálj meg Te is felfogni:
    - tojok rá, hogy ki hova akar megtérni, senkit nem akarok téríteni
    - senki nem kiváncsi a véleményedre úgy, hogy még életedben nem láttad, hallottad azt, amiről sommás véleményt mondasz..

    Bármily fura számodra a véleményemet úgy alkotom meg, hogy a hátam mögött van 12 évnyi aktív PC használat (amiből 5-öt egy több mint 100 gépes hálózat rendszergazdájaként töltöttem) és 3 évnyi Mac használat..
    Szóval én veled ellentétben mindkét platformot aktívan használom és managelem is..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #418 üzenetére

    ''na kiderült a turpisság: Time Machine-hoz egy külön HDD kell, amin a backupokat tárolja.''

    Nem kell, csak megadható külső meghajtó is..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #420 üzenetére

    ''korábban még arról volt szó, hogy senki nem tud biztosat, mert Jobs nem árulja el, nehogy lemásolják. akkor honnan az info?''

    Onnan, hogy megszereztem....

    http://images.macrumors.com/downloads/timemachineprefs.png

    Bármelyik meghajtót be lehet állítani..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #434 üzenetére

    ''a hamis biztonság érzetedre meg nem tudok mit írni. az osx a legjukasabb rendszer minden teszt szerint. tavaly volt, h mézesmadzag módszerrel megnézték, h linux/osx/win a nyel-e be több kártevőt x idő alatt. toronymagasan az osx ''nyert''. több kártevőt szedett be, mint a linux meg win együtt. az egyetlen bibi az volt, h a támadások 99%-a winre volt kiélezve, így kárt nem tettek.''

    Azért elmondhatnád, hogy mit értesz kártevő alatt?
    Virust? És azt mi módon szedett volna össze egy OSX-es gép? Nem fut rajta..
    Spyware? Az se..
    Akkor miröl is beszélsz??


    ''egy másik eset meg az volt, amikor egy nagyarcú mac júzer kitette a netre a gépét, azzal a felhívással, h törjék fel ha tudják. fél óráig nem állt.''

    :)
    Egy dobozbol kivett gépet raktak céltáblának és közvetlen hozzáférést kapott a ''hacker''..
    Így sikerült fél óra alatt megtörnie..
    Én nem vagyok hacker, de közvetlen hozzáféréssel egy XP-be 5 perc alat bejutok....

    Pár napra rá kirakták ugyanazt a Minit a netre felkonfigurálva..
    5 nap alatt több mint 1,5 millió hozzáférést regisztráltak, egy sikeres behatolás sem történt....

    --

    Lehet valaki fanatikus OSX, vagy XP hívő, de könyörgöm egy BSD Unix alapú OS biztonságát ne hasonlítsuk az XP-hez.. Nem kicsit vicces.....

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #424 üzenetére

    ''ugyanezt a Windows-nál a legnagyobb hátrányok között emlegetik és szarrá perelik miatta a céget. az élet szép.''

    Kár, hogy fingod nincs az egészről....

    A MS-t nem azért perelik, mert mellékelt pár programot a rendszeréhez, hanem azért, mert eltávolíthatatlanul, a rendszerbe integrálta azokat..

    Az XP-t nem tudod telepíteni Explorer nélkül, az OSX-et viszont tudod Safari nélkül..

    Az OSX-hez adott alkalmazások együtműködnek a rendszerrel és egymással is, de ha Te más alkalmazást szeretnél használni, akkor minden következmény nélkül eltávolíthatók.
    Ugyanez az XP-ről nem mondható el..

    Magyarul az MS-t azért perlik, mert ráerőszakolják a felhasználókra a saját szoftvereiket..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz faster #442 üzenetére

    ''Az esély arra, hogy nem odavaló szoftver kerül fel a gépre, OSX esetén jóval kisebb, már csak a jóval kisebb elterjedtsége okán is, ami miatt annyira még nem favorit a víruskészítők szemében.''

    Ez hulyeség..

    Amigából 4-ed annyit adtak el, mint Mac-ből, mégis 1000 szám készültek rá vírusok, Symbian készülék 10-ede sincs mint az OSX, mégis már van rá vírus.

    50.000 dollár jutalmat tűztek ki annak, aki képes írni OSX-re egy működőképes vírust (képes a felhasználó tudta és beavatkozása nélkül fertőzi és képes sokszorózódni és továbbterjedni) 2 hónapig állt a kiírás, egyetlen ''pályamű'' sem érkezett..

    --

    A vírusokat leginkább feltünésből, virtusból írtak, és írnak. Ha valaki képes lenne OSX-es vírust írni, akkor már csak a ''hírnév'' miatt megtette volna..

    Érdekes módon sem Unix-ra, sem a Linux-ok egyetlen distribjére nem készült még vírus. Férgek, trójaik igen, vírus egy sem.

    Ezek a rendszerek alapjaiktól a biztonságra épülnek, nem utólag a felhasználók nyomására toldoznak hozzájuk védelmi szinteket, amik igazából még egy középiskolás diákot sem tartanak vissza, hogy feltörje infó órán a hálót...

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #451 üzenetére

    ''használd az értelmező kéziszótárat''

    Ha okossat nem tudsz írni.........

    ''ennél biztonságosabbra is lehetett volna konfigolni, de az sem segített volna rajta.''

    Érdekes módon a bekonfigolt minit nem tudta mr nagyarc feltörni, hiányzott gondolom a közvetlen hozzáférés :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    a TÉNYEK:

    Több számítástechnikai oldalon is feltünt a Mac OS X operációs rendszer feltöréséről szóló legújabb hír. Mi is és néhány más magyar szakmai oldal (pcforum.hu, sg.hu) is beszámolt arról a svéd versenyről, amely során a Macintosh szervert 30 perc alatt feltörték. Sajnos az előbb említett magyar oldalak elfelejtettek kitérni a hír legfontosabb részletére, ami szerint a támadóknak helyi hozzáférést biztosított a szerver tuladjonosa. Ilyen típusú hozzáférést nem szokás megadni webes szerverek esetén, főleg nem feltörési versenyekben. A rendszert helyi hozzáférésen keresztül törték fel, nem pedig távolról, az interneten keresztül. A rendszer valószínűleg még csak tűzfal mögött sem volt.

    ''Az elmúlt hónapban egy svéd Macintosh rajongó hirdetett meg egy versenyt, amelynek célja a szervernek beállított Mac mini számítógép feltörése volt. A győztesnek mindössze 30 percre volt szüksége a számítógép feltörésére, amelyhez állítása szeint egy eddig még nem publikált és ki nem javított rendszer biztonsági hiányosságot használt.

    Az rm-my-mac verseny Mac teszt szervere hasonlóképp lett felépítve, mint egy általános szerver. Állításuk szerint néhány távoli elérést megengedő szolgáltatás (SSH) és helyi hozzáférés is be lettek kapcsolva.

    A saját magát ''gwerdna''-nak (visszafele ''andrewg'') hívó hacker először a rossz beállításokból adódó hiányosságokkal kezdte a támadsokat, de aztán mégiscsak áttért egy eddig még nyílvánosságra nem hozott, helyi hozzáférés biztonsági hiányosságának kihasználására. A hacker szerint ''ebből van egy pár''. Gwerdna szerint a Mac-et jobban is lezárhatták volna, de az sem segített volna a támadása megfékezésében.

    A teljes cikket itt találhatjátok meg: ZDnet.com.au cikke
    A verseny oldala: http://rm-my-mac.wideopenbsd.org/

    Mi volt a gond a verseny kiírással?

    A teljes történethez hozzátartozik, hogy a versenyt kiíró Mac-es falhasználó valószínű nem tudta mit művel. A szerverben először bekapcsolta az SSH kapcsolatokat, ami alapból általában ki van kapcsolva a Mac OS X opeációs rnedszer. Ezután egy LDAP változtatás révén lehetővé tette, hogy a látogatók egy webes felületen keresztül SSH lokális felhasználót (!) hozzanak létre a szerveren. Ezt már nem szokás megengedni a webszervereken, főleg olyan felhasználóknak, akik egyértelműen be szeretnének törni. Innentől kezdve az SSH-n keresztül bejelentkezett felhasználó valamiféle hiányosság révén jogosultsági szintet emelt és átvette a gép feletti uralmat.

    Ilyen feltételek mellett a támadások véghezvitele sokkal egyszerűbb volt. Persze az operációs rendszernek ezt is ki kellet volna állnia, de a hacker által ismert, az Apple által még nem ismert hiányosság révén sikerült bejutni a rendszerbe. Mindezt tehát úgy, hogy már megvolt a lokális hozzáférése. A webszerverek esetében azonban támadóknak nem szokás lokális felahasználót biztosítani.

    azért ha valaki kinyit minden lehetséges ajtót a betörés előtt, akkor az eléggé lejáratja magát, és sajnos a mac-eket is.

    A tényleges verseny pedig ilyen véget ért:

    Wisconsin Egyetem: Mac feltörési verseny eredményei

    Tegnap beszámoltunk a Winsconsin Egyetemen kiírt Mac OS X feltörési versenyről. A weboldalon feltüntek az eredmények is, amelyek a következőek.

    Hatalmas volt az érdeklődés és a ''teszt'' képes volt bebizonyítani, amit szeretett volna.
    - A forgalom gyakran 30Mbps felett volt.
    - A látogatókon kívül, a legtöbb forgalmat a webes hiányosságokat kihasználó parancsok, ssh könyvtár támadások és szkennelő eszközök foglalták le.
    - A mini gyakran esett DoS támadás áldozatául is és ezek közben is fennmaradt.
    - Az oldal több, mint fél millió kérést kapott a weben keresztül.
    - 4000 db. ssh belépési próbálkozást hajtottak végre.
    - Az ipfw logok kb. 40MB/óra sebességgel növekedtek, 6 millió eseményt jegyezve.

    Mint már említettük a teszt alapját egy teljesen hétköznapi Mac mini szolgálta, Mac OS X 10.4.5-as operációs rendszerrel, a legfrissebb 2006-001 biztonsági frissítéssel. A gépen kettő felhasználó lett létrehozva, az ssh és http portok sztenderd nyitva voltak (alap beállításokkal).

    A verseny 38 órája alatt egyetlen sikeres támadást sem hajtottak végre.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz faster #455 üzenetére

    ''Nem vitázom macbuzikkal, ne is erőlködj. Nem írtam, hogy OSX-re, vagy FreeBSD-re lenne elterjedt vírus, először tanulj meg olvasni.
    Vírusírókról beszéltem, de legközelebb a te kedvedért sem fogok worm-írókról, vagy trojan-írókról írni.''

    Értem, szóval nincs elterjedt vírus, csak vírusírók... Jajj, hogy ez eddig nem jutott eszembe...

    --

    Végülis ha filozófiai síkra tereljük a dolgot, akkor megállapíthatjuk, hogy maga az ember a legsikeresebb vírus (rendkívül sikeresen képes rombolni a környezetét, villámgyorsan terjeszkedik és jó hatásfokkal szaporodik).. És a számítógépes vírusok írói általában emberek..
    Ergo teljesen igazad van :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #457 üzenetére

    ''csak az volt bibi, h nemhogy feltörni nem lehetett, használatra is alkalmatlan volt. értsd, minden létező értelmes dolog le volt tiltva benne.''

    Ez szerintem nem ezt jelenti:
    A gépen kettő felhasználó lett létrehozva, az ssh és http portok sztenderd nyitva voltak (alap beállításokkal).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz faster #461 üzenetére

    ''Igen, vannak vírusírók, akik, kihasználva egy-egy platform lyukait, írnak kártékony szoftvereket, vírusokat, wormokat, trojan programokat. Világos? Sikerült felfognod? ''

    Ezt eddig is fogtam mester, de en csak arra csodálkoztam nagyra nyílt szemekkel, hogy ugyebár ezek az emberkék éjt nappallá téve gyártják szellemük gonosz végtermékeit, akkor miképpen lehetséges, hogy pár virusírtó cég marketingszövegétől eltekintve élő Mac-es még nem találkozott ilyesmivel?

    Pedig nem lehet olyan nagy ördöngösség, hisz egy vacak Internet Explorer is képes fél óra netezés alatt legalább 10 spyware-t összeszedni, akkor ez a vacak biztonsági résektől hemzsegő Safari az istennek se akarja... Komolyan nem értem, biztos bennem van a hiba.. :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #464 üzenetére

    ''vissaztérve korábbi kommentedre. kártevőket már rég nem hobbiból írják. kemény pénz mozgatja az egészét.''

    Ez a dolgok egyik oldala, ezzel nem is vitatkozom.

    A másik oldala meg a virtusból, a kétes programozói dicsőségből elkészített vírusok és egyéb állatfajták készítői. No itt jön be az érdekesség.
    Ezt a fajtát általában diákok, egyetemisták készítik. Az USA felsőoktatásában a Mac szinte egyeduralkodó, sok egyetemen a diák a tananyag mellé egy iBook-ot kap a szemeszterre. Szerintem elég egyértelmű lenne, hogy készítenek vírust arra a gépre, amit nap mint nap használnak..
    Aranyos dolg, hogy a Mac elterjedtségét elenyészőnek aposztrofálod, pedig ez csak világviszonylatban igaz, az USA-ban viszont (ahol a legtöbb vírus születik) igencsak elterjedt (az oktatásban mindenhol ott van, design és film területen szintén, szóval éppen, hogy eléggé célpont lenne..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #471 üzenetére

    ''nemreg linkeltem a mac-virus portalt. de biztos elkerulte a figyelmed.''

    Te meg ne olvastad el :)

    Az ott felsorolt virusok MacOS-re íródtak, nem OSX-re..

    OSX-re 3 bejegyzés vonatkozik, az egyik egy biztonsági rés a Widgeteken (amit már 6 hónapja megszüntettek), a másik kettő meg trójai, ami annyira képes, hogy az indításuk és az admin jelszó megadása után törli az adott felhasználó könyvtárát.
    ez utóbbiak nem vírusok, nem képesek szaporodni, gyakorlatilag egy script, ami indításkor lefut. Ennyi erővel a format c: parancs is virus, ha e-mailben elküldöm neked..
    Ha nem Admin-ként használod a gépet, akkor még csak nem is működnek :)
    Ráadásként már ezek sem életképesek egy mai rendszeren..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #479 üzenetére

    ''a amerikai sulikban meg úgy vannak mac-ek, mint a hálivúdi filmekben.''

    Ha hallgattál volna.....

    Több ismerősöm külföldön tanul (USA, Dánia, Franciaország) akik a tananyagot DVD-n kapták meg egy iBook társaságában..

    De ez csak neked lehet újdonság, mert ha rákeresel, hogy Apple és oktatás, akkor többezer találatot fogsz kapni, mert az USA oktatási programjának az Apple a legfőbb támogatója és beszállítója. Nem véletlen, hogy külön oktatási termékvonaluk van, amivel a boltokban nem találkozhatsz (e sorozat). De pl. iMac-ből is van oktatási verzió, amit intézményi szinten Magyarországon is meglehet vásárolni..
    http://www.macbolt.hu/oktatasiimac/

    Ezt a pár gépet is csak hobbiból csomagolják ki egy-két suliban.. :)

    http://media.2theadvocate.com/images/westside+computers+031006.jpg

    http://www.jaronbrass.com/gallery/1to1_miramar/index.jhtml

    http://www.jaronbrass.com/gallery/1to1_broward/index.jhtml

    http://www.jaronbrass.com/gallery/1to1_monarch/index.jhtml

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák