Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #12 üzenetére

    ''néhány videó a PDC2003-ról:''

    Ok, ebben tévedtem..
    (Bár azért nem kicsit vicces, hogy 2003-ban már volt bemutató, de még a 2007-es megjelenés sem biztos...)

    ''mint a TimeMachine, hihetetlen innovatív újdonságként mutat be - igaz, hogy System Restore a Windows Millennium óta létezik.''

    Mivel a kettőnek egymáshoz semmi köze, így nem tudom miért is írtad..
    Mint a nevében is van a Windows-okban System Restore funkció van, magyarul lement egy pillanatnyi rendszerállapotot és ahhoz tér vissza, ha közben létrehoztál bármit a gépeden az veszik. Magyarul mint a legtöbb MS találmány ez is jól hangzik de használhatatlan..

    A TimeMachine file alapú dolog. Pl.: elkezdesz dolgozni egy projecten mondjuk Photoshopban, a munka végén derül ki, hogy a megrendelő mégis azt az elképzelést választja, amit 4 nappal ezelőtt módosítottatott veled teljesen másra.
    Eddig az volt a lehetőséged, hogy ilyen estekre számítva minden módosítást külön verzióval megjelölve külön mentettél. Mostantól viszont a TimeMachine segítségével vissza tudsz lépni az állomány előző állapotaiba, egyfajta program független undo.

    Szóval ilyesmi nincs a Windowsban, a System Restore-t ehhez hasonlítani egy vicc.

    (Ha jól tudom a Vista fog majd ilyesmit tartalmazni Shadow Folder néven, de az sem tud állományokkal dolgozni, csak speciális folderekkel)

    ''vagy van például Mac Mobile? Mac TabletPC?''

    Egyelőre nincs, de ha igazak a pletykák, akkor lesznek..
    (Bejegyeztek jópár olyan szabadalmat ami ezekhez kellhet, de majd idővel kiderül)

    Mondjuk azért a Windows Mobile-ra nem kellene annyira felvágni, mivel még mindig gyerekcipőben jár a Symbian-hez képest (mondom ezt úgy, hogy Wizard-ot használok :) )

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Amanitin

    csendes tag

    válasz moonman #12 üzenetére

    ''ők közben olyan rendszereket készítettek, melyeket a világ 80%-a használ - többé-kevésbé - elégedetten.''

    innen már csak az az apró kérdés maradt, hogy ez a 80% azért van, mert a termékeik jók, vagy neadjisten valami egészen más miatt.

    szilva

  • karib

    addikt

    válasz moonman #12 üzenetére

    Te is legalább annyira torzan látod a világot, mint Jobs :)

    Tény, hogy egy megszállott, de az érdemeit sem szabad/lehet elvitatni. Ajánlom figyelmedbe a korábban említett Youtube videókat - pl. a Microsoft szövetség bejelentése óta szerintem elég jól elvannak Billékkel. Persze a differenciálás kedvéért kell a közös ellenség, így érdemes jókat beszólni a Vistának, de ezek ma már szerintem sokkalta inkább a taktikai marketing része, mint meggyőződéses gyűlölet, ami egykoron biztos megvolt.

    Az iPod bemutató videó is nagyon érdekes - az jön le belőle, hogy az Apple nem hasraütésszerűen csinált egy médialejátszót, hanem nagyon tudatosan építette fel az egész stratégiát, tehát nem ''csak úgy'' esett az ölükbe a vezető pozíció (Jobs meg is említi: ez egy hatalmas piac, ahol nincs kialakult vezető - vagyis nem volt, mára az iPod az, tehát jól csinálták).

    Nem akarom Jobst védeni, és nem is szorul rá igazán, de ilyen lekicsinylően szólni róla szerintem inkább rólad feltételez komoly előítéleteket.

    Department of Redundancy Department

Új hozzászólás Aktív témák