Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz WN31RD #148 üzenetére

    Bocs, most értettem meg, mit akarsz kérdezni. :)
    Egészen idáig pont az ellenkezőjére gondoltam.

    Ez esetben igen, igazad van: Elvileg a saját erkölcsöm lehetne az, ami meggátol/megenged dolgokat. Ennek az erkölcsnek kell(ene) idomulnia a társadalom aktuális törvényeihez. Ez elérhetetlen, de üdvös cél.

    Manapság azonban ez teljesen borulni látszik. Mivel különálló emberekről van szó, nem közösségről, az ego az, ami mindennél fontosabb. Ezért - szerintem - minden önigazolás más megvilágításba kerül. Sokszor nem arról van szó, hogy tudom, hogy vétkeztem, de erre a vétekre enyhítést keresek magam számára (magamtól és a külvilágtól), hanem a ''bűn'' fogalma eltűnt. Az ego nem éri föl ésszel, mit csinál, annyira eltorzítja a világról alkotott képet, amelybe minden belefér, amit cselekszik. (Szálka-gerenda.)

    Ebből a szempontból tartom ''veszélyesnek'' ezeket a dolgokat, ezért ''keresztesflémelek'' ellene. Az élet minden területén ugyanez érhető tetten. (Én nem gyorshajtok, hanem dinamikusan, a többi barom, én nem, ésatöbbi.) A társadalom minden részében ''elburjánzó'' önérdeket, önigazolást nagyon veszélyesnek tartom, mert pont a társas lényt öli meg bennünk. Az ebben a témában fellelhető véleményfolyam számomra ennek egyik megnyilvánulása. Persze, hőzönghetnék a gyorshajtós topikban is, meg még jópár helyen - de jelenleg ez az a téma, amit saját bőrömön érzek, tapasztalok, értek, és itt található a legtöbb hazug önigazoló magyarázat.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák